Файл: замерзімдіжоспарблімі Компьютер негіздері (Computerbasics) Мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 41
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: Компьютер негіздері (Computerbasics) | Мектеп: School 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Kurmantaeva Assem | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8б | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Компьютерді дұрыс пайдалану жолдары (Correct ways of using computer) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | Қауіпсіздіктехникасыережелерінсақтамаудыңсалдарытуралыталдаужасау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақмақсаты | Барлықоқушылар:Техникалық қауіпсіздік ережесін білу. Компьютерде отырған кезде жасалынатын арнайы көз жаттығу ережелерін жасап үйрену. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі:Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтамаудың салдары туралы біледі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар:Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтауды өз өміріне қажетті екенін қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтамаудың салдары туралы біле отырып,түсінігін қалыптастырып өмірде қолдана алады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Қауіпсіздік техникасы ережелерін түсінеді. Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтамаудың ұғымын талқылайды. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Қарым – қатынас жасау қабілеті; Жауапкершілікке баулу, техника қауіпсіздікке баулу, іздемпаздық, жаңашылдыққа баулу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дене шынықтыру, Қазақ тілі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Қауіпсізідік ережесін біледі. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Жоспарланған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин Ұйымдастыру кезеңі 10 минут Топтық жұмыс | 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2.«Шаттық шеңбері» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату. Оқушыларды «Мозайка» әдісі бойынша суреттер қиындысын жинау арқылы 2 топқа біріктіру. 1 топ- computer 2 топ- information Ойды шоғырландыру мақсатында "Миға шабуыл" тәсілі арқылы сұрақ-жауап алынады. 1. Компьютер алдында қалайдұрыс отыру керек? 2. Көз талғанда қандай жаттығулар жасаймыз? 3. Сабақ соңында қандай қауіпсіздік сақтауға болады? Жаңа тақырып. Оқушыларды жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бүгінгі жаңа сабағымыз «Компьютерді дұрыс пайдалану жолдары (Correct ways of using computer)». «Ыстық орындық» арқылы қауіпсіздік техникасының ережелерін сақтамаудан шыққан олқылықтар жағын зерделеп шығады. Компьютерде дұрыс отыру жолын көрсету Көзге арналған жаттығуларды көрсету. Терминмен жұмыс. Сөздерді ағылшын тіліне аударып жазу 1- топқа2- топқа Зиянды Әдеттену Экран Назар Қорғау Қалып | Суреттер бейнеленген қағаз қиындылары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 10 минут |
3.Сәйкестікті орнатыңыз...... орнына дұрыс жауап ретін қою
« Көздеріңді шаршатпаудың жолы қандай?» тақырыбында эссе жазу. «Эссе жазу» әдісі арқылы жазған ой толғаныстарын, тілдік мақсаттарын дамыту барысында орындайды. Сергіту сәті: «Сандар» әдісі арқылы ауада 1-10 сандарын дене мүшелерімен (көзбен, қолмен, аяқпен, иықпен т.б.) жазады. «Бес саусақ» әдісі арқылы оқушылардан бүгінгі сабақ бойынша рефлексия жасауды ұсынамын. | Оқулық, дәптер, компьютер, үлестірмелі материал | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Топтық жұмыс Топтарға сурет беріледі. Осы суреттердегі ненің дұрыс немесе дұрыс емес екенін түсіндіреді.(Explain what is correct or incorrect in these pictures) | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКT -мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қабілетті оқушыларға алғашқы көмек көрсету тапсырмасын көрсету ұсынылады. | Оқушылардың жұмысын қадағалау мақсатында «Ыстық орындық» әдісін қолданамын. | Оқушылардың қауіпсіздік техникасын ескере отырып, компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ - на жетті ме? Егер жетпесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтыңуақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? | Осы бөлімді сабақ туралы ойлауүшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді(оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып неемесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтыры туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару керек |
Тексерілді:..........................................
