ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.12.2023
Просмотров: 268
Скачиваний: 5
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Күні: 02.09.2021 | Сынып: 2 сынып Пән: Денешынықтыру | |
Сабақтың тақырыбы: | Қауіпсіздік ережесі Денсаулық туралы жалпы түсінік | |
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты | 2.3.4.1. Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін аз ғана дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді түсінеді, оларға жауап қайтарудың кейбір негізгі жолдарын анықтайды 2.3.1.1 Дене жаттығулар жасау барысында сауықтыру артықшылығын талқылау және сипаттау. | |
Сабақтың мақсаттар | .Денсаулықты нығайтуға байланысты жаттығу түрлерімен танысады; .Жаттығу түрлерін көрсетеді; Жаттығу жасау барысында жаттығуларды ережелерге сай жасайды. | |
Бағалау критерилері | Жаттығу түрлерін көрсетеді; . Қауіпсіздік ережені сақтай отырып ,жаттығуларды дұрыс жасайды. Ойын ережесін сақтайды, жеңіске жетеді. | |
Сөздік қор | Қимыл қозғалыс, жүгіру, секіру, жүрек, бауыр, бұлшықет, ептілік | |
Құндылықтарды дарыту | Ойын жігерлілікке, шыдамдылыққа және ұйымшыл болуға тәрбиелейді. Бөлімнің екінші бөлігінде кеңістіктегі қозғалысты, жұппен және топпен ынтамақтастық пен қарым-қатынасты дамыту бойынша ойындар ойнатылады | |
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану, математика | |
АКТ қолдану дағдысы | телефон, аудиожазба | |
Алдыңғы меңгерілген білім | Оқушылар денсаулықты нығайту үшін жаттығулар жасау керектігі туралы біледі. 1-сыныптағы қарапайым жалпы дамыту жаттығуларын орындау, жүгіру, секіру, лақтыру тәжірибиелері бар. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 15мин | Сапқа тұру түзел тік тұр сәлемдесу, оқушыларды түгендеу,саптық жаттығулар оңға, солға бұрыл кері айнал. Жалпы дамыту жаттығулары: спорт залды айланып жайлап жүру, жүгіру,тізені биік көтеріп жүгіру, оңға және солға қарай тіркеме адыммен жүгіру, артпен жүгіру, алмен жүгіру.қаз жүріс терең жүріп демалу. Сапқа тұру. қатармен саналу 1-2-3ке санал Бір орыннан және қозғалып жасалатын жаттығулар: Б.қ.аяғымыз иық көлемінде қалымыз белде басымызды айналдырамыз Б.қ. екі қолды алға және артқа айналдыру. Б.қ оң қол жоғарыда сол қол төменде қолымызды алмастырамыз Б.қ. екі қолды алға ұстап, оң аяқты сол қолға, сол аяқты оң қолға қарама-қайшы көтеру. Б.қ. екі аяқты иық тұсында ұстап, алға иіліп тұру. Б.қ. екі аяқты алшақ ұстап, бір орыннан отырып тұру. Б.қ.1 қолымыз жоғалыда созыламыз 2 тіземізді бүкпейміз қолымызды аяқтың ұшына тейгіземіз 3 отырамыз 4 тұрамыз Б.қ қолымыз белде белді оңға 2 рет солға екі рет қозғалтамыз . Б.қ 1оң аяқтың ұшына қолымызды тейгіземіз 2 жерге тейгіземіз 3 сал аяққа қолымызды тейгіземіз 4 бастапқы қалып Ашық сұрақ 1.Дене жаттығулары кезінде біздің жүрегіміз бен өкпеміз неліктен еселеп жұмыс істейтінін айта аласыз ба? 2.Дене жаттығуларынан кейін жүрегіңіз неліктен жылдам соғады? Осындай жаттығулардан кейін сіз өзіңізді қалай сезінесіздер? Қызып терлейсіз бе 3.Жүгіру бойынша көңілді жаттығуларда біз қандай салауатты дағдылар қалыптастырамыз? 4.Секіруге арналған жаттығулар неліктен денеге жақсы ширату болып саналатынын айта аласыз ба? | Іс-әрекеттің әрбір түріне арналған кең алаң, ысқырық | |||
Сабақтың ортасы 25 мин | Дене шынықтыру туралы негізгі білім. Мұғалім оқушыларды дене шынықтыру туралы ұғыммен, пән мазмұнымен, оның тарихымен, дене шынықтыру бөлімдерімен (жеңіл атлетика, қозғалыс және спорт ойындары, гимнастика, шаңғы, спорт ойындары) таныстырады. Жеңіл атлетика 1. Дене шынықтыру және спортпен шұғылданған кезде табаны резина аяқ киім қию керек. 2. Қысқа қашықтықтарда тек қана өз жолымен жүгіру қажет. Жүгіріп келе жатып кілт тоқтауға болмайды. 3. Ойлы - қырлы жерлерде кездескен кедергілерден (тас, құлаған ағаш, бұта, төмпешік т. б.) аспай - саспай өтуді есте сақтаған жөн. 4. Жүгіру, секіру, лақтыру алаңдарын көлденең кесіп өтуге рұқсат етілмейді. 5. Тырма мен күректі сабақ өтетін жерде қалдыруға болмайды. Тырма, күректі т. б. жабдықтардың үшкір жағын (жүзін) қаратып қоюға болмайды. 