ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 31
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚАШЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мұғалімнің аты-жөні: | Шалкарова Эльмира Балтабайқызы | ||||||||||||||||||||
Пән/Сынып: | Қазақ әдебиеті \ 7 сынып | ||||||||||||||||||||
Қай аптаның нешінші сабағы | 7-апта, 13-сабақ | ||||||||||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | ІІІ бөлім: Балалар мен үлкендер | ||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Сұрапыл соғыс азабы | ||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту (7.Т/Ж4). | ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі: | 1.Шығарма үзінділерімен жазбаша жұмыс жасайды. 2.Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашады. 3 Кейіпкерлерге сыни баға береді. | ||||||||||||||||||||
Уақыты | Кезеңдері | Тапсырма | Тапсырманың мақсаты | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||
5 минут | Ұйымдастыру | Ширату жаттығуы: «Менен сұрақ, сізден жауап» әдісі Оқушылардың сыни ойлау қабілетін дамыту мақсатында сұрақтар қойылады. 1.Теуелсіздік үшін күрескен боздақтарды ата? 2.Бейбіт күннің батырлары кімдер? | Сұраққа жауап беру арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын, күтілетін нәтижелерді анықтайды | | Слайд | ||||||||||||||||
5 минут | Жаңа сабақ | 1-тапсырма. А) Бейнематериал көру. Ә) «Тұжырымдамалық кесте» сызбасы. Шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекетін теріп жазып, автор берген портреттік мінездемемен салыстыр.
| Кестені толтыру арқылы кейіпкерлермен жақын танысады. | Дескриптор: - Үзіндіні жатқа оқиды. - Кейіпкердің іс- әрекетін анықтайды; - Портреттік мінездемені салыстыра алады.. | Слайд | ||||||||||||||||
5 минут | Тәжірибе | 2 – тапсырма. Кейіпкерлер бейнесін сомда.
| Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашады. | Дескриптор: - Кейіпкерлер бейнесін сомдайды. | Слайд | ||||||||||||||||
5 минут | Бекіту | «Еркін жазу» әдісі. Автор берген кейіпкер бейнесіне тоқталып, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығына баға беріңіз. | Алған білімдерін жинақтайды. | Бағалау критерийлері: - Шығарманың тарихи және көркемдік құндылығына баға береді - Сабақ барысында білім деңгейі ескеріледі. | | ||||||||||||||||
1 минут | Оқу тапсырмасы | Шығармадан ұнаған үзіндіні жатқа айту. | | | |