ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 21
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
САБАҚ: №4 Д.Лондон «Мексика ұлы» | Мектеп: № 4жоббм | ||||||||||
Күні: 3.05.23ж | Мұғалімнің аты-жөні: Тұяқова З.К | ||||||||||
Сынып: 5ә | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | Әңгіменің негізгі идеясы | ||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 5.2.1.1. Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту 5.3.1.1 Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау | ||||||||||
Сабақтың мақсаты | Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтау | ||||||||||
Бағалау критерийі | Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді талдайды. Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының (теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау, өлең құрылысы) мағынасын анықтайды | ||||||||||
Жоспар | |||||||||||
Жоспар ланатын уақыт | Педагог іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Бағалау | Дереккөздер | |||||||
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 25минут | Қызығушылықты ояту. Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты түсіндіріледі. «Суреттер сөйлейді». суреттер бойынша ой толғайды. Ой қозғау сұрақтары
Топтық жұмыс.
Шығарма үзінділерімен жұмыс. Топтар өздеріне берілген шығарма үзінділеріне талдау жасайды.
«Даналық сөзден дән ізде» Топтар шығармада берілген тұрақты тіркестердің мағынасын ашып, сөйлем құрау арқылы түсіндіреді. Жүйкеге тию, құрдай жорғалау, таңдай қақтыру, көзге түсу, мұрттай ұшты, саудасы біту, сілтідей тынды, құлағы шалу, бел буу, баудай түсіру | Суреттер бойынша сөйлейді Сұрақтарға жауап береді Дескрипторлар: Ривераның мінез-құлқын суреттейді; Дэнниге мінездеме береді; екі спортшыны салыстырады. Дескрипторлар: шығармада берілген тұрақты тіркестердің мағынасын ашады; сөйлем құрау арқылы түсіндіреді. | Ауызша мадақтау Топтық бағалау Өзін-өзі бағалау | Оқулық, суреттер | |||||||
Сабақтың соңы 10 минут | Үйге тапсырма : Шығармада кездесетін көркемдегіш құралдарды теріп жазу. Рефлексия «Білемін, білдім, білгім келеді» | Стикерлер |