6. Спорт құралдарын (граната, диск, найза т. б) лақтырғанда, лақтыру бағытында адамның болмауын қарап, бақылап алу қажет. 7. Ұзындыққа, биіктікке секірер алдында шұңқырдағы құмды майдалап, қопсытып алу керек. 8. Лақтырушының оң жағында тұруға, құралдарды рұқсатсыз алуға болмайды. 9. Лақтырған ядроны қағып алуға болмайды және ядроны лақтырар кезде жерге түсіріп алудан сақтану керек. 10. Жауын - шашында күндері лақтыратын құрал - жабдықтарды мұқият сүртіп, құрғатқаннан кейін пайдалану керек. Гимнастика сабақтарында Белгілі бір спорт жабдығында гимнастикалық жаттығуларды бірнеше оқушы бір мезгілде орындауда жарақаттанып қалудан сақтану керек. Мысалы, 2, 3 бала бірден барып кермеге асылуға болмайды; Спорт құралдарында (үлкен және кіші ағаш ат, бөрене, керме, шығыршық, арқан, гимнастикалық қабырға т. б. жаттығу орындағанда) секіргенде жерге міндетті түрде екі аяқпен тізені бүгіп түсу керек; Спорт жабдықтарында жаттығуды орындамас бұрын міндетті түрде олардың дұрыстығын тексеріп алу керек. Тексерілмеген спорт жабдықтарында жаттығулар орындауға болмайды; Мұғалімнің немесе әріптесіңнің көмегінсіз спорт құралдарында күрделі жаттығулар орындауға болмайды; Дене шынықтыру жаттығулармен шұғылданатын, спортпен айналысатын бала әр уақытта басқаларға үлгі болу керек. 1. Денені қыздырып алмай күрделі жаттығуларды орындауға болмайтындығы есте ұстаңдар. 2. Гимнастикалық құрал - жабдықтарда тек қана мұғалімнің көмегімен жаттығу керек. 3. Жүгіріп келіп секіретін жолда және секіріп түсетін орында тұруға болмайды. 4. Секіріп түсетін жерлерге гимнастикалық төсеніш төсеу қажет. 5. Спорт жабдықтарынан (ат, бөрене, гимнастикалық қабырға) секіргенде, жерге міндетті түрде екі аяқпен түсу керек. 6. Біріңнен соң бірің жүріп келе жатқан кезде және жаттығу орындау кезінде ара қашықтық қатаң сақталсын. 7. Гимнастикалық құрал - жабдықтардың қолдануға жарамдылығын анықтап алу қажеттілігін ұмытуға болмайды. Құрал - жабдықтардың таза болуын, тот баспауын қадағалап отыру керек. Снарядтарын бекітілуі мұқият тексерілсін. 8. Арқан бойымен төмен түскенде екі қолымен кезек ұстап, екі аяқпен демеп, асықпай түсу керек. 9. Гимнастика сабағында міндетті түрде арнаулы киім кию қажет екенін ұмытуға болмайды. 10. Гимнастикалық таяқшамен немесе секіртпемен жаттығу орындағанда, оларды жақын тұрған балаларға тигізіп алмауды қатты ескеру керек. «Құлатпай жеткіз» ойыны. Оқушылар орындықта отырады. Әрбірінің аяғы астында әлдебір зат болады (ойыншық, қарындаш, фломастер). Бір аяқтың башпайларымен затты ұстап алып, оны қалай да болса (бір аяқпен секіріп не төрт тағандап қозғалып), бөлменің қарама-қарсы бұрышына дейін жеткізу керек. Дәл осыны екінші аяқпен істеу керек. Затты құлатпай, тез орындаған адам жеңіске жетеді. Ойын ағзаның жалпы сау болуына және дұрыс жүру дағдысын тәрбиелеуге себеп болатын табанның бұлшықет-сіңір аппаратын қатайтуға және ептілікті дамытуға берілген. Кім бірінші Командада бірінші тұрған ойыншылар бастапқы сызықта тұрып, ойынның басталуына белгі берілгеннен кейін, қос аяқтап алға қарай секіріп, бастапқы сызықтан 3-4 м. жердегі сызылған шеңбердің ортасына тұра қалып 5 рет отырып-тұрады, одан 3-4 м. жерде тұрған допты баскетбол әдісімен соңғы белгіні айналып, допты орнына қою керек, соңғы 15 метрді тоқтамай жүгіріп өту. Ойын барлық команда мүшелері орындап болғанша жалғасады. «Қапшық жарыс» ойыны. Мұғалімнің белгісі бойынша жүгіріп шығып қапты киіп алып, 10 - 15 метр жердегі арнаулы мәрені айналып қайтады да, шапшаң шешіп өзінен кейінгі ойыншыға береді, тағы сол сияқты қайталайды.(Нұсқау: Қаптың аузың екі қолмен ұстап жүгіруге болады.) | Ойыншықтар, карындаш, фломастер Доп, ысқырық Қапшықтар, ысқырық | |||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіледі: Оқушалардан бұл жаттығуда қандай қателер бар және оны қалай азайтуға болатынын сұрау. -Сабақты қорытындылау. Ойын кезіндегі кемшіліктерді ескертіп түзету. -Оқушыларды бір сапқа тұрғызу, тыныс жолдарын қалпына келтіру. -Толық сапқа тұруларын қадағалау -Сабаққа қатысуына байланысты мадақтау. -Қоштасу. -Бір саппен спорт залдан шығару. | | |||
Дифференциация- оқушыларға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Берілген тапсырмаларды, жаттығуларды барынша сапалы орындау, жаттығуларды қайталатып орындату. | Шапалақтау әдісімен бағалаймын. Ауызша мадақтаулар айтып, қажет болған жағдайда ұсыныстар айтамын. | Дене қуатын үнемдеу шарттары. Дұрыс тыныс алу. Сабақ, жаттығулар барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау. | |||
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңы. Өз сабағыңыз туралы сол жаұ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Күні:6.09.2021 | Мұғалімніңаты-жөні: | | |||
Сынып: 2 Сабақ 2 | Қатысқандарсаны: Қатыспағандар саны: | | |||
Сабақтақырыбы | Қауіпсіздік ережесі Денсаулық туралы жалпы түсінік | | |||
Оқумақсаттары | 2.3.4.4. Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін аз ғана дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді түсінеді, оларға жауап қайтарудың кейбір негізгі жолдарын анықтайды 2.3.1.1 Дене жаттығулар жасау барысында сауықтыру артықшылығын талқылау және сипаттау. | | |||
Сабақмақсаттары | Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу | | |||
Жетістік критерийлері | Дене дамуына арналған жаттығулар орындау | | |||
Тілдікмақсаттар | Кілт сөздер мен тіркестер. Оқушыларды түсінігін талқылау, көрсету топтық ойын жақсарту туралы белсенділігі туралы әлеуметтік дағдыларды түсіну және көрсету қозғалу дағдылары секіру, лақтыру, жүгіру. Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып. Шапшаң жүгірудің дене шынықтыруда неліктен маңызды екенін айта аласыз ба? | | |||
Құндылықтардыдарыту | - Сыйластық. | | |||
Пәнаралық байланыстар | Биология, хореография пәндерімен сәйкестендіріледі | | |||
АКТ қолдану дағдылары | Видео жәнесуреттердікөрупайдалану | | |||
Бастапқы білім | Оқушылар алдыңғы дене шынықтыру сабақтарында өткен бөлімдерден және үй ішінде мен балабақшада негізгі қозғалыс қабілеттілігі мен сенімділігін және фундаменталды қозғалыс дағыдларын дамытты деп күтіледі. | | |||
Сабақбарысы | | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | | ||
Сабақтың басы | Сәлемдесу.Сапқа отырғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.жүру , Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба? орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай . 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде 5 .Жылдамдыққа жүгіру 6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Ж.Д.Ж. орнында | Әр жаттығуға кең, ашық кеңістік. Әр оқушыға үлкен көбік доп. Доптар: түрлі мөлшер, текстура, түс, салмақ, т.б. Доптар (түрлі мөлшерлі). Нысана ретінде түрлі қайта өңделе алатын заттар қолданыла алады: пластикалық саптаяқ / шөлмектер, картон туба / жәшіктер. | | ||
Сабақтыңортасы | Қауіпсіздіктехникасы Қозғалыс ойындар Оқушылар«Доппен көзде» ойынын ойнайды. Ойынға бір волейбол добы және оқушылар санының жартысына тең болатын теннис добы керек. Ойыншылар 2 топқа бөлінеді және бір-бірінен 18-20 м аралықтағы қарсы жақта сапта тұрады. Ойыншылардың аяқтарының алдында сызықтар жүргізіледі, ал алаңның ортасында волейбол добы болады. Бір топтың ойыншылары (жеребе бойынша) кішігірім доп алады. Мұғалімнің сигналы бойынша ойыншылар допты волейбол добына лақтырады, оны қарсы топқа домалатуға тырысады. Басқа топтың ойыншылары тасталған доптарды жинайды және сигнал бойынша оларды да волейбол добына лақтырады, оны кері домалатуға тырысады. Осылай, кезекпен топтар доптарды қажетті лақтыру саны бойынша лақтырады. Ойын ұзақтығы 8—10 мин. Допты қарсы тұрған топтың сызығынан дөңгелетіп апара білген топ жеңеді Эстафетные игры | | |||
Сабақтыңсоңы | демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау Рефлексия: Сабақта нені үйрендік? Сұрақтарға жауап береді? Нені білдім нені түсіндім? Нені толық түсінбедім ? Қандай жұмысты жалғастыру қажет? Сабақтын басында аталған мақсаттарға қол жеткіздім бе? | | |||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | | ||