Short term plan
Қысқа мерзімді жоспар
Long term plan unit: Ұзақ мерзімді жоспарлау бөлімі: Компьютер негіздеріComputerbasics | Мектеп: School 3 | |||||||
Kurmantaeva Assem | ||||||||
Date | Grade: 8 | Number of the lesson:№3 Сабақ №3 | ||||||
Theme of the lesson:Encoding information Сабақтың тақырыбы:Кодтау туралы ақпарат | ||||||||
Learning objectives (s) that this lesson is contributing to: Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): | Get information about encoding, decoding, decoding information. | |||||||
Ақпаратты кодтау, код, декодтау, санды ақпаратты беру туралы мағлұмат алады. | ||||||||
Lesson objectives: Сабақ мақсаттары: | 1.All learners will be able to: | |||||||
Know the types, types of information, methods of processing, volume and measurement units. Know how to provide information to your computer, why the binary system is suitable for the computer, and the features of the digital information coding. | ||||||||
1.Барлық оқушылар: | ||||||||
Ақпараттың түрлерін, қасиеттерін, өңдеу тәсілдерін, көлемі мен өлшем бірліктерін біледі біледі. Компьютерге ақпаратты қалай берілетінін,неліктен екілік жүйе компьютер үшін қолайлы екенін, сандық ақпараттарды кодтаудың ерекшеліктерін біледі. | ||||||||
2.Most learners will be able to: | ||||||||
Know how the information is encoded, why the binary system is suitable for the computer and know the features of the digital information coding. | ||||||||
2.Оқушылардың көбісі: | ||||||||
Берілген ақпараттың кодтау жолын біледі, неліктен екілік жүйе компьютер үшін қолайлы екенін, сандық ақпараттарды кодтаудың ерекшеліктерін біледі. | ||||||||
3.Some learners will be able to: | ||||||||
Uses the measurement of the size of the information provided. | ||||||||
3.Кейбір оқушылар: | ||||||||
Берілген ақпараттың көлемін өлшеп кодтау амалын қолданады. | ||||||||
Key words and phrases: Негізгі сөздер мен тіркестер: | Information, encoding. Unit of measure: bit, byte, k bytes, mb. Ақпарат, кодтау. Өлшем бірлік: бит, байт,к байт,мбайт. | |||||||
Points for discussion: Талқылауға арналған тармақтар: | Information, Informatics. Code. Ақпарат, Информатика. Код. | |||||||
Terminology Терминология | toencode-кодтау-кодированя amount-мөлшер-количество character-таңба-символ | Measurement-өлшем-измерения Collection- жинақ-коллекция To measure-измрять-өлшеу | ||||||
Interdisciplinary contacts: Пәнаралық байланыстар: | Russian, English, Mathematics, Physics Орыс тілі,Ағылшын тілі, математика, физика | |||||||
Previous learning: Алдыңғы оқу: | Measuring data: bits and bytes Өлшеу деректері: биттер мен байттар | |||||||
PlanЖоспар | ||||||||
Time Уақыты | Planned activities Жоспарланған жаттығулар | Resources Ресурстар | ||||||
Beginning 2 min Басталуы 2 минут Ой толғау 1 мин Creativity | Greetings, divisions, definition of group leader. Remember the technical safety rules used in the office of information science. Сәлемдесу, топқа бөлу, топ басшыны анықтау. Информатика кабинетінде қолданатын техникалық қауіпсіздік ережесін еске алу. What size units do you know? How Do You Understand Coding? Қандай өлшем бірліктерін білесіңдер? Кодтау деген сөзді қалай түсінесіңдер? | Geometric shapes. Evaluation sheet Геометриялық фигуралар. Бағалау парағы Personal work Жеке жұмыс | ||||||
