ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 19
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
10-күн, 1-сабақ 1-үлестірме материал
Оқу ісінің меңгерушісі:
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Тұрақты электр тогы | Мектеп: Ә.Боранбаев атындағы жалпы білім беретін мектебі | ||
Күні: 23.01.2023ж | Мұғалімі: Тажина М.Г. | ||
Сынып: 8 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы: | №4 зертханалық жұмыс. Тізбек бөлігі үшін ток күшінің кернеуге және кедергіге тәуелділігін зерттеу | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.4.2.5. -сипаттамасын, графикалық түрде бейнелеу және түсіндіру. 8.1.3.1. - эксперименттен деректерді жинақтау, талдау және қателіктерін ескеріп жазу. 8.1.3.3 - физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін білу және сақтау | ||
Сабақтың мақсаты | 1.Ток күші мен кернеудің және ток күші мен кедергінің тәуелділігін сипаттап, график түрінде салу және түсіндіру. 2.Сұлбалар бойынша электр тізбегін құрастыру және құрылғылардың жалғану ерекшеліктерін білу. 3 Жасалынған тәжірибеге қорытынды жасау. 4.Физика кабинетіндегі және зертханалық жұмыстың қауіпсіздік ережесін білу және сақтау. | ||
Бағалау критерийі | 1. Ток күшінің кернеуге және кедергіге тәуелділігін сипаттап, оның графигін сала алады. 2.Сұлбалар бойынша электр тізбегін құрастырады және құрылғылардың жалғану ерекшеліктерін біледі. 3. Жасалынған тәжірибеге қорытынды жасайды. 4. Физика кабинетіндегі және зертханалық жұмыстың қауіпсіздік ережесін біледі және сақтайды. |
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі. 1.сәлемдесіп, түгелдеймін. 2. Үй тапсырмасын сұраймын. Тапсырма. "Бос ұяшықты толтыр" -әдісі. 1.Берілген семантикалық картадағы бос ұяшықтарды толтыр. Семантикалық карта
Дескриптор: Физикалық шамалардың белгіленуін, формуласын, өлшем бірлігін жазды. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Жаңа сабақ Тапсырма. "Балық қаңқасы"әдісі. 1.Амперметр мен вольтметр шкалаларын қарап, бөлік құнын анықта және олардың абсалют қателігін табыңдар 2.Сұлба бойынша электр тізбегін құрастыр,амперметр мен вольтметрді жалғауды іске асыр. 3.Тізбектігі кілтті қосып тұйықта. 4.Амперметр, вольтметр көрсетуі бойынша алынған мәндерді кестеге толтырып, формула арқылы өткізгіштің кедергісін есепте. 6. Кедергісін тізбек бөлігіне арналғанОм заңын пайдаланып, қыздыру шамының кедергісін есепте. 7. Есептеу нәтижелерін кестеге түсір.
8.Салыстырмалы және абсалют өателіктерді есепте. 9. Ток күшінің кернеуге тәуелділік графигін тұрғыз. 10. Тәжірибе нәтижесіне қарай қорытынды жаса Дескриптор: 1.Амперметр мен вольтметр шкалаларының бөлік құнын анықтады. 2.Сұлба бойынша электр тізбегін құрастырып, тізбекті тұйықтады. 3.Амперметр, вольтметр құралдарының көрсетуі бойынша алынған мәндерді формула арқылы есептеді. 5. Құралдардың көрсетулерін кестеге толтырды. 6.Ом заңын пайдаланып, қыздыру шамының кедергісін есептеді. 7. Есептеу нәтижелерін кестеге түсірді. 8.Қателіктерді есептеді. 9. Ток күшінің кернеуге тәуелділік графигін тұрғызды. 10. Тәжірибе нәтижесіне қорытынды жасады. | Амперметр, вольтметр, резистор, жалғағыш сымдар, реостат, шам, кілт. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Үйге тапсырма. Ток күшінің кернеуге және кедергіге тәуелділігін зерделей отырып, тұрмыста, техникада қолданылуына эссе жазу. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||
| | | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қолжеткізді ме? Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |