Файл: Зерттеу сабаы туралы оушылармен малімдерді схбат жргізуі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 418
Скачиваний: 3
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
«Қара жәшік» ішіндегі жұмыс ретінде белгілі болған бағалау Оқу үшін бағалау
L.S топ мүшелері жоспарлаған зерттеу сабағын мұғалімдердің бірі жүргізеді содан соң Зерттеу сабағы туралы оқушылармен мұғалімдердің сұхбат жүргізуі
L.S. әрітестердің кеңесіне сүйеніп не топпен сабақтың мақсатын анықтауы не дайындауы > содан соң Сабақты зерттеу өткізу және L.S қатысушыларының оны бақылауы
Lesson study кезеңдерінің бірі - "Қатысушылардың өткізілген сабақ бойынша оқушылардың оқу үдерісіне қатысты барлық нәтижелерін жүйелеп, талдауы". Осыдан кейінгі кезең Зерделенген мәселелерді негізге ала отырып, келесі Lesson Study-ді жоспарлау
Адамның жоғары деңгейлі дағды, білімді жаңа жағдайларға орайластыру арқылы оқу қабілетін белгілеңіз Ұқсастық бойынша пайымдау
Ақпараттық-ком-қ технологияның дамуы арқылы анықталатын өзгеріс Оқыту, әдістер және технологиялық тәсілдер
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың дамуы арқылы анықталатын өзгеріс оқыту, әдістер және технологиялар, тәсілдер
Александердің зерттеуіне сәйкес диалогтың бес үлгісіндегі механикалық есте сақтау Үнемі қайталап отыру арқылы фактілерді, ойларды жаттау
Әлеуметтік желілерді қолданудың мысалы болып табылады қайта ұсыну және сұхбаттасу
Әлеуметтік танымдық және аффекттік компонент үйлесімі «Мен» тұжырымдамасы
Әңгіме-дебат барысында байқалатын әрекетті көрсетіңіз Орта бірлесуден гөрі, көбіне бәсекелестікке бағытталады
Әр түрлі жастағы сырыптарда мұғалімнің оқу үдерісін бағыттап, толықтырып, қолдап отыру ролі Үйлестіруші
Бағалау арқылы оқуды жақсарту үшін енгізілуі тиіс бес түйінді фактордың бірі оқушыларды өзін-өзі, өзара бағалауға араластыру
Бағалау мақсатын жүргізіп қадағалау, нәтижелеу Алынған мәлімет мәнін анықтау интерпретациясы
Бағалау мақсатында жүргізілген қадағалау нәтижелерінің интерпретациясы алынған мәліметтерді мәнін анықтау
Бағалаудың барлық түрлеріне тән сипаттамалардың бірі болып табылатын қорытынды оқушының жауабына сәйкес шешім қабылдау
Бағалаудың барлық түрлеріне тән үш сипаттама бар, «Қадағалау» сипаттамасына сәйкес мұғалім әрекеті Оқушының сұраққа жауабын тыңдау
Бағалаудың барлық түрлеріне тән үш сипаттама бар. «Интеграция» сипаттамасына сәйкес мұғалім әрекеті оқушының жауабын критерийге сәйкестендіру
Бағалаудың барлық түріне тән үш сипаттама бар. «Қадағалау» сипаттамасына сәйкес мұғалім әрекеті
оқушының сұраққа жауабын тыңдау
Балалар өздерінің сенім, біліміне сүйеніп, пайымдау жасай алады деген түсінікке негізделген оқыту ортасы: Оқушыға бағдарланған
Баланың білім-дағды, білік және өз бетінше әрекет ету мүмкіндіктерінің дамуына қарай орнатылатын, нығайтылатын, бөлшектенетін уақытша құрал, Көпіршелер
Бдэк пен Уильям зерттеулерінде сыныптың «қара жәшік» метафорасы қолданылған. Осы метафораның негізгі идеясы Оқушының өзін-өзі бағалауын дамыту
Бұл өлшемге сәйкес балаларда ерте жасынан бастап ерекше қабілеттерін ұзақ уақытқа ұстай алатыны байқалады шоғырлану
Білекті бірді жығар, білімді мыңды жығар. Мағынасы: күші көп адам бір жанға ғана шамасы келер. Білімді адам өмір бойы жеңіске жетеді.
Біліктілік дәрежесін анықтауды көздейтін бағалау мақсаты Стандартты бағалау ж/е орындау
Білім алушылар өздерінің оқудың қандай сатысында тұрғанын, қандай бағытта даму керектігін анаықтау үшін жүргізілетін бағалау Оқу үшін бағалау
Білімді адамға тән адамгершілік қасиет мәдениетті, әдепті, ақылды
Білімді болу дегеніміз білімді болу бәрінен бұрын адам болу. Ол сенің серігің, жолдасың.
Білімді жетілдіру жолдары мен тәсілдері үнемі оқу, білімді тереңдетіп дамыту
Білімді игеруде «үнемі қайталап отыру арқылы фактілерді, ойларды және күнделікті іс-әрекеттерді жаттау» әдісі механикалық есте сақтау
Білімнің педагогикалық аспектісі Оқушыларға ғылымды оңтайлы түсіндіру
Бірінші жауап алу үшін және оқушының жауабын түзетуге көмектесу үшін қойылған сүрақ\\ түрткі болу
Веб-сайтта ақпаратты іздеудің мысалы болып табылады талдаумен бағалау
Д. Фриманның дарынды, талантты балаларды тексеру парағы бойынша «мәселені шешу» өлшемнің сипаттамасы \\\\\\ Ақпаратты толықтырып, қайшылықтарын анықтайды
дарынды ж/е талантты балаларды анықтауды жоспарлауға көп уақыт жұмсап, бірақ жоспарды тез жүзеге асыра алумен ерекшеленетін оқу өлшемі Ойлау қабілетінің жылдамдығы
Дарынды ж/е талантты оқушылар ақпаратты біліп қана қоймай қажет негізде пайдалана алу сипатына сәйкес өлшем Есте сақтау ж/е білім
Дарынды ж/е талантты оқушылардың табандылыққа қатысты сипаттамасы Қойған сұрақтары тиянақты, нақты болады
Дарынды және талантты балаларды анықтауда «өз білімін жетілдіру» өлшеміне сәйкес келетін балаларда көрініс табатын ерекшелік \\\\\\\\\\\ олар өздерінің оқуларын реттей аладыДарынды және талантты балаларды анықтауда жоспарлауға көп уақыт жұмсап, бірақ жоспарды тез жүзеге асыра алумен ерекшеленетін оқушының өлшемі \\\\\\
Ойлау қабілетінің жылдамдығы
Дарынды және талантты балаларды анықтауда ойлау қабілетінің жылдамдығы өлшемі сәйкес келетін сипаттама жоспарлауға көп уақыт жұмсауы мүмкін, бірақ жоспарды тез жүзеге асырады
Дарынды және талантты балалардың анықтау өлшемдерінің ішіндегі "өз білімін жетілдіру" өлшеміне сәйкес келетін балдарда көрініс табатын ерекшеліктер: олар өздерінің оқуларын реттей алады
Дарынды және талантты балалардың анықтау өлшемдерінің ішіндегі «өз білімін жетілдіру» өлшеміне сәйкес келетін сипаттама \\\\\\\\\\\\\\\\\ олар өздерінің оқуларын реттей алады
Дарынды және талантты бала-рды ойлау қаб-ң жылдамдығы өлшемге сәйкес келетін сипаттама Жоспарлауға көп уақыт жұмсалуы мүмкін, бірақ жоспар тез жүзеге асады
Дарынды және талантты оқушыларды ынталандырып және әлеуетін дамытудағы тиімді тәсілдер \\\\\\ экстернат және зияткерлік тапсырмалар беру
Дарынды және талантты оқушылардың «Жаңа идеяларға сынақ жүргізуге және қателесуге тәуекел етуге дайын» деген сипаттамасының санаты \\\\\\\\\\\\\\\\креативті ойлау
Дарынды және талантты оқушылардың табандылыққа қатысты сипаттамасы\\\\\\\\\\\\\\\Қойған сұрақтары тиянақты, нақты болады.
Дарынды, талантты балаларды тексеру парағы бойынша мәселені шеше алатын оқушыларға тән ерекшелік Ақпаратты толықтырып, қайшылықтарын анықтап мәніне тез жетеді
Дәлелдеу, пікірталас пен келіс сөз барысында қалыптасатын білім ретінде қарастыратын көзқарастық оқу \\\\\\\\\\ диалогтік
Диалог барысында әркімнің идеясы құнды деп саналып, мұқият бағалаудан өтетін әңгіменің түрі зерттеушілік әңгіме
Егер бала ерте жасынан бастап ерекше қабілеттеріне ұзақ уақытқа ұстай алу қабілетін танытса, онда оны ең үздік оқушыны анықтау өлшемінің қайсысына жатқызуға болады: шоғырлану
Ең үздік оқушыларды анықтаудағы ерте символдық белсенділік сенімді өлшемінің сипаттамасы Олар ерте жасынан бастап сөйлей, оқи ж/е жаза бастйды
Ең үздік оқушыларды анықтаудағы икемділік сенімді өлшемінің сипаттамасы басқаларға қарағанда ойлау қабілеттері жақсы ұйымдастырылған
Ең үздік оқушыларды анықтаудағы күрделілікке деген сүйіспеншілік сенімді өлшемінің сипаты (Фриман) Қызығушылығын арттыру үшін күрделі ойын мен тапсырмаларға ұмтылады
Ережелерді абсолютті және мызғымас деп қабылдайтын моральдік пайымдау кезеңі (Кохлберг) тілалғыштық және жазалау
Жабық сұрақтардың балама атауы \\\\\\\\\\\\ төмен дәрежелі
Жалпыадамзаттық түсіну және ұғыну
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ақиқатқа апарар жол
Жапонияда сабақты зерттеу әдістері Барлық мұғалімдер үшін жүйелі түрде жарияланады
Жаттап алынған білімді анықтауға арналған сұрақ? Төмен дәрежелі
Жетекшінің оқушыларды біртіндеп тапсырмаларды аяқтауға «итермелеуінде» көрініс беретін, үнемі ұлғайып отыратын қолдауы (Брунер) \\\\\\ «көпіршелер тұрғызу»
Жинақтық деңгейі жағдайға байланысты құндылықтар \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\мәнді оқиға, қызық мақала
Жұмыс жадысы болып табылады \\\\\\\\\\\\\\\\\ қысқа мерзімді жады
Компьютерлік бағдарламалауда құжаттарды ашу және мұрағаттау үдерістерін білуді қамтитын білім саласы \\\\\\\\\\ технологилық білім
Кохлберг бойынша ережелерді абсолютті және мызғымас деп қабылдайтын моральдік пайымдау кезеңі \\\\\\ Тілалғыштық және жазалау
Кохлберг бойынша моральдік пайымдаудың екінші деңгейі Дәстүрлі моралдік пайымдау
Қара жәшік ішіндегі жұмыс \\\\\\ Оқушымен бірге критерийлерді талдау
Қара жәшік ішіндегі жұмыс ретінде белгілі болған бағалау \\\\\\\\\\\\ Оқу үшін бағалау
Құрылымдалған ортадағы оқушылардың білім алу үдерісі ретінде тәжірибелік қоғамдастықтарға қатысуды зерттеген ғылыми бағыт әлеуметтік жағдаятты
Л. Шульман құзырлы мұғалімнге тән үш белгі көрсеткен. Соның бірі болып оқытудың тәжірибелік дағдаларын сипаттайды : Оқушылар білімін бағалау, ынталандыру, сабақты жоспарлау әдістемелерін меңгеруі
Л.Выготский бойынша оқушылар өздерінің «Жақын арадағы даму аймағында» жұмыс істегенде жақсаратын үдеріс: танымдық даму
М. Бронсон мектеп жасына дейінгі балалардың көпшілігі ерікті түрде іштей өзін-өзі реттеуге қабілетті деген ше....... алған болжамын көрсетіңіз \\\\\\\\ қалай оқу керектігін үйренеді
М. Чиксентмихаидың <өзіндік мақсат> деп атайтын сызбасы бойынша оқушыда төмен машық болып, ал оған жоғары талап қойылғанда орын алатын нәтиже алаңдау
М. Чиксентмихайдың «Өзіндік мақсат» сызбасы бойынша дағдысы жоғары оқушыға төмен міндет қоюдың нәтижесі Зерігу
М.Бронсон мектеп жасына дейінгі балалардың көпшілігі ерікті түрде іштей өзін-өзі реттеуге қабілетті деген шешімге келді.Оның осы шешімді негізгі алған болжамын көрсетіңіз қалай оқу керектігін үйренеді
Мақсатты аудитория сипатымен бағалау стратегияларын білуді қамтитын білім саласын көрсетіңіз педагогикалық білім
Мәтіннің мақсат, мәндеті \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ оқушыға даналық, білімділік ұғымының мәнін түсіндіру арқылы ақиқат құндылығының мәнін ашу
Мектептен және сыныптан тыс тәрбие жұмыстарын ұйымдастырушының міндетіне жатпайды Сабақ кестесін жасау
Мемлекет саясатының өзекті мәселелерінің бірі Халыққа білім беру ісін жетілдіру
Мерсердің зерттеуіне сәйкес, ұжымдық әңгіме түсіну мен білім беру қол жету аясындағы табысты талқылауларда басымдылыққа ин болатын әңгіменің түрі зерттеушілік әңгіме
Метатану үдерісінің мағынасы? қалай оқу керекті керектігін үйрену
Мұгалімге ағымдағы сабакты талдауга және кадағалауга негіз болатын педогогикалық іскерлік Оқушының білімді өз бетінше тәжирбеде колдану ептілігін байкау
Мұғалiм жүргізетін дамыту жұмыстарының (МЖДЖ) алғашқы кезеңі Маңызды шешімдерді талап ететін құндылықтарды анықтау
Мұғалім қызметіндегі оң нәтижелердің барынша тұрақтылығын білдіретін педагогикалық инновацияның критерийі нәтижелік
Мұғалім қызметіндегі сындарлы оқыту теориясына сәйкес маңызды басымдықтардың бірін көрсетіңіз оқушылардың сабақты қабылдау ерекшеліктерін түсіну
Мұғалім мен ересектерді түсініктеме беруге жетелеу дарынды және талантты оқушылардың қай сипаттамасына тән: Табандылық таныту
Мұғалім сабақта білім әлеміне терезе ашып қана қоймай,өзін де көрсетеді,оқушылар алдында өзінің рухани байлығын ашады В.A) Сухомилинский
Мұғалім іс-әрекетінің нәтижелілігі Тиімділігімен анықталады
Мұғалімге ағымдағы сабақты талдау және қадағалауға негіз болатын педагогикалық іскерлік оқушының жеке тұлғалық және мінез – құлық ерекшеліктерін байқау
«Қара жәшік» ішіндегі жұмыс оқушымен бірге критерийлерді талдау
Ең үздік оқушылардың анықтаудағы ерте символдық, белсенділік сенімді өлшемнің сипаттамасы олар ерте жасынан бастап сөйлей, оқи және жаза бастайды
Мұғалімге ағымдағы сабақты талдауға және қадағалауға негіз болатын педагогикалық іскерлік Оқушының жеке тұлғалық және мінез-құлық ерекшеліктерін байқау
Мұғалімге ағымдағы сабақты талдауға және қадағалауға негіз болатын педагогикалық іскерлік: Өзінің сабақты түсіндіруі мен қойған сұрақтарына оқушылардың жауап реакцияларын қабылдау
Мұғалімге оқытудың видео, веб материалдарға қол жетімділігі мен бұқаралық ақпарат құралдарын пайдалануды қамтамасыз ететін білім технологиялық білім
Мұғалімдер мен ересектерді түсініктеме беруге жетелеу дарынды және талантты оқушылардың қай сипаттамасына тән Табандылық таныту
Мұғалімдердің жаңа педагогика мәтінінің АКТ қолдану тәсілдерімен білдіреді.