Файл: Презентация орта таырыбы Демалыс мдениеті. Мерекелер.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.12.2023

Просмотров: 40

Скачиваний: 3

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

«К.Әзірбаев атындағы №15 орта мектебі» МКМ

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім-5

Мәтін,графика және презентация(ортақ тақырыбы: «Демалыс мәдениеті.Мерекелер»)

Педагогтың аты-жөні

Жұқан Жанна

Күні




Сынып: 3

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Жобамен танысу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


3.2.3.1 мәтін мен бейнені қамтитын қарапайым презентациялар жасау;

3.2.3.3 Презентацияны безендіру үшін дизайнды пайдалану;


Сабақтың мақсаты:

Power point программасында презентация жасау;

Анимация және ауысуларды қолдану.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

1.Оқушылармен амандасу.

2.Оқушыларды түгендеу.

3.Random group generator платформасында топқа бөлу.

4.Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.

Алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру үшін, жетелеуші және түрткі сұрақтарды талқылау. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

-Дайындаған жобаны қай программамен таныстырар едің?

-Таныстырылымды қалай безендіреді? Есіңе түсір.

-Жобаны қорғау кезінде слайдтан слайдқа ауысудың қай түрін қолданасың? (Тінтуірмен не уақытпен ауысу.) Себебін түсіндір.

5.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Топқа бөлінеді

3.Сұрақтарға жауап береді.
4.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

5.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



Мұғалім оқушыларды сабаққа белсенді қатысуына қарай «Мадақтау әдісі» арқылы бағалайды.

ҚБ:Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!

Ноутбук ,

https://www.classtools.net/random-group-generator/

Сабақтың ортасы

20 мин

Сергіту сәті

2 мин


7 мин


І топ: Сенің рөлің: баспа суретшісі

Тапсырма: Баспада қазақ халқының ертегілер жинағы дайындалуда. Сол баспаның суретшісі ретінде ертегілер жинағына фотоколлаж дайында.

Бағалау критерийлері: Домашняя Фотостудия программасында фотоколлаж жасайды.

II-топ.Тапсырма:

Танымал газет «Отан қорғаушылар күні» мерекесіне орай мақала жарияламақшы.

Газеттің бас редакторы «Мен Отанымды сүйемін» тақырыбында мақала дайындауды тапсырды.

Бағалау критерийлері: Microsoft Word тексттік редакторында мәтін тереді.

Шрифт,Абзац командаларын қолданады.

ІІІ топ: Сенің рөлің: жарнама саласының маман

Тапсырма: Оқушы сөмкесін шығарумен айналысатын кәсіпорын тауарларының сатылуы төмендеген. Кәсіпорын директоры қызметкерлеріне сатуды арттыру жолын табуды тапсырды.

Жарнамалаушы маман ретінде сөмкеге Power-Point программасында жарнама презентациясын дайындауың қажет.

Бағалау критерийлері:Power Point программасында презентация жасайды;Анимация,слайдтар арасында ауысуларды қолданады.

Даму назары. екі қолмен қимылдарды қайталаңыз

2-тапсырма.Жұптық жұмыс. «Ойлан,талда,бөліс»әдісі арқылы орында.Сенің рөлің – робот құрастырушы маман. Тапсырма. Күнделікті жұмыстарға көмектесетін роботтың жобасын құрастырып, оны сыныптастарыңа ұсын.

Бағалау критерийлері:Жоба жасау критерийлерін пайдалана отырып сызықтық алгоритмде жоба жасайды.

ЕББҚ тапсырмасы С.Ж.:

Домашняя Фотостудия программасында фотоколлаж жасау.

Мұғалімді тыңдайды
Тапсырманы орындайды

Бейнедегі қол қимылдарын қайталайды.

2-тапсырманы орындайды.


Дескриптор

Берілген тапсырмаға топтық талдау жасайды. Баспаның суретшісі ретінде ертегілер жинағына фотоколлаж дайындайды. Берілген тапсырмаға топтық талдау жасайды. «Мен Отанымды сүйемін» тақырыбында мақала дайындайды; Берілген тапсырмаға топтық талдау жасайды; Power-Point программасында жарнама презентациясын дайындайды. ҚБ: Жарайсың! Жақсы! Талпын!

Дескриптор:

-Күнделікті жұмыстарға көмектесетін роботтың жобасын жасайды;

ҚБ: Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!



Ноутбук

Домашняя Фотостудия программасы

Ноутбук

Бейне. https://youtu.be/Exm2BP-q4Cc

Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы

6 мин

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды «Ашық микрофон әдісі»арқылы ұйымдастырады.

-Таңдаған жобамның тақырыбы –

- Неге бұл тақырыпты таңдадым?

-Жаңадан не білдім, не үйрендім?

- Керек ақпаратты қалай іздеп таптым?

- Ақпаратты қалай сақтадым?

- Ақпаратты қалай тасымалдадым?

- Қайсысы ұтымды шықты?

- Нені орындай алмадым?

- Жобаны орындаудан қандай әсер алдым?

2.Кері байланыс:Светафор әдісі

Өзін-өзі бағалау.




Плакат слайд ,

стикерлер