Middle NEW TOPIC Aktivity 10 min Practice Ортасы ЖАҢА ТАҚЫРЫП Тәжірибе | Students in each group are provided with numbers 1, 2, 3. Information №1 is encoded in "Information encoding", № 2 "Decoding", № 3 "Digital information encoding". She reads the task on her own and explains to each other. Then each person comes to his group. Other students in the group talk. Top executives fill out the evaluation sheet. (3 point scale) Practice №1 sheet 12 Practice №2sheet 13 Әр топтағы оқушыларға 1, 2, 3 нөмірлері беріледі.№ 1-і "Ақпаратты кодтау", №2 -і "Декодтау",№3 "Сандық ақпаратты кодтау" туралы кітаптан мағлұмат алады. Тапсырманы өз беттерімен оқып түсініп, бір-біріне түсіндіреді. Содан соң әркім өз тобына келіп түсіндіреді. Топтағы басқа оқушылар әңгімелейді. Топ басшылар бағалау парағын толтырады. (3 баллдық шкала) Жаттығу №1 12 бет Жаттығу №2 13 бет | Group work Funny smileys, stickers, A4 sheets, markers, appraisals, 8th grade textbook Highest Score '5' Couple work level tasks, evaluation sheet 3rd level - «5» 2nd level - "4" Level 1 - '2' Топтық жұмыс Көңілді смайликтер, стикерлер, А4 парағы, маркерлер, бағалау парағы, 8 сынып оқулығы Ең жоғарғ ұпай «5» Жұптық жұмыс деңгейлік тапсырмалар, бағалау парағы 3 деңгей –«5» 2 деңгей – «4» 1 деңгей –«2» | ||||||
End Formation of competence Соңы Құзырлылық қалыптастыру Бекіту | 1.What is the size of the text fille with 100 symbols? 2. Convert the following symbols to binary:B,I,N,A,R,Y? 1. 100 символы бар мәтіндік сүзгінің мөлшері қандай? 2. Төмендегі таңбаларды екілік кодқа түрлендіруге болады ма: B, I, N, A, R, Y? | Personal work evaluation sheet, 8th grade textbook Жеке жұмыс бағалау парағы, 8 сынып оқулығы | ||||||
Cheat - appraisal Reflexes (2 min) Бағалау Рефлексия (2 мин) | Knowledge Tree. What Did I Learn? What do I want to know? Білім ағашы Не білдім? Не білгім келеді? | |||||||
Evaluation (2 min) Бағалау (2 мин) | The leader of the group fill in the assessment sheet and pass it to the teacher (accumulation, evaluation) Топ басшылар бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады ( жинақтау, бағалау) | 15-12 - 5 11- 8 – 4 8- 5 – 3 4 -1 - 2 | ||||||
Additional information Келесі оқу | Encoding of digital information. Сандық ақпаратты кодтау. |
Verified:
Тексерілді:
Short term plan
Қысқа мерзімді жоспар
Long term plan unit: Ұзақ мерзімді жоспарлау бөлімі: Компьютер негіздеріComputerbasics | Мектеп: School 3 | |||||||
Kurmantaeva Assem | ||||||||
Date:20.09.2017 Мерзімі: 20.09.2017 | Grade: 8 | Number present:№3 Сабақ №3 | ||||||
Themeofthelesson: Practical lesson Сабақтың тақырыбы:Практикалық сабақ | ||||||||
Learning objectives (s) that this lesson is contributing to: Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): | Get information about encoding, decoding, decoding information. | |||||||
Ақпаратты кодтау, код, декодтау, санды ақпаратты беру туралы мағлұмат алады. | ||||||||
Lesson objectives: Сабақ мақсаттары: | 1.All learners will be able to: | |||||||
Knows the types, types of information, methods of processing, volume and measurement units. Knows how to provide information to your computer, why the binary system is suitable for the computer, and the features of the digital information coding. | ||||||||
1.Барлық оқушылар: | ||||||||
Ақпараттың түрлерін, қасиеттерін, өңдеу тәсілдерін, көлемі мен өлшем бірліктерін біледі біледі. Компьютерге ақпаратты қалай берілетінін,неліктен екілік жүйе компьютер үшін қолайлы екенін, сандық ақпараттарды кодтаудың ерекшеліктерін біледі. | ||||||||
2.Most learners will be able to: | ||||||||
Knows how the information is encoded, why the binary system is suitable for the computer and knows the features of the digital information coding. | ||||||||
2.Оқушылардың көбісі: | ||||||||
Берілген ақпараттың кодтау жолын біледі, неліктен екілік жүйе компьютер үшін қолайлы екенін, сандық ақпараттарды кодтаудың ерекшеліктерін біледі. | ||||||||
3.Some learners will be able to: | ||||||||
Uses the measurement of the size of the information provided. | ||||||||
3.Кейбір оқушылар: | ||||||||
Берілген ақпараттың көлемін өлшеп кодтау амалын қолданады. | ||||||||
Key words and phrases: Негізгі сөздер мен тіркестер: | Information, encoding. Unit of measure: bit, byte, k bytes, mb. Ақпарат, кодтау. Өлшем бірлік: бит, байт,к байт,мбайт. | |||||||
Points for discussion: Талқылауға арналған тармақтар: | Information, Informatics. Code. Ақпарат, Информатика. Код. | |||||||
Terminology Терминология | To convert- ауыстыру-менять,перев Binary-екілік-двоичный Decimal-ондық-десятичные | Data-деректер-данные Totransform-түрлендіру-преобразовывать To store- сақтау-хранить | ||||||
Interdisciplinary contacts: Пәнаралық байланыстар: | Russian, English, Mathematics, Physics Орыс тілі,Ағылшын тілі, математика, физика | |||||||
Previous learning: Алдыңғы оқу: | Measuring data: bits and bytes Өлшеу деректері: биттер мен байттар | |||||||
PlanЖоспар | ||||||||
Time Уақыты | Planned activities Жоспарланған жаттығулар | Resources Ресурстар | ||||||
Beginning 2 min Checking homework 3 min Eliciting 1 min | The teacher will greet the learners and try to create a positive learning atmosphere: Good afternoon, good afternoon to you, Good afternoon, good afternoon,Tell me how are you? Greetings, divisions, definition of group leader. Test of 10 questions How do computers measure information? | Geometric shapes. Evaluation sheet Personal work Interactive board Examination | ||||||
Middle Activity 10 min Practice Тәжірибе | Today Assiya celabrates her 14th birhday. Her mother put 5 candles on a cake.Assiya knows binary numbers from informatics classes and wants to make the number '14' using 5 candles.She puts 5 candles in a row and tries to solve it. For example : Which candles should Assiya light up to show '14'? Top executives fill out the evaluation sheet. (3-point scale) Бүгін Аcия өзінің 14-ші туылған күнін атап өтеді. Оның анасы тортқа 5 шам әкелді. Ассия информатика пәнінен екілік санау жүйесін біледі және 5 шамды қолданып, «14» нөмірін құрғысы келеді. Ол 5 шамды қатарластырып орналастырып, оны шешуге тырысады. Мысалы: Aсия «14» дегенді көрсету үшін шам қалай орналасуы керек? Топ басшылар бағалау парағын толтырады. (3 баллдық шкала) Convert numbers from decimal to binary and check your answers by converting binary back to decimal Сандарды ондықдан екілікке айналдырып, екілік өлшемді ондыққа түрлендіру арқылы жауаптарыңызды тексеріңіз Sheet 11 11,16,64,183,255 | Group work Funny smileys, stickers, A4 sheets, markers, appraisals, 8th grade textbook Highest Score '5' Interactive board Couple work level tasks, evaluation sheet 3rd level - «5» 2nd level - "4" Level 1 - '2' Жұптық жұмыс деңгейлік тапсырмалар, бағалау парағы 3 деңгей –«5» 2 деңгей – «4» 1 деңгей –«2» | ||||||
End Formation of competence Соңы Құзырлылық қалыптастыру Бекіту |
| Personal work evaluation sheet, 8th grade textbook Жеке жұмыс бағалау парағы, 8 сынып оқулығы | ||||||
Cheat - appraisal Reflexes (2 min) Бағалау Рефлексия (2 мин) | Knowledge Tree. What Did I Learn? What do I want to know? Білім ағашы Не білдім? Не білгім келеді? | |||||||
Evaluation (2 min) Бағалау (2 мин) | The leader of the group fill in the assessment sheet and pass it to the teacher (accumulation, evaluation) Топ басшылар бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады ( жинақтау, бағалау) | 15-12 - 5 11- 8 – 4 8- 5 – 3 4 -1 - 2 | ||||||
Additional information Келесі оқу | Encoding of digital information. Сандық ақпаратты кодтау. |
Verified:
Тексерілді:
Short term plan
Қысқа мерзімді жоспар
Long term plan unit: Ұзақ мерзімді жоспарлау бөлімі: Компьютер негіздеріComputerbasics | Мектеп: School 3 | |||||||
