ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.12.2023
Просмотров: 20
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: | Жарық құбылыстары |
Мұғалімнің аты-жөні: | Өтегенова Гүлайым Қанатқызы |
Күні: | 21.04.2023 ж |
Сыныбы:8 сынып | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жарықтық сыну заңына есептер шығару |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.5.1.6 – жазық параллель пластинада сәуленің жолын салу; 8.5.1.7 – жарықтың сыну заңын пайдаланып есептер шығару; |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: жазық параллель шыны пластинада сынған жарық сәулесініӊ жүрісін сыза біледі ; Көптеген оқушылар істей алады: үшбұрышты шыны призма арқылы өткен жарықтыӊ жүрісін сызады Кейбір оқушылар істей алады: жарықтыӊ сыну заӊын қолданып есеп шығарады |
Бағалау критерийлері | Жазық параллель шыны пластинада сынған жарық сәулесініӊ жүрісін сызады; - үшбұрышты шыны призма арқылы өткен жарықтыӊ жүрісін сызады; - жарықтыӊ сыну заӊын қолданып есептер шығарады; |
Құндылықтарға баулу | Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығын дарытуда оқушыларға оқу үдерісінде бақылау жүргізуге, топтастыруға, зерттеуді жүйелеуге, құбылыстарды бір-бірімен байланыстыру мен оларға түсінік беруге үйрету. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 10 минут | 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен тақырыпты пысықтау. «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру 1.Жарықтың сынуы дегеніміз не? 2.Сыну заңының формуласы? 3. Жарықтың толық шағылуы деп қандай құбылысты айтамыз? 4.Түсу, шағылу, сыну бұрыштары қала белгіленеді? Тапсырма. Төмендегі сөйлемдер мен суреттерді қарап Шындық және Жалған екенін анықтаңдар
Сергіту сәті «Отыр,тұр» | Сабақтың оқыту мақсаты мен бағалау критерилерін анықтап алады. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. | Қалыптастырушы бағалау, | Презентация | ||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут | Практикалық тапсырма Есептер шығару 1.Қанттағы,алтын,глицериндегі жарықтың таралу жылдамдығын табу. 2.Жарық сәулесі судың бетіне 60° бұрышпен түседі.Судағы сыну бұрышы қандай? 3.Жарық сәулесі спирттан алмазға өтеді. Түсу бұрышы 63°.Сыну бұрышын анықтаңдар.Спирттың сыну көрсеткіші-1,361.Ал алмаздікі-2,417. 4.Жарық сәулесі мұз-су шекарасн бөлетін бетке түседі. Түсу бұрышы 50°.Сыну бұрышын анықтаңдар. Мұздың сыну көрсеткіші-1,310 5.Жарық сәулесінің ауадан шыныға өткендегі түсу бұрышы 60°,сыну бұрышы 30°.Шыныдағы жарықтың таралу жылдамдығын тап. | Мұғаліммен бірге талдай отырып, есептер шығарады. | Қалыптастырушы бағалау | Презентация | ||||||||
Кері байланыс «Ас мәзірі» әдісі. -Сабақтың «тәтті» тұсы, яғни ұнаған тұсы; -Сабақтың «ащы» тұсы, яғни түсінбеген, қиындық тудырған тұстары туралы пікірлерін сұрау. | ||||||||||||
| ||||||||||||
Сабақтың соңы. 10мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | Рeфлексия: / Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау -Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап жазу. | Сабақты қорытындылау барысында оқушылар өз ойларын үлестірме қағаздарға жазып,тақтаға жабыстырады | Жалпы сабақты бағалау критерийлер бойынша ең жоғарғы 10 балл | Үлестірме стикерлер Дескриптор Оқулық | ||||||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың жақсы өткен аспектісі (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етеді(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |