ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 30
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Мұғалімнің есімі: Оспанова З.С. 13.11.2017 | |
Сабақтың тақырыбы: Біздің айналамыздағы ақпарат | |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 5.2.1.1 әртүрлі ақпаратты атап шығу және көрсету |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| |
Оқушылардың басым бөлігі: | |
| |
Кейбір оқушылар: | |
| |
Бағалау критерийі | Ақпараттың әр түрлі формада берілуін анықтайды Ақпарат түрлерін мысал келтіреді. |
Тілдік мақсат | Пәндік лексика мен терминология: ақпарат-информатика -information. |
Құндылықтарға баулу |
|
Пәнаралық байланыс | Математика, бейнелеу өнері, музыка |
Алдынғы білім | Ақпарат туралы жалпы түсініктері бар. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдер | Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері | Бағалау | |||||||||||
Сабақ басы Психологиялық дайындық 2 мин. Топтастыру 1 мин | Оқушыларды музыкалық әуенге билете отырып,қолдарына ойыншық ұстатамын. Ойыншықты кезекпен бір-біріне беріп ауыстырады , әуен тоқтаған кезде ойыншық қолында қалған оқушы сыныпқа сәттілік тілейді. Суреттер арқылы оқушыларды топқа бөлу МЫСЫҚ | суреттер | |||||||||||
«Миға шабуыл» 3 мин | ТЖ. Берілген әрекеттерден ақпараттың таратылу жолдары мен түрлерін анықтаңдар. Әкесі теледидар көріп отыр. 2. Екі адам сөйлесіп отыр. 3. Оқушылар Ватсапта отыр. 4. Оқушы музыка тыңдап отыр. Оқушыларды басбармақ әдісі арқылы ынталандырамын. | Түрлі түсті таяқшалардың түрлері арқылы бағалаймын. Жасыл түс-өте жақсы. Қызыл түс- жақсы. Сары түс- қосымша әліде кішкене толықтыру қажет | |||||||||||
Сабақтың ортасы | Жаңа сабақты түсіндіру. №1 тапсырма. (Деңгейлік тапсырма) ЖЖ Ақпарат түрлерін анықтаңыз. А _________ Ә ___________ Б ___________ В МЫСЫҚ КОШКА CAT _________________ ҚБ Ақпараттын түрлерін анықтайды Кейбіреулері толықтыруды кажет етеді, себебі ... №2 тапсырма. Көрстілген ақпараттарды қызметімен сәйкестендіріз.
ҚБ Оқушылардың жауаптарына қарай математикалық фигуралар беріледі №3 тапсырма. Практикалық жұмыс: | Жауап толық жақсы Жауап толықтыруды қажет етеді жақсы Жауаптарыныз толықтай толықтыруды қажет етеді | |||||||||||
Сергіту сәті | Сергіту сәті 3-ке дейін санау | | |||||||||||
Сабақтың соңы Қорытынды 5 мин |
. «Балық қаңқасы» әдісі.Оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасай отырып, ақпарат туралы ұғымға кластер құрайды.
Дескриптор: 1.Ақпарат туралы ұғымды анықтады 2.Ақпарат түрлерін ажыратты 3.Ақпараттың қасиеттерін білді және өңдеді Үйге тапсырма беру 5.2.1.1 Біздің айналамыздағы ақпарат. | Жұптар парақшаларын алмастырып дайын жауапты көру арқылы бағалайды. | |||||||||||
Рефлексия 2 мин | | | |||||||||||
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау- Сіз оқушыларÐ |