Kurmantaeva Assem | ||||||||
Date:27.09.2017 Мерзімі: 27.09.2017 | Grade: 8 | Number present:№4 Сабақ №4 | ||||||
Themeofthelesson: Practical lesson Сабақтың тақырыбы:Практикалық сабақ | ||||||||
Learning objectives (s) that this lesson is contributing to: Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): | Get information about encoding, decoding, decoding information. | |||||||
Ақпаратты кодтау, код, декодтау, санды ақпаратты беру туралы мағлұмат алады. | ||||||||
Lesson objectives: Сабақ мақсаттары: | 1.All learners will be able to: | |||||||
Knows the types, types of information, methods of processing, volume and measurement units. Knows how to provide information to your computer, why the binary system is suitable for the computer, and the features of the digital information coding. | ||||||||
1.Барлық оқушылар: | ||||||||
Ақпараттың түрлерін, қасиеттерін, өңдеу тәсілдерін, көлемі мен өлшем бірліктерін біледі біледі. Компьютерге ақпаратты қалай берілетінін,неліктен екілік жүйе компьютер үшін қолайлы екенін, сандық ақпараттарды кодтаудың ерекшеліктерін біледі. | ||||||||
2.Most learners will be able to: | ||||||||
Knows how the information is encoded, why the binary system is suitable for the computer and knows the features of the digital information coding. | ||||||||
2.Оқушылардың көбісі: | ||||||||
Берілген ақпараттың кодтау жолын біледі, неліктен екілік жүйе компьютер үшін қолайлы екенін, сандық ақпараттарды кодтаудың ерекшеліктерін біледі. | ||||||||
3.Some learners will be able to: | ||||||||
Uses the measurement of the size of the information provided. | ||||||||
3.Кейбір оқушылар: | ||||||||
Берілген ақпараттың көлемін өлшеп кодтау амалын қолданады. | ||||||||
Key words and phrases: Негізгі сөздер мен тіркестер: | Information, encoding. Unit of measure: bit, byte, k bytes, mb. Ақпарат, кодтау. Өлшем бірлік: бит, байт,к байт,мбайт. | |||||||
Points for discussion: Талқылауға арналған тармақтар: | Information, Informatics. Code. Ақпарат, Информатика. Код. | |||||||
Terminology Терминология | To convert- ауыстыру-менять,перев Binary-екілік-двоичный Decimal-ондық-десятичные | Data-деректер-данные Totransform-түрлендіру-преобразовывать To store- сақтау-хранить | ||||||
Interdisciplinary contacts: Пәнаралық байланыстар: | Russian, English, Mathematics, Physics Орыс тілі,Ағылшын тілі, математика, физика | |||||||
Previous learning: Алдыңғы оқу: | Measuring data: bits and bytes Өлшеу деректері: биттер мен байттар | |||||||
PlanЖоспар | ||||||||
Time Уақыты | Planned activities Жоспарланған жаттығулар | Resources Ресурстар | ||||||
Beginning 2 min Checking homework 3 min Eliciting 1 min | The teacher will greet the learners and try to create a positive learning atmosphere: Good afternoon, good afternoon to you, Good afternoon, good afternoon,Tell me how are you? Greetings, divisions, definition of group leader. Test of 10 questions How do computers measure information? | Geometric shapes. Evaluation sheet Personal work Interactive board Examination | ||||||
Middle Activity 10 min Practice Тәжірибе | Today Assiya celabrates her 14th birhday. Her mother put 5 candles on a cake.Assiya knows binary numbers from informatics classes and wants to make the number '14' using 5 candles.She puts 5 candles in a row and tries to solve it. For example : Which candles should Assiya light up to show '14'? Top executives fill out the evaluation sheet. (3-point scale) Бүгін Аcия өзінің 14-ші туылған күнін атап өтеді. Оның анасы тортқа 5 шам әкелді. Ассия информатика пәнінен екілік санау жүйесін біледі және 5 шамды қолданып, «14» нөмірін құрғысы келеді. Ол 5 шамды қатарластырып