ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 31
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: | Химия |
Педагогтің ТАӘ: | Бейсембетова Динара Қайратқызы |
Күні: | 19.10.2022ж |
Сынып: | 9 сынып |
Бөлім: | 9.1DҚайтымды реакциялар |
Сабақтың тақырыбы: | Қайтымды және қайтымсыз химиялық реакциялар. Химиялық тепе-теңдік№3 көрсетілім «Қайтымды химиялық реакциялар». №7 зертханалық тәжірибе «Химиялық тепе-теңдіктің ығысуы» |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 9.3.3.1 –қайтымды және қайтымсыз реакцияларды білу 9.3.3.2 - тепе-теңдікті динамикалық үдеріс ретінде сипаттау және Ле-Шателье-Браун принципі бойынша химиялық тепе-теңдіктің ығысуын болжау |
Сабақтың мақсаттары: | Барлық оқушылар үшін: Қайтымды және қайтымсыз реакцияларды анықтайды Көпшілік оқушылар үшін: Тепе-теңдікті динамикалық үдеріс ретінде сипаттайды. Кейбір оқушылар үшін: Ле-Шателье-Браун принципі бойынша химиялық тепе-теңдіктің ығысуын болжайды |
Сабақтың жоспарланған кезендері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
І.Ұйымдастыру кезеңі 2 мин | Амандасу. Түгендеу. Оқушылардың көңіл-күйлерін біліп, психологиялық ахуал тудыру. Оларды сабақтың тақырыбы және мақсаттарымен таныстыру. | Оқушылар амандасады. Сабақтың мақсаты және тақырыбымен танысады. | | |
ІІ. Өткенді қайталау 5 мин | «Миға шабуыл» сұрақтары: | Қойылған сұрақтарға жауап береді. | «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» | Өз ойын дұрыс мағынада білдіру. |
ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру 10 мин | Оқушылар жаңа материалды меңгереді. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. | 1. Қайтымды және қайтымсыз реакцияларды дегеніміз? 2.Химиялық тепе-теңдік дегеніміз? | Кері байланыс беру | «Химия» 9-сынып, Усманова М,Сақариянова Қ,Сахариева Б. |
IV. Қолдану. Дағдыларды қалыптастыру 20 мин | Тапсырмалар айдарындағы 1-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді | 1.Тапсырма Реакция теңдеуі қайтымды ма қайтымсыз ба? 2.Тапсырма Қайтымды ма қайтымсыз реакцияларға мысал келтіріңдер | «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» | «Химия» 9-сынып, Усманова М,Сақариянова Қ,Сахариева Б. Жұмыс дәптері |
V. Қорытынды. Рефлексия кезеңі 2 мин | Өздерінің сабақ барысындағы іс-әрекеттерінің нәтижесін, эмоцияларын бағалайды, сипаттайды | «Сөйлемді аяқтау» Мен үшін........... Қиын болды.......... Мен тапсырмаларды.......... Мен енді............ Алдағы уақытта....... | «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» | |
VI. Үй тапсырмасы туралы мәлімет. 1 мин | 66 – бет, №2 есеп | Үй жұмысын жазып алады. | | |