ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 17
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні | Қазақ әдебиеті | |
Педагогтің аты-жөні: | Аширбаева Айнур | |
Тоқсан: ІV | Күні: | |
Сыныбы: 9 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: | |
Бөлім: | «Мәңгілік ел-мәңгілік мұрат» бөлімі | |
Сабақтың тақырыбы: | «Тар кезең» романыныңдағы маңызды эпизод | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу | |
Сабақтың мақсаты: | автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады. | |
Бағалау критерийлері | -автор стиліне сүйенеді; -шығармашылық жұмыс жазады. | |
Ресурстар | Алматы «Мектеп» 2019 ж. Б.Керімбекова, Ж.Мұқанова |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. 3.Үй тапсырмасын сұрау. 4. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын талдау. | Мұғалімді тыңдайды. Қызығушылықты ояту | «Комментарий жасау» әдісі | Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Мәтінді ИНСЕРТ әдісімен оқып, қажетті белгілерді қойыңдар. Маңызды ақпараттың астын сызыңдар «___». Келіскен пікірдің жанына немесе үстіне «+» белгісін қойыңдар. Келіспеген пікірдің жанына немесе үстіне «Х» белгісін қойыңдар. Түсінбеген мәліметтің қасына «?» белгісін қойыңдар. 2-тапсырма. Үзіндіні пайдаланып, Сырым бидің шешендігі, қара қылды қақ жарған әділдігін сипаттап өлең немесе ойтолғау жазып шығыңыз. «... Әйтсе де, Тұрманбет би бірден қайтып кете қоймай, қонақтарын көзбен ұзатып салып, тағы едәуір кідіріп қалды. – Апырай! – деп, ол енді міне Сырымның сыртынан әрі сүйсіне, әрі қимастықпен әлі қарап тұр. – Адам түгілі, астындағы атының, жағы түкті жылқы айуанның, жақсылығын ештеңеге айырбастамайтын, дәті берік мұндай жігіт соңына ерген кісіге сенімді серік, айнымас жолдас болмағанда, кім болады! Асылы, ел де осындай ердің соңынан ереді ғой! Тіпті, түптің түбінде бәріміз де, бәлкім, осының қасынан табылармыз, сірә!» – деп, іштей тілеулестік етіп тұрғанын өзі де аңдаған жоқ». | Берілген дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескриптор: Жалпы - 3 балл.
Дескриптор: Жалпы – 4 балл.
| «Теріс орындық», «Графиктік органайзер», «Екі тарапты диктант», «Бағалау ағашы», ҚБ «Нысана» | Ақын шығарма-ларының жинағы | ||||||||||||||||||||||||
Саралау тапсырмалары | Саралау тапсырмасы. Неліктен Сырым батыр хандық биліктен бастартуды ұсынды? «Қысқа сөйлемдер» стратегиясын қолданып, жауаптарыңды дәлелдеп жазыңдар. Дәлел_______________________________________________ Дәлел_______________________________________________ Дәлел_______________________________________________ | Дескриптор Сұрақтарға жауап береді -3 балл | ҚБ | Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Рефлексия | Сабаққа кері байланыс жасайды. Оқу мақсатын еске түсіріп, тапсырмалардың оқу мақсатына сай екендігін тексеріп өтеді. Үйге тапсырма: 3-тапсырма, 237-бет. | Кері байланыс Сабақтың соңында оқушылар: Үйренгендері туралы ойланады 1. Қызық? 2. Қажет? 3. Қиын? | 1-ден 10-ға дейінгі баллдық жүйемен бағаланады. | | ||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||
|