Файл: Кні Мектеп Малім таж атысандар саны.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 14

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім9.1А Ақпаратпен жұмыс жасау
Күні:

Мектеп:

Мұғалім ТАЖ:
Қатысқандар саны:

Сынып:9

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау

Сабақта қолжеткізілетін оқыту мақсаттары

9.1.3.1 Интернеттегі қызметтерд іпайдалану арқылы(мысалы, веб-серверге жүктеу)құжаттарды құру, қарау және өңдеуде бірлесіп жұмыс жасау

Сабақ мақсаттары

Интернетте құжаттарды құру, қарау және редакциялаудың практикалық дағдыларын қалыптастыру

Жетістік критейрийлері

Білу және түсіну

GoogleDocsбұлттыққызметініңмүмкіндігінбіледі

Қолдану

Google-да тіркеліпаккаунтжасайалады

Интернеттегіқызметтіпайдаланаотырып, презентацияныбірлесіпәзірлейалады

Құжаттардыортақпайдаланудытағайындайалады




Тіл мақсаттары

Оқушылар:

Googleарқылыортақпайдаланылатынқұжаттыжасауалгоритмінсипаттайалады

Тақырыпқақатыстылексикажәнетерминология:

сервис, ортақпайдалану,бұлттытехнологиялар, құжаттар

Диалог пен жазуүшінпайдалытіркестер:

Құжаттыөңдеудеортақпайдаланудыұйымдастыруүшін ...

Сілтеменібөлісумүмкіндігінқосуүшін… қажет.

Белгілібірпайдаланушығакірудіқамтамасызетуүшін...қажет

Құндылықтарды сіңіру

Ынтымақтастық:

  - Мұғалім мен оқушыларбіргесабақтыңмақсатынақолжеткізіп, өзараәрекеттесунәтижелерінталқылайды

Өмірбойыоқыту:

- Мұғалімстуденттергепроблемалардышешугемүмкіндікбереді.

- Тақырыптарды, бөлімдерді, оқужоспарларынзерделеудегісабақтастықтысақтайды.

Өзіңежәнебасқаларғақұрмет:

- Мұғалім мен студенттербір-бірінеөзаракөмек пен қолдаукөрсетеді.

Алдын ала білімі

5.1.3.1 ортақфайлдардыөңдеу, жүктеу

Ресурстар

Презентация

Интернет

https://bilimland.kz

Практикалықтапсырманыорындауғаарналғаннұсқаулық




Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған белсенділік

Ресурстар

Сабақ басы

5мин

Мақсаты:

Жаңаақпаратпенжұмысістеуді, сабақтанәтижеберудіталапету.



  1. Оқу мәселесін орнату, сабақ тақырыбын хабарлау

(Д, К) Суреттерде ақпаратты сақтау құралдары көрсетілген. Артығын анықтаңыз. Жауапты дәлелдеу. Қалғандарды біріктіретін не?

Жауап: артығы - flashжинақтаушысы. Қалғандары - бұлттысақтаудыңсервистікқызметі.

I. Сабақтыңтақырыбынжариялау.

(Д «Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау» сабақта қырыбын тұжырымдау

Сабақ мақсаттарын талқылау.

(Г) Оқушылар сабақ мақсаттарын тұжырымдайды.

Оқушылар сұраққа жауап беру үшінәрекеттержоспарынжасауыкерек. Оқушыларөзпікірінбілдірді. Мұғалімнемесетаңдалғаноқушыіріктеуүдерісінбасқараалады, ал мұғалімбұлжағдайдаөзпікірінбілдіруімүмкін.

- Ойланужәнеойларыңыздыбілдіруүшін 2-3 минут беріледі;

- Барлықжауаптартақтағажазылады;

- Тақтағажазылғанақпаратталқыланады;

- еңоңтайлышешімдербіргетаңдалады.

Сабақтыңсоңында осыжазбағаоралып, оқушыларғасабақта не істейалатындығынталдапқанақоймай, мақсаттарғақолжеткізгендерінкөрсетукерек

Презентация

Слайд 2

Сабақортасы

30 мин



III. Жаңаақпараттытүсіндіру

(Д, К)Видеонықараңыз. Сұрақтарғажауапберіңіз.

https://bilimland.kz



Талқылауғаарналғансұрақтар:

- Бұлттытехнолониядеген не? Ол не үшінқолданылады?

- Бұлттытехнологияларлыңартықшылығы мен кемшіліктеріқандай?

- Бұлттысервистердіңтүрлерінатаңыз.

- «бұлттыесептеулер»деген не?
Сергітууақыты
(Д, К) Google-құжаттарыменжұмысжасаудыкөрсету

IV. Практикалық жұмыс
(Г)Презентация құрастыруда бірігіпжұмысжасау

Тапсырмадескриптерлерінталқылаужәнеқосымшапунктердіеңгізу

Дескриптолар:

- Өңдеугеболатынпрезентацияқұрастырылды;

- топқатысушыларынақұжаттыашатынсілтемежіберілді;

- презентация слайдтарындасурет пен фотолар бар;

- мәтінбірстильдепішімделген (өлшем, гарнитура, начертание, түзету).

https://bilimland.kz/ru/courses/education-movies/uchebnye-filmy/informatika/lesson/chto-takoe-oblachnaya-tekhnologiya

Интерактивтітақта

Практикалықжұмыс.doc


Сабақсоңы

5мин

(К)«мен не білгім келеді?»

Оқушылар келесі сұрақтарға жауап береді.

1. Мен … білгім келеді?

2. Мен өзімнен … қалай екенін сұраймын?

3. Мен … туралы ойлаймын?

4. Мені неғұрлым қызықтыратын нәрсе ... ?

На поставленные вопросы учащиеся могут найти ответы к следующему уроку.

Презентация

Дифференциация

Сізқандайәдіспен

көбірекқолдау

көрсетуді

жоспарлайсыз?

Дарындыоқушылар

алдынақандай

мақсаттарқоюды

жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың

материалдыұғынудеңгейін

қалайтексеруді

жоспарлайсыз?

Денсаулықжәне техника қауіпсіздігінсақтау


Дифференциациятапсырма

түрінтаңдауда, нақты

оқушыданкүтілгеннәтижеде,

оқушығажекеқолдау

көрсетуде, оқыту

материалдары мен ресурстарын

оқушылардыңжеке

қабілеттерінескереотырып

таңдаудаболуымүмкін (Гаднер

бойыншакөптегенинтеллектер

теориясы).

Дифференциация сабақтыңкез

келгенкезеңіндеуақытты

ұтымдыпайдалануесебімен

болуымүмкін. .

Бағалау әр оқушыныңорындаған тапсырмаларыбойынша жүргізіледі.

Денсаулық сақтайтын технология..

Шынықтыру минөттері мен белсенді әрекеттер түрлері.

Сабақ басында қарастырылған оқытудың белсенді әдістері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы Ережесінің

бөлімдері .

Тәртіпті, тазалықты, техника қауіпсіздігі ережесін сақтау;

Мұғалімнің ұсынысымен жұмыс орнына жайғасу және өз

еркімен ауыстырмау;

Мұғалім айқындап берген қызмет түрімен ғана айналысу;

Экранның ортасынан оқушының көзіне дейінгі қашықтық

60 см. төменболмауыкерек.





Сабақбойынша рефлексия

Сабақмақсаты/оқыту

мақсатышынайы

болдыма?

Барлықоқушылар

оқыту

мақсатынажеттіме?

Егержоқболса, неге?

Сабақтадифференциациядұрыс

жүргізілдіме?

Сабақтыңуақытшакезеңдері

көтерілдіме?

Сабақжоспарынанқандай

ауытқуларболдыжәне неге?

Бұлбөлімдіоқушылардыңсабақбарысындаүйренгендерінбағалау

үшінпайдаланатынәдістерінжазуүшінпайдаланыңыз.




Жалпыбағалау

Сабақтыңқандайекіаспектіжақсыөтті (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысыжақсартуға не мүмкіндікберереді (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысында мен сыныптуралы, олардыңжетістіктерітуралы не анықтадым/келесісабақтарда неге көңілбөлу

керек, жекеоқушылардыңқиыншылықтары?