Файл: Баалау критерилері.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.12.2023

Просмотров: 27

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Роботтехника

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып: 5

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Бұрылыстар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау

Сабақтың мақсаты:

роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды

Бағалау критерилері

LegoMindstorm EV3 программасын пайдаланып гироскопиялық датчик қызыметімен танысады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

3.Жаңа тақырыпқа шолу.

Бұл тақырыпта біз сызықтық алгоритм ұғымымен танысамыз.Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Мұғалімнің ауызша кері байланысы




Сабақтың ортасы

Бинго әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Сызықтық алгоритм- бір реттен ғана орындалатын командалардың тізбегі. Сызықтық алгроритм барысында командалар бірінен соң бірі қатан, белгіленген тәртіппен орындалады.

Роботтың шаршы бойымен қозғалу алгоритмімен танысайық.

  1. 2 секунд алға қарай қозғалады.

  2. Робот 900-қа оңға бұрылады.

  3. 2 секунд алға қарай қозғалады.

  4. Робот 900-қа оңға бұрылады.

  5. 2 секунд алға қарай қозғалады

  6. Робот 900-қа оңға бұрылады.

  7. 2 секунд алға қарай қозғалады

Көрсетілім. Роботтың шаршы бойымен қозғалу програмасын құру.

«Сақшы» роботы.

«Сақшы» роботтың қозғалысының алгоритмімен танысайық.

  1. Алға 2 секунд қозғалады.

  2. Сол жағына 900-қа бұрылады.

  3. 1 секунд жан-жағына қарайды.

  4. Оң жаққа 1800-қа бұрылады.

  5. 1 секунд жан-жағына қарайды.

  6. Оң жағына 900-қа бұрылады.

  7. Артқа қарай 2 секунд қозғалады.


Жеке жұмыс. 1-тапсырма.

Оқулық § 3.4-3.5, 77-78-бет,«Практикада қолдану» тапсырмасы.


Топтық жұмыс. «Талдау» әдісі.2-тапсырма.

-«Сақшы» роботының программасына талдау жасаңдар. Блоктардағы сандар параметрлерге назар аударыңдар. Робот әскери сақшының барлық қызметтерін орындай алама? Қандай қызметін орындай алмайды? Не себепті?

Мұғалімді тыңдайды


Бірге программалауды орындайды


1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды. Робот функцияларын орындау туралы түсінік береді.

Белсенді жауап берген оқушыларға ынталандыру әдісі арқылы бағалау

ҚБ: жұлдыз / 5 балл/

Дескриптор: программаны іске қосады 1 балл

-«Сақшы» роботтың программа блоктарын құрастырады. 4 балл
ҚБ: жұлдыз /5 балл/

Әр сұраққа жауап береді

Әр сұраққа 1 балл

Интербелсенді тақта/ компьютер

Жұмыс дәптері



Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:



Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

§ 3.4-3.5 79-бет, «Жинақтау» тапсырмасы