|
Оқушылар өз-өздерін бағалау, орындаған тапсырманы талқылайды
| . Орындалған істестік тапсырма НЗМ құныдылықтарын қолдайды. Өзгелердің пікірін сыйлай отырып, олармен жұмыс жүргізу Қауіпсіздік ережелерін мұқият сақтау Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу. | | ||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. | | |||
| | ||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? | |
Пән: Дене шынықтыру Сынып: 2 «Б» Күні:: 10.09.2019 Сабақ 3 | Мектеп: №14 Мұғалімнің аты-жөні: Абданбаева А.Т. Қатысқандар:0 Қатыспағандар саны:20 | |
Сабақтың тақырыбы | Таңғы жаттығулар жиынтығы | |
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты | 2.3.2.1 Дене белсенділігінің алдында денені шынықтырудың маңыздылығы туралы білімін көрсету және түсіндіру. 2.3.3.1 Дене жаттығуларын орындау кезінде ағзадағы өзгерістерін қалай бақылайтынын біледі. | |
Сабақтың мақсаттар | Денені шынықтырудың маңыздылғын түсіндіреді; Дене жаттығуларын белсенді орындайды; .Таңертеңгі жаттығуларды жасауға дағдылану. | |
Бағалау критерилері | Таңертенгілік жаттығу түрлерін көрсетеді; Қауіпсіздік ережені сақтай отырып ,жаттығуларды белсенді жасайды; Ойын ережесін сақтайды, жеңіске жетеді. | |
Сөздік қор | Таңғы жаттығулар, қозғалыс, жүгіру, секіру, жүрек, бауыр, бұлшықет, ептілік | |
Құндылықтарды дарыту | Қимыл - қозғалысты ойындар арқылы балалар ептілікке, шапшаңдылыққа, төзімділікке, бірін-бірі құрметтей білуге, ой-өрісінің дамуына, денсаулықтарын шыңдай білуге үйренеді. | |
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану, математика | |
АКТ қолдану дағдысы | телефон, аудиожазба | |
Алдыңғы меңгерілген білім | Денсаулықты нығайту үшін таңғы жаттығу түрлерін жасау керектігін біледі. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 15мин | Сапқа тұру түзел тік тұр сәлемдесу, оқушыларды түгендеу,саптық жаттығулар оңға, солға бұрыл кері айнал. Жалпы дамыту жаттығулары: спорт залды айланып жайлап жүру, жүгіру,тізені биік көтеріп жүгіру, оңға және солға қарай тіркеме адыммен жүгіру, артпен жүгіру, алмен жүгіру.қаз жүріс терең жүріп демалу. Сапқа тұру. қатармен саналу 1-2-3ке санал. Бір орыннан және қозғалып жасалатын жаттығулар: Б.қ.аяғымыз иық көлемінде қалымыз белде басымызды айналдырамыз Б.қ. екі қолды алға және артқа айналдыру. Б.қ оң қол жоғарыда сол қол төменде қолымызды алмастырамыз Б.қ. екі қолды алға ұстап, оң аяқты сол қолға, сол аяқты оң қолға қарама-қайшы көтеру. Б.қ. екі аяқты иық тұсында ұстап, алға иіліп тұру. Б.қ. екі аяқты алшақ ұстап, бір орыннан отырып тұру. Б.қ.1 қолымыз жоғалыда созыламыз 2 тіземізді бүкпейміз қолымызды аяқтың ұшына тейгіземіз 3 отырамыз 4 тұрамыз Б.қ қолымыз белде белді оңға 2 рет солға екі рет қозғалтамыз . Б.қ 1оң аяқтың ұшына қолымызды тейгіземіз 2 жерге тейгіземіз 3 сал аяққа қолымызды тейгіземіз 4 бастапқы қалып Ашық сұрақ 1.Таңертенгілік жаттығу жасаудың маңызы қандай? 2.Дене жаттығулары кезінде біздің жүрегіміз бен өкпеміз неліктен еселеп жұмыс істейтінін айта аласыз ба? 3.Қандай таңертенгілік жаттығу түрлерін көрсете аласыңдар? | Іс-әрекеттің әрбір түріне арналған кең алаң, ысқырық | |||
Сабақтың ортасы 25 мин | Таңертең ұйқыдан кейін организмнің жұмыс істеу қабілетін қалпына келтіруді тездететін дене жаттығулары. Ұйқы кезінде адамның орталық нерв жүйесі де тынығады. Бұл кезде жүректің соғысы азайып, тыныс алуы баяулайды, бұлшық еттері босап, организм толық демалады. Ұйқыдан оянғаннан кейін орталық жүйке жүйесі мен әр түрлі органдардың қызмет белсенділігі арта бастайды. Алайда белсенділікке көшу процесі ұзаққа созылып кеткен жағдайда оның жұмыс қабілетіне (дене және ой еңбегінде де) елеулі әсер ететіні ақиқат. Ондайда адамның ұйқысы ашылмай, дел-сал күйде жүреді, ашушаң болады. Ал дене жаттығуларын орындау барысында қозғалысқа түскен бұлшық еттер мен буындар орталық жүйке жүйесін белсенді жұмыс істеуге ыңғайлайды. Сонымен қатар