Файл: Лім 4а тригонометрия.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 12

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітілді:______________ Алгебра пәнінен қысқа мерзімді жоспар


Бөлім: 9.4А Тригонометрия

Мектеп: Ахмет Байтұрсынұлы атындағы лингвистикалық мектеп-гимназия

Күні: 10.04.23

Педагогтің аты-жөні: Мамбетрозова Д.Қ

Сынып: 9 В, 9 Г

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.4.8 тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау

Сабақтың мақсаты

Тригонометриялық фомулаларды есеп шығаруда қолданады:

Тепе-тең түрлендірулерді тригонометриялық формулалардың көмегімен дәлелдейді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

4 минут

I. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа дайындығын байқау

-Үй жұмысын топта талдау арқылы тексеру


Жаңа сабаққа дайындық






Мағынаға шығу

3 минут

II. «Ой қозғау» тапсырмасы.

Егер болса, sinx-ті табыңдар

Талдау



Мұғалім бағалауы

Мадақтау

Формулалар

Мағынаны тану

8 минут

I II. «ПИЦЦА» әдісі

Жаңа сабаққа дайындық қайталау сұрақтары.

  1. Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер?

  2. Қосбұрышжәне жарты бұрышформулаларын тұжырымдаңдар.

  3. Тригонометриялықөрнектердіқосу/азайту формулаларын тұжырымдаңдар.

  4. Тригонометриялықөрнектердікөбейту/бөлу формулаларын тұжырымдаңдар.

Осы жерде оқушыларға мәселе туындайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады.


Білу. Түсіну

Өзін өзі бағалау

Өткенге қайталау сұрақтары

Жұптық жұмыс

15 минут


«ОЙЛАН, ЖҰПТАС, БӨЛІС» Формулаларды қолдану дағдыларын пысықтау үшін оқушыларға жұптық тапсырма ұсынылады. Оқушылар жұп болып есептер шығарады, кейбір жұптар есептің шығарылу жолын тақтада көрсетеді. Жұптар бір бірлерінің жұмыстарын тексереді, ұсыныстарын айтады.

1-тапсырма: №806 Өрнектіңмәнінтабыңдар:
Дескриптор: Білім алушы

    • жарты бұрыштың формуласын қолданады

    • тригонометриялық түрлендірулер жасайды


2-тапсырма: №805. Тепе-теңдікті дәлелдеңдер.

Дескриптор: Білім алушы

    • Тригонометриялық формулаларды қолданады;

    • Өрнекті ықшамдайды;

    • Тепе-теңдікті дәлелдейді.

Дәлелдеукезіндекездескенқиындықтардыталқыланады.
3-тапсырма: №808, 809. Теңдіктіңақиқаттығындәлелдеу

Дескриптор: Білім алушы

    • Көбейтіндіні қосындыға, қосындыны көбейтіндігетүрлендіру формулаларын қолданады,

    • Тригонометриялық формулаларды қолданады

    • теңдікті дәлелдейді

Қолдану

Бірін бірі бағалау
4 баллдық

Оқулық

Жеке жұмыс

10 мин

Қалыптастырушы бағалаужұмысы.БАЛЫҚ АУЛАУ» әдісі

Оқушылар жеке ортаға шығып суда жүзіп жүрген балықтарды аулап, балықтың берген тапсырмасын жеке орындайды

Теңбе-теңдіктерді дәлелдеңіз:
а) ;

б) .

Дескриптор: Білім алушы

    • Қосындыны көбейтіндіге түрлендіру формуласын қолданады

    • Тригонометриялық формулаларды қолданады;

    • Өрнекті ықшамдайды;

    • Тепе-теңдікті дәлелдейді.




Қолдану

Мұғалім бағалауы

6 баллдық

Қосымша

Таратпа материалдар

Сабақтың соңы

5 мин

Жалпы сабаққакерібайланыс:

  • тригонометриялық формулаларды түрлендіруге қандай формулалар қатысады?


Рефлекция.

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толықтүсінбедім

- немен жұмыстыжалғастыруқажет
Үй тапсырмасы:


Оқушылар сабақ бойынша кері байланыстарын стикерлерге жазады.

Өздерін және бірін-бірі бағалайды.

«Жеке рефлексия»