Файл: Блім цифрлы сауаттылы Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.12.2023

Просмотров: 36

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім:

ЦИФРЛЫҚ САУАТТЫЛЫҚ

Педагогтің аты-жөні

Үсіпбекова Назерке Дәуренбекқызы

Күні:

6.04.2023ж.

Сынып: 11 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Blockchain технологиясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

10.3.1.3 Blockchain технологиясының жұмыс істеу принципін түсіндіру (блокчейн)

Сабақтың мақсаты

«Blockchain» ұғымын тұжырымдап, құрылымын , артықшылықтары мен кемшіліктерін , қолдану жағдайларын айқындайды.

Бағалау критерийі

  • Blockchain тұжырымдамасын түсіндіреді;

  • Blockchain көмегімен проблемаларды шешу ерекшеліктерін сипаттай алады;

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру


Оқушылармен амандасу,түгендеу

Oқyшылaрдың зeйiнiн caбaққa шoғырландырy.

«Шаттық шеңбері» әдісі

Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады.
Топтарға біріктіру.
WordWall программасы арқылы сынып

3 топқа бірігеді.
1 тoп « BLOCKCHAIN »

2 тoп «BITCOIN »

3 тoп « MAIN»


Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады.
Топтарға бөлінеді









Үй жұмысын тексеру:
WordWall қосымшасы



  1. Цифрландыру процесі адам өміріне қандай өзгерістер алып келеді?

  2. Қазақстандағы цифрландыру бағыттары қандай?

  3. Bigdata үрдісі деген не?

  4. Smartcity үрдісінің түпкі мақсаты қандай?

  5. Білім беру жүйесінде цифрландыру үрдісін қалай тиімді пайдалануға болады?




Экранда берілген сұрақтарға жауап береді.


Әр дұрыс жауапқа 1 балл





Сабақтың ортасы

Жаңа материалды меңгеру
Тақырыпты ашу

Бейнематермалды көру.


Тапсырма1.

Топтық жұмыс:
«Кластер» әдісі

Топтарға «случайное колесо» арқылы тақырыптар беріледі.



Экранда берілген сөздерден сабақтың тақырыбын анықтайды

Тақырыпқа байланысты бейне материал көреді

Берілген тақырыптарға топтар «Blockchain» кластерін жасайды

Әр топтың спикерлері өз кластерін қорғайды.


Дескриптор:

  • Blockchain қызметін түсінеді;

  • Blockchain мақсатын, қолданылуын біледі;

  • Blockchain артықшылықтарын және кемшіліктерін ажыратады.




видео


«Случайное колесо»






Тапсырма2. Топтық жұмыс.

Блокчейн − бұл блоктар тізбегі. Блоктар − криптографиялық түрде ұсынылатын мәліметтер. Барлық блоктар тізбектелген, яғни өзара байланысқан. Блокчейннің ішіндегі барлық деректер жинақталып, үнемі толықтырылған деректер қорын қалыптастырады. Бұл деректер қорынан блокты жою немесе ауыстыру мүмкін емес. Блокчейн − бұл блоктар тізбегі. Блоктар − криптографиялық түрде ұсынылатын мәліметтер. Барлық блоктар тізбектелген, яғни өзара байланысқан. Блокчейннің ішіндегі барлық деректер жинақталып, үнемі толықтырылған деректер қорын қалыптастырады. Бұл деректер қорынан блокты жою немесе ауыстыру мүмкін емес. Барлық операциялар қатысушылар үшін ашық, өйткені мәліметтердің бәрі ортақ деректер қорына енгізіледі.



Төмендегі амалдардың орындалуында Blockchain технологиясы қалай жұмыс істейтіндігін кез келген программаны қолдана отырып, сызба түрінде көрсетіңдер.




Компьютерде Blockchain технологиясының қалай жұмыс жасайтындығын блок-сызбасын салады.


Дескриптор:

  • Blockchain технологиясының жұмыс істеу алгоритмін сызады.

Слайд

Үлестірме қағаздар





Тапсырма 3.

Жеке жұмыс.

.

Қосымша ақпарат ресурстарын пайдалана отырып, берілген естені толтырады


Әр дұрыс жауапқа 1 балл беріледі

слайд

Үлестірме қағаздар

Сабақтың соңы

Бекіту сұрақтары:

  1. Блокчейн кемшілігінің бірі.

  2. Блокчейн технологиясының дамуының бастапқы кезеңінде қандай валюта платформа ретінде пайдаланылды?

  3. Криптографиялық түрде ұсынылатын мәліметтер.

  4. Тізбек сөзінің ағылшынша мағынасы (аудармасы)?

  5. Blockchain технологиясының үш артықшылығы

  6. Ең ескі криптовалюта.

Экранда берілген QR кодты сканерлеп сұрақтарға жауап береді.

Әр дұрыс жауапқа 1 балл беріледі



Үй тапсырмасы

Ақша аударымына және оған қатысты жағдайларды заңды қорғау мен қадағалау бойынша Blockchain технологиясына қаншалықты сенім білдіруге болады деп ойлайсыңдар?

Слайд


Feedback

«Мұғалімге хат» әдісі

- Сабақта қандай ақпарат алдыңыз ?

- Алынған ақпаратты тәжірибеде қалай қолдануға болады?



Телефонмен берілген ссылка арқылы сабақтан алған әсерлерін жазады




https://padlet.com/usipbekovanazerke/j99t2dcmyuahqj7p