ішкі органдардың жұмыс істеу қабілеті жақсарып, өзін сергек сезінген адамның еңбекке деген ынтасы да артады. Таңертең дене тынықтыру үшін радио мен телевизиядан берілетін жаттығулар жүйесін пайдаланған ыңғайлы Аяққа арналған жаттығулар . Аяқты қосып ұстап түрегеліп тұрып: аяқтың ұшымен көтеріліп, қайтадан біртіндеп өкшемен төмен түседі; аяқтың ұшымен көтеріліп, содан кейін төмен түсерде жартылай иіледі; бір нәрсеге қолмен таянып тұрып, екі аяқпен алма-кезек доп тепкенге ұқсас қимыл жасайды; бастапқы қалыптағыдай қолды белге таяныш, одан кейін оны екі жайға қарай созып бір тұрып, бір отырады; қолмен таянып тұрып, аяқты алма — кезек жан-жаққа сілтей қозғалды. Аяқты алшақтау ұстап, екі аяққа алма — кезек иіледі (тізеден қолмен ұстауға болады). Бүкіл дененің бұлшық еттеріне арналған жаттығулар . Бұл жаттығуларды әртүрлі қалыпта орындайды: аяқты созыл жіберіп, екі қолмен жер тірей жатады (бұл кезде дене жерге тимеуі тиіс), одан кейін бастапқыға қайта оралады аяқты алшақтау ұстап, (екі қол белде) оң қолды жоғары көтеріп сол жаққа иіледі, одан кейін бастапқы қалыпқа оралып, осы қозғалысты екінші жаққа қайталайды; әуелі түрегеп тұрып, содан соң отырады, одан кейін аяқты артқа жіберіп қолмен жер тірейді, қайтадан бастапқы қалыпқа келеді; денені оңға қарай бұрып және сол аяқты иіңкірей, оң аяққа сол қолдың саусақтары жеткенше еңкейеді (ал екінші қол артта қалады), сосын бастапқы қалыпқа қайта оралады (екінші бағытқа да осылай жасалады); бастапқы қалып — тізені бүгіл еденге отырады да, екі қолды артқа жібере жер тірейді, одан кейін оң аяқты жоғары көтеріп, сол қолды осы аяқтың ұшына дейін жеткізуге тырысу керек, бұл кезде оң қол мен сол аяқты бірқалыпты жағдайда ұстаған жөн. Бұл жаттығушы орындауға қиналатындар бір қолды ғана тік ұстап тұрып, денені жер тірел отырған қол жағына қарай бұрғаны жөн (осыны екінші жаққа қарай қайталайды); бастапқы қалып — табан тірел жүрелей отырып, денені алға қарай жіберіп, қолмен жер тірейді, сосын дене мен аяқты жаза келе, жерді тірел жатады. Бұл кезде екі аяқты алма-кезек артқа созыл отырады. Секірулер . Өз бетімен гимнастикамен айналысушылар үшін секірудің түрлерін мынадай екі негізгі топқа бөлуге болады: екі немесе бір аяқтан секіру (яки екі аяқпен кезектесе секіру). Аздаған өзгерістерді қолдың, аяқтың қозғалыстары арқылы реттеуге болады. Секірудің мынадай варианттары бар: аяқ бірге, қол белде; сол қалыпта оңға және солға бұрылып секіру (2—4 рет бір жаққа қарай, осынша рет екінші жаққа қарай секіреді); аяқты бірде қосып, бірде алшақтап секіру; секірген кезде қолды екі иыққа алма-кезек ауыстырыл қою, бастан жоғары көтеріп шапалақтау және қайтадан төмен түсіру, артқа және алға шапалақтау; әр аяқпен алма-кезек 2—4 реттен секіру; Оқушыларды 2 топқа бөлу, ойын түрлерімен танысу. 1. «Күн мен түн» ойының ойнау. 1 - ші топ - күн, 2 - ші топ түн болады. Мүғалім жүргізуші болады, Мұғалімнің айтуымен оқушылар жаттығу орындайды, күн деген кезде күндер қышып түндер қуады, түн деген кезде түндер қашып күндер қуады, қай топ көп оқушы ұстайды сол жеңіске жетеді. 2. «Арқан тартыс» ойыны Екі топ арқанмен тартысады.. 3 «Допты тез бер» ойыны Оқушылар шеңбермен тұрып музыкамен бір біріне допты береді, мұғалім музыканы тоқтатқан кезде доп қай ойыншыда болады сол ойыннан шығады Начало формы Конец формы | Арқан, ысқырық, доп | |||
Сабақтың соңы 5 мин | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіледі: Оқушалардан бұл жаттығуда қандай қателер бар және оны қалай азайтуға болатынын сұрау. -Сабақты қорытындылау. Ойын кезіндегі кемшіліктерді ескертіп түзету. -Оқушыларды бір сапқа тұрғызу, тыныс жолдарын қалпына келтіру. -Толық сапқа тұруларын қадағалау -Сабаққа қатысуына байланысты мадақтау. -Қоштасу. -Бір саппен спорт залдан шығару. | | |||
Дифференциация- оқушыларға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Берілген тапсырмаларды, жаттығуларды барынша сапалы орындау, жаттығуларды қайталатып орындату. | Шапалақтау әдісімен бағалаймын. Ауызша мадақтаулар айтып, қажет болған жағдайда ұсыныстар айтамын. | Дене қуатын үнемдеу шарттары. Дұрыс тыныс алу. Сабақ, жаттығулар барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау. | |||