орналастырып, оны шешуге тырысады. Мысалы: Aсия «14» дегенді көрсету үшін шам қалай орналасуы керек? Топ басшылар бағалау парағын толтырады. (3 баллдық шкала) Convert numbers from decimal to binary and check your answers by converting binary back to decimal Сандарды ондықдан екілікке айналдырып, екілік өлшемді ондыққа түрлендіру арқылы жауаптарыңызды тексеріңіз Sheet 11 11,16,64,183,255 | Group work Funny smileys, stickers, A4 sheets, markers, appraisals, 8th grade textbook Highest Score '5' Interactive board Couple work level tasks, evaluation sheet 3rd level - «5» 2nd level - "4" Level 1 - '2' Жұптық жұмыс деңгейлік тапсырмалар, бағалау парағы 3 деңгей –«5» 2 деңгей – «4» 1 деңгей –«2» | ||||||
End Formation of competence Соңы Құзырлылық қалыптастыру Бекіту | What is the smallest unit of information? How do computers store information? Discuss which of the followings might have bigger size:text,video,audio or image? Calculate the greatest decimal number that 1 byte can store? Ақпараттың ең аз бірлігі қандай? Ақпаратты компьютерлер қалай сақтайды? Келесілердің қайсысының көлемі үлкенірек: мәтін, бейне, аудио немесе сурет? 1 байт сақтай алатын ең үлкен ондық санын есептеңіз? | Personal work evaluation sheet, 8th grade textbook Жеке жұмыс бағалау парағы, 8 сынып оқулығы | ||||||
Cheat - appraisal Reflexes (2 min) Бағалау Рефлексия (2 мин) | Knowledge Tree. What Did I Learn? What do I want to know? Білім ағашы Не білдім? Не білгім келеді? | |||||||
Evaluation (2 min) Бағалау (2 мин) | The leader of the group fill in the assessment sheet and pass it to the teacher (accumulation, evaluation) Топ басшылар бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады ( жинақтау, бағалау) | 15-12 - 5 11- 8 – 4 8- 5 – 3 4 -1 - 2 | ||||||
Additional information Келесі оқу | Encoding of digital information. Сандық ақпаратты кодтау. |
Verified:
Тексерілді:
Short term plan
Қысқа мерзімді жоспар
Long term plan unit: Ұзақ мерзімді жоспарлау бөлімі: Компьютер негіздеріComputerbasics | Мектеп: School 3 | |||||||
Kurmantaeva Assem | ||||||||
Date:04.10.2017 Мерзімі: 04.10.2017 | Grade: 8 | Number present:№5 Сабақ №5 | ||||||
Themeofthelesson: CPU(Central Processing Unit or processor) Сабақтың тақырыбы:Орталық Есептеуіш Бөлім | ||||||||
Learning objectives (s) that this lesson is contributing to: Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): | Define the main functions of CPU. Compare CPU performance. | |||||||
CPU дың негізгі функцияларын анықтайды. CPU дың өнімділігін бағалайды. | ||||||||
Lesson objectives: Сабақ мақсаттары: | 1.All learners will be able to: | |||||||
Knows the features of CPU, CPU, CENTRAL PROCESSING UNIT, processor content, microprocessor structure. | ||||||||
1.Барлық оқушылар: | ||||||||
Орталықпроцессор (CPU,CENTRAL PROCESSING UNIT)ерекшеліктерін, процессордыңқұрамын, микропроцессорқұрылымынбіледі. | ||||||||
2.Most learners will be able to: | ||||||||
Knows the features of modern processors, functions of shadow and port control functions. | ||||||||
2.Оқушылардың көбісі: | ||||||||
Қазіргіпроцессорлардың ерекшеліктерін,Шинаменжәнепорттарменбасқарусызбасыныңатқаратынфункциаларынбіледі. | ||||||||
3.Some learners will be able to: | ||||||||
The processor's working cycle, processor types, models,Knows, uses, tactile frequency. | ||||||||
3.Кейбір оқушылар: | ||||||||
Процессордыңжұмысциклін,процессордыңтүрлерін,Модельдерін, Тактілікжиілігін, Разрядтылығынбіледі, қолданады. | ||||||||
Key words and phrases: Негізгі сөздер мен тіркестер: | Processor, Cache,ALU,CU Процессор, кэш,АЛҚ, БҚ | |||||||
Points for discussion: Талқылауға арналған тармақтар: | Processor, Processor Cycle, Discharge Процесор, процессор жұмыс цикілі, разрядтылығы | |||||||
