Файл: Python тілінде алгоритмдерді программалау Педагогті атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.12.2023
Просмотров: 41
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні: | Информатика | | |||||
Бөлім: | Python тілінде алгоритмдерді программалау | | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Тулемисова Г | | |||||
Күні: | 14.02.2023ж | | |||||
Сынып: 8Б | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Break циклын басқару | | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 8.3.3.3циклбасқарунұсқаулығын қолдану(continue,break, else) | | |||||
Сабақтың мақсаты | Барлығы:Breakұғымыменқызметінанықтайды Көпшілігі:Break нұсқаулығының орындалуын қолданады Кейбірі:Break нұсқаулығын қолданудың маңыздылығынтұжырымдайды талдайды | | |||||
Сабақтың барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | | | |
Сабақтың басы ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылықты ояту 8 мин Миғашабуыл /2мин Сабақтың ортасы. 30 мин Топтық жұмыс Жеке жұмыс Сабақтың соңы. Қорытынды Рефлексия 5 мин Үй тапсырмасы Бағалау | Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Кабинет тазалығын қарау.Сыныптапсихологиялықахуалорнату. Биылғы жыл балалар жылы. Сіздер біздің болашағымызсыздар, Сіздерден көп үміт күтеміз. Ендеше білім майданында сәттілік тілейміз. Оқушыларды https://teach.classdojo.com/ сервисі арқылы топқа біріктіру. Топ ережесін сақтау. Өткен білімді еске түсіру. Plicers картасы арқылы тест сұрақтарын қою. Сканерлеу арқылы білімін тексеру 1.Итерация дегеніміз не? 2.Python-ның цикл операторына жатпайтын оператор: 3.for i in range(9): If i==3: continue print(i) берілген программа фрагментінің нәтижесі қандай болады? 4. for in range(100): if not i%2==0: continue print(i) берілген программа фрагментінің нәтижесі қандай болады? 5. Басқа циклдің ішінде кездесетін циклды не деп атаймыз. Бағалау:Жарайсың! Жақсы! Талпын! Миға шабуыл» «Ой қозғау» әдісібойыншаөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастырып,проблеманы біргешешу. Күнделікті өмірде жүріпжатқан белгілі бір циклдікпроцестібірдентоқтатасалуғабола ма? Қандай мысалдаркелтіругеболады? Жаңа білім. Break операторы Python тілінде циклден шығу үшін қолданады. Демек кодтың орындалу барысында программа Break операторын кездестірсе, онда ол циклдың орындалуын бірден аяқтайды және циклдан шығады. Мысал қарастырайық: 1-10 дейінгі сандар берілген. Тізбекте өсу ретімен 5 саны кездескенде программаның орындалуын аяқтау. Топтық жұмыс. Постер қорғау стратегиясы. 1-топ Вreak циклының блоксхемасын сызып түсіндіріп, мысал келтіріңдер Дескриптор: Вreak циклінің блок-схемасынсызады, мысал келтіреді 2-топbreak циклының жұмыс істеу нұсқаулығын түсіндіріп, мысал келтіріңдер Дескриптор: break циклының жұмыс істеу нұсқаулығын түсіндіреді, мысал келтіреді Практикалық жұмыс А деңгейлі тапсырма 1-10 дейінгі сандар берілген. Тізбекте кему ретімен және 5 саны кездескенде циклдың орындалуы аяқталатын программа құрыңдар. While циклымен. Дескриптор: - Тізбекте кему ретімен 5 саны кездескенде, циклдың орындалуын Breakциклінқолдану арқылы кодтайды ҚБ: есепті дұрыс шығарған жағдайда 1балл қойылады В деңгейлі тапсырма Компьютерде берілген программа фрагменттерін енгізіп нәтижесін анықтаңдар (а нұсқасы 1 топқа, ә нұсқасы 2 топқа) Дескриптор: - Компьютерде берілген программа фрагменттерін енгізіп нәтижесін анықтайды - Программа кодынтексереді ҚБ: программа нәтижесін анықтаған жағдайда – 2– балл. Әр дұрыс жауапқа 1 балл СЕРГІТУ СӘТІ: Көз жаттығуын жасау. С деңгейлі тапсырма 0-ден 100 ге дейінгі аралықтағы тақ сандарды шығаратын программа жазайық Дескриптор: -циклдық операторды қолданып кодын құрады; -компьютерге енгізеді - Программа кодынтексереді ҚБ: программаны дұрыс шығарған жағдайда 3 балл қойылады. Бекіту. Құндылықтар спектірі әдісі Kahoot онлайн сервис арқылы сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: Әр дұрыс жауап үшін 1 балл. Барлығы 4 балл Кері байланыс. «Бір ауыз сөз» Оқушыларсабақтуралыбұрыннанне білетінін, сабақта не білгенін жәненебілгісікелетінін бір ауыз сөзбен айтып шығады Үй тапсырмасы. Оқулықтағы 141 беттегі үй тапсырмасын аламыз. Classdojo арқылы жинаған ұпайларын есептеу. Кунделік платформасына фб қою | Амандасады Пікір алмасады Үй тапсырмасына Plicers картасы арқылы жауап береді. Оқушыларберілгенсұрақтартуралыпікірлерін еркінжеткізеді: Оқушылар оқулықтағы ақпаратпентанысады. Визуалды ақпараталады. Мұғаліммен біргеталдайды Түсінбеген тапсырмалар ды бір- біріне түсіндіреді.Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды. Берілген тапсырма бойынша есепті программаға салып, орындайды Оқулықтағы 141 беттегі «компьютерде орындайық» тапсырмасын орындаймыз Pythonтілінде программаменжұмыс жасайды. Kahoot ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады | Бағалау:Жарайсың! Жақсы! Талпын! Бағалау:Жарайсың! Жақсы! Талпын! 1 балл Бағалау: Дұрыс жауапка 1 балл қойылады 2 балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады 3 балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады 4 балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады Сабақ бойынша жинаған ұпайларын есептеп бағалау | Инт.тақта, оқулық https://www.plickers.com/classes/6201fc3f60219d0011675d59 Инт.тақта, суреттер Слайд, презентация Информатика 8-сыныпоқулығы Постерлер https://teach.classdojo.com/#/classes/620162b83c540171d846d877/points https://www.programiz.com/python-programming/online-compiler/ https://teach.classdojo.com/#/classes/620162b83c540171d846d877/points https://create.kahoot.it/my-library/kahoots/9aae7f10-4472-41b3-893e-b0dacb3391ac https://teach.classdojo.com/#/classes/62027d9cfe3dbbb20df98341/points | | |