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңы. Өз сабағыңыз туралы сол жаұ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?) 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Күні | | ||
Сабақтың тақырыбы | Таңғы жаттығулар жиынтығы | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.3.2.2 Дене белсенділігінің алдында денені шынықтырудың маңыздылығы туралы білімін көрсету және түсіндіру. 2.3.3.3 Дене жаттығуларын орындау кезінде ағзадағы өзгерістерін қалай бақылайтынын біледі. | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді түсінеді. Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды. Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 5 минут | Бой сергіту жаттығулары. Таңғы жаттығу жиынтығы «Көлбең-көлбең, көлеңкем» 1.Көлбең-көлбең,көлеңкем.көлбеңдеген көлеңкем. Аю қалай жүреді? Кім көрсете біледі? Аю былай,жүреді оны бәрі біледі. Біт қатармен жүру, аяқтың екі шетіне басып,аю сияқты қорбаңдап жүру. (1 мин) а) Көлбең-көлбең,көлеңкем.көлбеңдеген көлеңкем. Түлкі қалай жүреді? Кім көрсете біледі? Түлкі былай,жүреді оны бәрі біледі. Біт қатармен жүру,түлкі сияқты бұлаңдап жүру (1 мин) б)Көлбең-көлбең,көлеңкем.көлбеңдеген көлеңкем. Қоян қалай жүреді? Кім көрсете біледі? Қоян былай,жүреді оны бәрі біледі. Біт қатармен жүру,қоян сияқты секіру. (1 мин) 2. Б.қ: тұрып аяқ арасы ашық иықпен 1- оң қолды көтеру, 2-сол қолды көтеру, 3- оң қолды жоғары көтеру, 4- сол қолды, 5- оң қолды жанға созу, 6-сол сияқты сол қолды, 7-төмен түсіру оң қолды, 8- сол қолды төмен түсіру. 6-8 рет. 3.Иілеміз оңға,иілеміз солға. Отырамыз,тұрамыз.Құс болып қанат қағамыз. (3-4) рет. 4. «Доптар» Б.қ: Еркін тұру.Орнымызда секіру. Тыныс алу жаттығулары. «Қаздар» Б.қ: Аяғымыз алшақ,қолымыз белімізде. Орындалуы: Алдыға қарай еңкейеміз,дыбыс шығару «ш-ш-ш»,түзу тұрамыз. Демімізді алып,аузымыздан шығарамыз. | Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар. | |
Сабақтың ортасы 8 минут 1 минут 5 минут 3 минут 16 минут | Жаңа сабақты түсіндіру Таңғы жаттығу жиынтығы «Доппен жаттығу» 1. Бір қатармен жүру,аяқ ұшымен, өкшемен,аяқты көтеріп жүру, жүгіру. (2 мин.) 2. Бір қатардан екі қатарға тұру. 3. Доппен жаттығу. 1. Б.қ қолда доп :1 – алдыға созу , 2 – жоғары көтеру, 3 – алдыға созу , 4 – б.қ –қа келу. 6 рет. 2.Б.қ 1 - доп оң қолда екі рет алдыға айналдыру, 2 – доп сол қолда алдыға айналдыру.3 – артқа айналдыру алдымен оң қолмен,артынан сол қолмен. 4-6 рет. 3. Б.қ аяқ арасы ашық иықпен, оң қолда доп сол аяққа жеткізу допты,сол қолдағы допты оң аяққа жеткізу. 6 рет. 4.Б.қ аяқ бірге,отырып тұру. 10 рет. 5.Б. доп кеуде тұсында 1-адым алдыға, 2-тізе бүгу, 3 – артқа, 4-тізе бүгу. 6 рет. 6.Б.қ доп кеуде тұсында.Бір орында түрып секіру аяқты алдыға –артқа жібере отырып. 10 рет. Тыныс алу жаттығулары. «Қаздар» Б.қ: Аяғымыз алшақ,қолымыз белімізде. Орындалуы: Алдыға қарай еңкейеміз,дыбыс шығару «ш-ш-ш»,түзу тұрамыз. Демімізді алып,аузымыздан шығарамыз. Таңғы жаттығу жиынтығы «Жалаушамен жаттығу» 1. Бір қатармен жүру,аяқ ұшымен, өкшемен,аяқты көтеріп жүру, жүгіру. (2 мин.) 2. Бір қатардан екі қатарға тұру. 3. Жалаушамен жаттығу. 1. Б.қ қолда жалауша:1 – алдыға созу , 2 – жоғары көтеру, 3 – алдыға созу , 4 – б.қ –қа келу. 6 рет. 2.Б.қ 1 - жалауша оң қолда, екі рет алдыға айналдыру, 2 – жалауша сол қолда, алдыға айналдыру.3 – артқа айналдыру алдымен оң қолмен,артынан сол қолмен. 4-6 рет. 3. Б.қ аяқ арасы ашық иықпен оң қолда жалау сол аяққа жеткізу жалауды, сол қолдағы жалауды оң аяққа жеткізу. 6 рет. 4.Б.қ аяқ бірге,отырып тұру. 10 рет. 5.Б.қ жалау кеуде тұсында 1-адым алдыға, 2-тізе бүгу, 3 – артқа, 4-тізе бүгу. 6 рет. 6.Б.қ жалау кеуде түсында.Бір орында түрып секіру аяқты алдыға –артқа жібере отырып. 10 рет. Тыныс алу жаттығулары. «Қаздар» Б.