Файл: азастан Республикасыны Білім жне ылым министрлігі М. О.уезов атындаы педагогикалы колледж Бекітемін Колледж діскері.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.12.2023
Просмотров: 31
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледж»
Бекітемін:______________
Колледж әдіскері:Нурпеисова Е.Б
Келісемін:______________
Сынып жетекшісі: Нурмухаметова Ж.Д.
Тақырыбы:
«Ауыз әдебиеті – өшпес мұра»
Өткізетін: Алибек Гүлзира
Сыныбы: 4 «ә»
Бағасы:_________
Пән: Әдебиеттік оқу Бөлім: Мәдени мұра Сынып: 4 Ә Күні:18.11.2020. | Мектеп: «Маяковский атындағы орта мектеп»КММ Жетекші: Нурепеисова Е.Б. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы | Мәдениеттің дамуы | ||||
Оқу мақсаттары | 4.1.1.1 Шығарманың мазмұнын толық түсіну, кейбір тұстарын нақтылау, оқиғаның себеп-салдарын анықтау үшін сұрақтар қою және жауап беру 4.2.8.1 Эпизодтар мен оқиғалардың негізінде жатқан маңызды тұстарын талдау және салыстыру. | ||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:Мәтінді оқу барысында эпизодтар мен оқиғалар негізінде жатқан маңызды тұстарды анықтап, талдайды. Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыпқа қатысты өз тұжырымдарын білдіріп, дәлелдер келтіреді. Кейбір оқушылар: Мәтіндегі ойдың себеп-салдарын анықтайды; Оқиғаны талдап салыстырады | ||||
Бағалау критерийлері |
| ||||
Құндылықтар | Жауапкершілік,белсенді азаматтық ұстаным таныту және өз елінің дамуына үлес қосу | ||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, Тарих | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Мультимедиялық құралдарды пайдалану; интернеттен ақпаратты іздеу; | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 3 минут | Абай шығармашылғы- кроссворд шешу «Пікіріңді дәлелде» айдары Тапсырма: -«Тұжырымдар» кестесі беріліп, сол кестедегі тұжырымдарға қатысты өз пікірлерін дәлелдеу ұсынылады. Дескриптор: - берілген тұжырымдарға «иә», «жоқ» деп жауап беріп, - өз көзқарасын дәлелдей отырып,сыныптастарына ауызша айтып береді | https://learningapps.org/8231076 Әдебиеттік оқу 4-с. оқулығының 92-беті Тұжырымдар кестесі | |||
Сабақтың ортасы 32 минут | «Бейне материял» айдары М.О.Әуезов өмірі туралы бейне ақпаратты назар салып көру «Қойын дәптер» әдісі бойынша М. Әуезовтің өмірі мен шығармашылығы жайлы мағлұматтар жинақтап, тірек сөздер арқылы мәліметтер қорын толықтырады. «Түсініп оқы» айдары,«Аялдамамен оқу» әдісі Дескриптор:- «Бала Абай» мәтінін оқушылар кезек –кезекпен бөліп оқиды. «Жаңа сөздер сандығы» айдары Мақамдап оқу – мәнерлеп, ырғағына келтіріп оқу Барабар – тең келетін, пара-пар, бірдей Дескрипторы: - Жаңа сөзді мәтінен тауып,сол сойлемді оқиды -жаңа сөздерді пайдаланып мысал сөйлемдер құрастырады. -Қол көтеріп жауап береді Жұптық жұмыс ; «Неге? Неліктен?Қалай?» – оқиғаның себеп-салбарын анықтау үшін оқушылар жұптарға бөлініп мұғалім таратқан карточкаларға бір-біріне сұрақтар қойып ,жауап берді Дескрипторы: -Оқушылар мұғалім таратқан карточкаларға жұптарына оқиғадағы іс-әрекеттің себебін анықтайтын Неге? Неліктен?Қалай? деп аяқталатын сұрақтар жазады -Оқушылар сұрақтарды жазып біткенсон жұптарымен карточкаларымен алмасады -Жұбының қойған сұрағына жауап береді «Әңгімеле» айдары Дескрипторы:-Сынып отырған қатарлар бойынша 3 топқа бөлінеді -Шағын топтарда мәтіннің мазмұны бойынша Абайдың ауылында қандай дәстүр болғаны туралы талдап, басқа топтарға әңгімелеп береді. -Әр топқа келесі сұрақтар бойынша әңгімелейді
«Қорытындыла» айдары бойынша әр топ мүшелері оқушылар мәтінді оқығанда өзінің қандай маңызды ой түйгенін сематикалық кестеге толтырады. Дескрипторы: Өзі үшін түйген ойын айтады. Ой түйін | https://youtu.be/lRg9upMxErI Дәптер Оқулық 92-93 беттер Таратпа материял карточкалар Сематикалық кесте | |||
Сабақтың соңы 5 минут | Үй тапсырмасы : Абайдың өлеңін жаттау Дескрипторы: - өз қалауы бойынша Абай Құнабаевтың қосымша ақпарат көздерін пайдаланып бір өлеңін табу -өлеңінің 3 шумағын жаттап келу Рефлексия –оқушылар қалаған гномикті таңдау арқылы сабаққа деген ойын білдіреді 1 гном. Маған сабақ ұнады. Мен ризамын. 2 гном. Маған сабақ ұнамады. Тапсырмалар маған қиын болды. 3 гном. Мен көптеген жаңа және қызықты нәрселерді білдім және таң қалдым. 4 гном. Маған бәрібір еді. 5 гном. Сабақ мені зеріктірді 6 гном. Мен сабақта көңілсіз отырдым 7 гном. Мен ештеңе түсінбеймін. Барлық заттар менің басымда шатасып кетті Сабақ аяқталды с |