Terminology Терминология | Performance-өнімділік-производимость To process-өңдеу-обработка Processor-процессор-процессор | Core-ядро-ядро To-retrieve –шығарып алу-извлекать Logical operations-логикалық операция | ||||||
Interdisciplinary contacts: Пәнаралық байланыстар: | Russian, English, Mathematics, Physics Орыс тілі,Ағылшын тілі, математика, физика | |||||||
Previous learning: Алдыңғы оқу: | Network Желі | |||||||
PlanЖоспар | ||||||||
Time Уақыты | Planned activities Жоспарланған жаттығулар | Resources Ресурстар | ||||||
Beginning(Басы) 2 min Checking homework Үй тапсырмаларын тексеру 3 min Eliciting Бағыттаушы сұрақ 1 min | The teacher will greet the learners and try to create a positive learning atmosphere: Good afternoon, good afternoon to you, Good afternoon, good afternoon,Tell me how are you? Greetings, divisions, definition of group leader. What is the smallest unit of information? How do computers store information? What is a processor? The role of the processor in the computer? | Geometric shapes. Evaluation sheet Personal work Interactive board Examination | ||||||
Middle(Ортасы) Maintext (Жаңа тақырып мазмұны) Activity (Оқушылардың өзіндік жұмысына арналған тапсырмалар) 10 min Practice Тәжірибе | 1. CPU (процессор) 2.Types of socket(қосқыштардың түрлері) 3. CPU speed ( процессордың жылдамдығы) 4. Transistors(транзисторлар) Aizhan Loves to cook. Her favorite meal is fried chicken. When she uses a single (one) frying pan. Aizhan performs the following actions step by step: In total Aizhan needs 90 minutes to prepare her chicken. When Aizhan cooks at home she can use many frying pans. How much time she can use m any frying pans. How much time she can save by using 2,3,4 frying pans Айжан тамақ дайындауды жақсы көреді. Оның сүйікті тағамы - қуырылған тауық. Ол бір (бір) қуыру табасын қолданғанда. Айжан келесі қадамдарды кезең-кезеңмен орындайды: Всего Айжан нуждается в 90 минутах, чтобы подготовить цыпленка. Когда Айжан готовит дома, она может использовать много сковородок. Сколько времени она может использовать в любых сковородах. Сколько времени она может сэкономить, используя 2,3,4 сковороды You have 3 computers with different CPUs .How many seconds do they need to process 100 billion instructions? 1. Computer with 300MHz 2. Computer with 1.6 GHz 3. Computer with 2.9 GHz | Group work Funny smileys, stickers, A4 sheets, markers, appraisals, 8th grade textbook Highest Score '5' Interactive board Couple work level tasks, evaluation sheet 3rd level - «5» 2nd level - "4" Level 1 - '2' | ||||||
End Formation of competence Соңы Құзырлылық қалыптастыру Бекіту | 1. Explain how does a CPU work? 2. Compare which of the followings is better- “Intel i3” with 2 cores or “AMDA- series” with 4 cores. Explainwhy. 1. Объясните, как работает ЦПУ? 2. Сравните, какой из следующих вариантов лучше: «Inteli3» с 2 ядрами или «AMDA-сериями» с 4 ядрами. Объяснить, почему. | Personal work evaluation sheet, 8th grade textbook Жеке жұмыс бағалау парағы, 8 сынып оқулығы | ||||||
Cheat - appraisal Reflexes (2 min) Бағалау Рефлексия (2 мин) | Knowledge Tree. What Did I Learn? What do I want to know? Білім ағашы Не білдім? Не білгім келеді? | |||||||
Evaluation (2 min) Бағалау (2 мин) | The leader of the group fill in the assessment sheet and pass it to the teacher (accumulation, evaluation) Топ басшылар бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады ( жинақтау, бағалау) | 15-12 - 5 11- 8 – 4 8- 5 – 3 4 -1 - 2 | ||||||
Additional information Келесі оқу | Encoding of digital information. Сандық ақпаратты кодтау. |