қ: Аяғымыз алшақ,қолымыз белімізде. Орындалуы: Алдыға қарай еңкейеміз,дыбыс шығару «ш-ш-ш»,түзу тұрамыз. Демімізді алып,аузымыздан шығарамыз. «Ағаш жарамыз» Аяқ алшақ, екі қолды алдыға сермеп, «уф-уф-уф» дыбыс шығару. Таңғы жаттығу жиынтығы «Ағаштарды жел қозғайды» 1.Тәрбиешінің белгісін тыңдап, саппен шеңбер бойымен жүреді. Жүруді жеңіл жүгірумен алмастыру. а) аю болып жүру. ә) түлкі болып жүру. б) қоян болып секіру. Ойын: «Көлбең,көлбең көлеңкем» Балалар ойындағы айтылған жануарлардың жүрісін салады. 2.«Сағат тілімен» 1. Б.қ: Тұрып, аяқ иық бойымен. Оңға, солға иілу 2. Б.қ: тұрып, қол иықта қолды алдыға және артқа айналдыру. 3. Б.қ: қол белде, аяқ иық бойымен,отырып, тұру. 4. Ойын: «Ағаштарды жел қозғайды» Жел соғады бетіме Ағаштарда желпуде Жел тына қалған сәтте. Ағаштар биік көрінеді. Балалар тәрбиешінің артынан қайталап қимылдарды көрсетеді. 3.Тыныс алу жаттығулары: а) «шар үрлеу» ә) «Ауаны мұрынмен тартып,аузымен шығару» Таңғы жаттығу жиынтығы «Буратино керілді» 1.Тәрбиешінің белгісін тыңдап, саппен шеңбер бойымен жүреді. Жүруді жеңіл жүгірумен алмастыру. а) аяқтың ұшымен жүру. ә) өкшемен жүру. б) аяқтың сыртымен жүру. в)аяқтың ішімен жүру. г)қоян болып секіру. 2.«Сағат тілімен» 1. Б.қ: Тұрып, аяқ иық бойымен. Мойнымызбен «сағат тілімен» оңға, солға иілу 2. Б.қ: тұрып, қол иықта қолды алдыға және артқа айналдыру. 3. Б.қ: қол белде, аяқ иық бойымен,иілеміз оңға,иілеміз солға. 4. Ойын: «Буратино керілді» Буратино керілді Буратино созылды. Жан-жағына қарады. Кілтін таба алмады. Кілтін іздемеші болып. Жоғары ол созылды. Балалар тәрбиешінің артынан қайталап қимылдарды көрсетеді. 3.Тыныс алу жаттығулары: а) «шар үрлеу» «уф-уф-уф» дыбыс шығару. ә) «Ауаны мұрынмен тартып,аузымен шығару» «Сылдыр-сылдыр,сылдырмақ» 1.Тәрбиешінің белгісін тыңдап, саппен шеңбер бойымен жүреді. Жүруді жеңіл жүгірумен алмастыру. а) аяқтың ұшымен жүру. ә) өкшемен жүру. б) аяқтың сыртымен жүру. в)аяқтың ішімен жүру. г)қоян болып секіру. 2.Б.қ: аяғымыз түзу,қолымызда сылдырмақ,дене бойымен төмен. Орындалуы: Қолымызды жоғары көтереміз,сылдырмақты сылдырлатып,төмен түсіреміз.Қолымызды түсірер кезде «сылдыр-сылдыр»дейміз. 3.«Көршіңе көрсет» Б.қ: Аяғымыз алшақ, қолымыз сылдырмақпен кеуде тұсында. Орындалуы: Жанымызға бұрылып,қолымыз түзу, сылдырмақты сылдырлатып, «сылдыр-сылдыр» деп бастапқы қалыпқа оралу. Қайталау: 3-рет әр жаққа. 4.«Шарлар» Б.қ: Арқаға жатып, сылдырмақ жоғары жақта. Орындалуы: Қолымызды ішімізге әкеліп, тіземізді бүгу «шар сияқты домалақ боламыз» б.қ оралу. Тыныс алу жаттығулары. «Қаздар» Б.қ: Аяғымыз алшақ,қолымыз белімізде. Орындалуы: Алдыға қарай еңкейеміз,дыбыс шығару «ш-ш-ш»,түзу тұрамыз. Демімізді алып,аузымыздан шығарамыз. «Ағаш жарамыз» Аяқ алшақ, екі қолды алдыға сермеп, «уф-уф-уф» дыбыс шығару. «Кубикпенен жаттығу» 1.Тәрбиешінің белгісін тыңдап, саппен шеңбер бойымен жүреді. Жүруді жеңіл жүгірумен алмастыру. а) аяқтың ұшымен жүру. ә) өкшемен жүру. б) аяқтың сыртымен жүру. в)аяқтың ішімен жүру. г)қоян болып секіру. 2. Б.қ: Тұрып, аяқ иық бойымен. Мойнымызбен «сағат тілімен» оңға, солға иілу Б.қ: тұрып, қол иықта қолды алдыға және артқа айналдыру. Б.қ: қол белде, аяқ иық бойымен,иілеміз оңға,иілеміз солға. 3. Б.қ 1 - кубик оң қолда екі рет алдыға айналдыру, 2 –кубик сол қолда алдыға айналдыру.3 – артқа айналдыру алдымен оң қолмен,артынан сол қолмен. 4-6 рет. Б.қ аяқ арасы ашық иықпен. оң қолда кубик сол аяққа жеткізу. сол қолдағы кубикті оң аяққа жеткізу. 6 рет. Б.қ аяқ бірге,отырып тұру. 10 рет. Б.қ кубик кеуде тұсында 1-адым алдыға, 2-тізе бүгу, 3 – артқа, 4-тізе бүгу. 6 рет. Б.қ кубик кеуде түсында.Бір орында түрып секіру аяқты алдыға –артқа жібере отырып. 10 рет. 3.Тыныс алу жаттығулары: а) «шар үрлеу» «уф-уф-уф» дыбыс шығару. ә) «Ауаны мұрынмен тартып,аузымен шығару «Тышқан шықты інінен» 1.Тәрбиешінің белгісін тыңдап, саппен шеңбер бойымен жүреді. Жүруді жеңіл жүгірумен алмастыру. а) аяқтың ұшымен жүру. ә) өкшемен жүру. б) аяқтың сыртымен жүру. в)аяқтың ішімен жүру. г)қоян болып секіру. 2.«Сағат тілімен» 1. Б.