Файл: Класс 8Б,В атысаны атыспааны Сабаты таырыбы Рухани жаыру тарих пен инновацияны сабатастыы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 06.12.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім атауы

І.Білім.Ғылым .Инновация.

Педагогтің аты-жөні

Калмагамбетова Г Ш

Класс: 8Б,В

Қатысқаны: Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

«Рухани жаңғыру»- тарих пен инновацияның сабақтастығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.4.1.1 мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, интервью жазу;

8.5.1.1 - болжалдық және бөлшектік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану

Сабақтың мақсаты


Мәтіндердің ерекшеліктерін сақтап интервью жазады, сан есімдерді жазбаша және ауызша жұмыстарда орынды қолданады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

  1. Ұйымдастыру кезеңі

«Еркін микрофон» әдісі арқылы оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақ қояды, тірек сөздердің көмегімен жаңа сабақты көтерілетін мәселені болжайды.

-Ғажайып планета жайлы не айтасыңдар?

-«Рухани жаңғыру» дегенімізді қалай түсінесіңдер?

-Қазіргі инновациялық жаңашылдықтар туралы не айтасыңдар?

- Рухани жаңғыру дегеніміз не?

- Бұл бағдарлама қашан шықты?

- Рухани жаңғыру бағдарламасы қандай бағыттарды қамтиды?

Дескриптор:

-оқушы өткен тақырып бойынша білімдерін шыңдайды;

-білімін толықтырып, сын тұрғысынан ойлай алады;

-сұраққа толық жауап береді.




Интерактивті тақта
Қазақ тілі мен әдебиет 8- сынып оқулығы

Сабықтың ортасы

2. «Жариялау» әдісі. «Рухани жаңғыру»тақырыбында топтастырып көрейік.



3.Мәтінмен жұмыс. 4-тапсырма,

Мәтінді оқушылар тізбектеп оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Қою қаріппен жазылған сөздердің мағынасын анықта.

4.Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын тексер. Қате ойларды түзетіп айт.



Дескриптор:

-жаңа сөздер үйренеді;

-сөздік жұмысын жүргізеді.
Дескриптор:

-негізгі ойды анықтайды;

-сұрақ қоя біледі;

-сөздердің мағынасын түсіндіреді;

-шынайы дәйектер келтіреді.
«Аяқталмаған ой» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жұпта туындаған жағдаятты тізбектейді.

Алдымен, біз «....» деп ойладық. Кейін мынадай мәселе пайда болды:... .

Мәселені шешу үшін ... жасадық. Бұдан біз ... көрдік.

Демек, бұл ... екенін білдіреді. Сонымен, біз «...» деген қорытындыға келдік.

мадақтау




Сабақтың соңы

Бағалау.

Қызыл – түсініксіз әлі дайындығым аз

Сары – толық түсінбедім

Жасыл – жақсы түсіндім Бағалау

Үй тапсырмасы 6-тапсырма,


Бүгін сабақ (қызықты, қызықсыз )

Сабақта маған ... ұнады.

Сабақ маған (ұнады, ұнамады)


ҚБ. «Өзін-өзі бағалау. «Бағдаршам»