Файл: Программалау Педагогті атыжні Медіараева С. К. Кні 14. 02. 2022.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 07.12.2023

Просмотров: 37

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Білім беру ұйымының атауы

№ 53 ОМ

Пәні:

Информатика

Бөлім:

Python тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтің аты-жөні:

Меңдіқараева С.К.

Күні:

14.02.2022

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

4.5 Break циклін басқару БЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: Break ұғымы мен қызметін анықтау;

Оқушылардың көбі: Break нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану; Кейбір оқушылар: Break нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру

Жаңа білім

Бекіту
Үй тапсырмасы

Ұйымдастыру. Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару Жағымды психологиялық ахуал орнату.
Оқушыларға топтық жұмыс орындату.


«Миға шабуыл»әдісібойыншаөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастырып,проблеманы біргешешу.
Оқулықпен жұмыс: Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдайды.

Диск материалы арқылытаныстырылым жасайды.
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі.
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма.

Алдымен мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды.


БЖБ тапсырмалары
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.


https://www.youtube.com/watch?v=-rFpZyloi0Y

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі

Оқушылар топтық жұмыс орындайды:

топ: Сontinue нұсқаулығының қызметі қандай?

топ: Сontinue нұсқаулығын программа құруда пайдалану қандай қажеттіліктен туындаған? 3-топ: Сontinue нұсқаулығын қолдануға мысалдар келтіріңдер.
Оқушылар берілген сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді:

  • Күнделікті өмірде жүріп жатқан белгілі бір циклдік процесті бірден тоқтата салуға бола ма? Қандай мысалдар келтіруге болады?

Программа орындалу кезінде тиісті нәтижеге жеткеннен соң цикл жұмысын тоқтату үшін не істеу керек?
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды.

Мақсаты: аудиал мен визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау.

1-тапсырманы

Вreak пен сontinue нұсқаулықтарының графикалық блок-схемасына және олар қолданылған программа кодтарына талдау жасаңдар.

Нұсқаулықтардың графикалық блок-схемаларын программамен салыстырыңдар. Блок- схемада тағы да басқаша қалай құруға болады?
N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында нөл болса, цикл жұмысын тоқтатып «Error», әйтпесе санның өзін кері қарай экранға шығаратын программа құрастыр.

N=int(input('N=')) p=0

for i in range(): x=int(input('')) if x == 0:

p=i; break

print('index=',p)
Интерактив тітақта sabaq.kz/ka hoot- арқылы





Слайд, оқулықтар
Плакат, маркер, қалам, кітап,

Практика лық жұмыс

Тапсырма
Компью.оқулық

Өздерін-өзі бағалайды