Қ: Тұрып, аяқ иық бойымен. Мойнымызбен «сағат тілімен» оңға, солға иілу 2. Б.Қ: тұрып, қол иықта қолды алдыға және артқа айналдыру. 3. Б.Қ: қол белде, аяқ иық бойымен,иілеміз оңға,иілеміз солға. 4. Ойын: «Тышқан шықты інінен» Тышқан шықты інінен Сағат неше көрейін деп Бауын тартып қалып еді. Дүңгірледі барлық жер Қорыққаны соншама. Жүгірді ол ініне Балалар тәрбиешінің артынан қайталап қимылдарды көрсетеді. 3.Тыныс алу жаттығулары: а) «шар үрлеу» «уф-уф-уф» дыбыс шығару. ә) «Ауаны мұрынмен тартып,аузымен шығару» «Балық жүзіп ойнауда 1.Тәрбиешінің белгісін тыңдап, саппен шеңбер бойымен жүреді. Жүруді жеңіл жүгірумен алмастыру. а) аяқтың ұшымен жүру. ә) өкшемен жүру. б) аяқтың сыртымен жүру. в)аяқтың ішімен жүру. г)қоян болып секіру. 2.«Сағат тілімен» 1. Б.Қ: Тұрып, аяқ иық бойымен. Мойнымызбен «сағат тілімен» оңға, солға иілу 2. Б.Қ: тұрып, қол иықта қолды алдыға және артқа айналдыру. 3. Б.Қ: қол белде, аяқ иық бойымен,иілеміз оңға,иілеміз солға. 4. Ойын: «Балық жүзіп ойнауда» Жып-жылы тұнық суда, Балық жүзіп ойнауда. Бірде керіледі, бірде жиырылады. Бірде жылы құмға тығылады. Балалар тәрбиешінің артынан қайталап қимылдарды көрсетеді. 3.Тыныс алу жаттығулары: а) «шар үрлеу» «уф-уф-уф» дыбыс шығару. ә) «Ауаны мұрынмен тартып,аузымен шығару» «Торғай-торғай тоқылдақ 1.Тәрбиешінің белгісін тыңдап, саппен шеңбер бойымен жүреді. Жүруді жеңіл жүгірумен алмастыру. а) аяқтың ұшымен жүру. ә) өкшемен жүру. б) аяқтың сыртымен жүру. в)аяқтың ішімен жүру. г)қоян болып секіру. 2.«Торғай қанат қағады» 1. Б.Қ: Тұрып, аяқ иық бойымен. Мойнымызбен «торғай тары шоқығандай» оңға, солға иілу 2. Б.Қ: тұрып, қол иықта қолды алдыға және артқа айналдыру. 3. Б.Қ: қол белде, аяқ иық бойымен,иілеміз оңға,иілеміз солға,отырамыз-тұрамыз құс болып қанат қағамыз. 4. Ойын: «Торғай-торғай тоқылдақ» Торғай-торғай тоқылдақ. Жерден бидай шоқып алып, Бөтекесі бүлкілдеп. Отыр талда шықылдап. Балалар тәрбиешінің артынан қайталап қимылдарды көрсетеді. 3.Тыныс алу жаттығулары: а) «шар үрлеу» «уф-уф-уф» дыбыс шығару. ә) «Ауаны мұрынмен тартып,аузымен шығару» б) «Торғайдың қанатына үрлейік» ауаны тартып, ауаны шығару. «Қаздар, құстар» 1. Тәрбиешінің белгісін тыңдап, саппен шеңбер бойымен жүреді. Жүруді жеңіл жүгірумен алмастыру. а) аяқтың ұшымен жүру. ә) өкшемен жүру. б) аяқтың сыртымен жүру. в)аяқтың ішімен жүру. г)қоян болып секіру. 2. «Созыламыз» Б.қ: Аяғымыз алшақ, қолымыз төмен дене бойымен тұр. Орындалуы: Қолымызды жоғары көтереміз, төмен түсіреміз. Қайталау: 5-6 рет 3. «Қаздар» Б.қ: Аяғымыз алшақ, қолымыз төмен. Орындалуы: Алдыға қарай еңкейеміз, дыбыс шығару «ш-ш-ш», түзу тұрамыз. 4. «Құстар» Б.қ: Аяғымыз алшақ, қолымыз төмен. Орындалуы: Жүрелеп отыру, қол саусақтарымен, «еденді тарсылдатып құстың жем жегенін көрсету», «чик, чик, чик,» айту. 5. Тыныс алу жаттығулары: а) «шар үрлеу» «уф-уф-уф» дыбыс шығару. ә) «Ауаны мұрынмен тартып,аузымен шығару» б) «Торғайдың қанатына үрлейік» ауаны тартып, ауаны шығару. Ұлттық ойындар: Ақсерек-көксерек. Бұл ойынды ойнау үшін балалар екі топқа бөлінеді,қолдарынан ұстап тұрады.Ара қашықтық 20-30 қадам. 1- ші топ. Ойынды бастайды Ақсрек-ау ақ серек Бізден сізге кім керек. 2-ші Ақсерек –ау ақ серек Жаман-жаман бала аты (бала аты) керек Аты аталған бала келесі топқа дейін жүгіріп барып ортасынан ұстасқан қолдарды ажыратып кету керек.Егер өтіп кетсе сол топтан бір баланы тобына алып қайтады,өте алмаса сол топта қалады.Ойын осылай жалғаса береді. Қыз –қуу Балалар арасынан бір ер бала,бір қызды(ағаш атпен)қуады.Бала қызға жетіп қолынан ұстаса ол жеңіске жеткені.Кейде қызды 2 бала да қуады қай бала бұрын жетіп қыз қолын ұстаса сол бала жеңіске жетеді. | Сергіту сәті Сұрақ парақшалары. Оқулық, дәптерлер. Ойын ойнайық. | |
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау. | Смайликтер | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Сөйлеу-речи-speeches | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) | |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |