Файл: Презентацияа арналан апарат Сабата ол жеткізілетін оу масаттары.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 12
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Презентацияны безендіру ортақ тақырып « су тіршілік көзі | Мектеп: | Пәні: Информатика | |||||
Күні:. | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып:3 Ә | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
| | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Презентацияға арналған ақпарат | ||||||
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 3.2.3.2 слайдтар арасындағы ауысуларды пайдалан; 3.2.3.3 презентацияны безендіру үшін дайын дизайнды пайдалану; | ||||||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады:
| ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
| |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Геометриялық фигуралар қолданып сурет салу | |||||||
Бағалау критерийлері: |
| ||||||
Тілдік мақсат: | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: слайд, презентация, дизайн, ауысу, іздеу, интернет | ||||||
Талқылауға арналған сұрақтар:
| |||||||
Құндылықтарға баулу | Оқушылардың ақпараттық және коммуникативтік құзыреттілігін қалыптастыру, жауапкершілік сезімі және сөйлеу дағдыларын дамыту. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Слайдтар арасындағы ауысулар | ||||||
Жоспарланған уақыт: | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 0-3 мин | Ұйымдастыру кезені Оқушылармен амандасып түгендеу 1. Білімді өзектендіру Оқушылар мұғаліммен бірге өткен сабақта өткен материалдарды қайталайды. Мұғалім сабақ тақырыбы мен мақсаттарын еске салады. | Сабақпрезентациясы 1-2 слайд | |||||
Сабақтың ортасы 7 мин 15 мин | 2. Миға шабуыл Презентацияға қажетті мәліметтерді қайдан аламыз? Презентацияға қажетті ақпараттарды біз ғаламтордан ала аламыз. Мысалы «Су тіршіліктің көзі» тақырыбына презентация жасап көрейік. Power Point программасын іске қосамыз. Бірнеше слайд құрып алып, олардың дизайнын өзгертеміз. Слайдтар жасау үшін ғаламтордан су туралы суреттер жүктеу қажет. Судың қасиеттері туралы ақпаратты слайдтарға қосамыз. Су туралы бейнеақпаратты слайдқа кірістіреміз Бейнеақпаратты you tube каналынан көшіруге болады. Ол үшін www.youtube.com сайтын аашамыз. Керек ақпаратты тауып алғанна соң адрес жолына www. нүктеден кейін ss деп жазып enter пернесін басқанда жүктеуге сілтеме беріледі. Осылайша бейнеақпаратты жүктей аламыз. 3. Практикалық жұмыс Жұппен жұмыс Мұғалім тапсырма ұсынады. Тапсырма:
Дескрипторлар:
Дифференциация: Барлығыберілгентақырыпбойыншаинтернеттенақпарттабады, слайдтарарасынаауыстыруларжәнемәтін, суретқосып, дизайн өзгертіп презентация құрады. Көбісіслайдтардыңорналасутәртібінөзгертеалады. Кейбіреуіслайд мәтініне, суретінеәсер(эффект) қосаалады. | Сабақпрезентациясы 3-4 слайд https://www.youtube.com/watch?v=SKUxyZbLuP4 | |||||
Сабақтыңсоңы 2 мин | Қорытындылау Сұрақтар:
| Сабақпрезентациясы 5 слайд | |||||
Кері байланыс 2 мин | Мен үйрендім : + белгісі Мен үйренбедім: ? белгісі Нені үйренгім келеді : қосымша жазбаша ақпараттар | | |||||
Оқушыларды чатта смайликпен бағалау Қатыспаған оқушыға |
| | |||||
Үйге тапсырма 1 мин | Үйде орындайық | | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау
| Бағалау Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||
Сыныпта үлгермеген оқушыларға көмектесу үшін жұп және топтық жұмыс қолданылады.Сонымен қатар, мұғалімнің ақпараттық кестелер немесе тапсырмаларды орындауға арналған нұсқаулар түрінде көмек көрсетуі. Дифференциация ретінде әртүрлі қиындықтардың міндеттері, сондай-ақ тапсырманы орындаған оқушылар басқа оқушыларға тез көмектеседі. | Сыныпта бағалау практикалық жұмыс түрінде, сондай-ақ ойын түрінде жауаптар мен сұрақтар сессиясы түрінде өтеді. Топтық бағалау сонымен қатар оқушылармен табыстылық критерийлеріне негізделген Барлық оқушылар, сондай-ақ мұғалім оларды бағалауға болатын сайтқа жіберілген практикалық жұмыс аяқталды. | Бастапқы сабақта оқушылар компьютер кабинетінің қауіпсіздік ережелерімен танысады. Оқу барысынжа сыныпта ілулі тұрған техникалық ережелерді сақтайды. Сондай-ақ оқушылар зардап шеккен адамға алғашқы көмеек көрсетуді біледі. | |||||
Рефлексия Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | _________________________________________________________ ____________________________________________________ ____________________________________________________ ____________________________________________________ ____________________________________________________ ____________________________________________________ ____________________________________________________ ____________________________________________________ ____________________________________________________ | ||||||
Қорытынды баға Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:_____________________________________________________________________________________ 2:_____________________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:_____________________________________________________________________________________ 2:_____________________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1.____________________________________________________________________________________ 2_____________________________________________________________________________________ |
Тексерілді ДОІЖО: Умирзакова Ф.Ж.