ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 20

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


САБАҚ: Қазақ тілі № 6

Мектеп:№ 84ЖББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Бактыбаева Д.А


Сынып: 7

Қатысқандар

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

6-бөлім.

Әлеуметтік желі –ең үлкен ғаламтор

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

7.3.1.1-Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құру

7.4.1. Етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану.


Сабақтың мақсаттары

.Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құрады.

Етістіктің шақтарын түрлеріне қарай талдайды.


Бағалау критерийі:

  • Мәтін мазмұнын түсінеді

  • Фактілер негізінде өзіндік көзқарасын білдіре алады

  • Ойын жүйелі әрі дұрыс жеткізе алады

  • ПОПС формуласы негізінде ойын қысқа әрі дәйекті айта алады

  • Жоспар құра алады

Тілдік мақсаттар

Қыстырма сөз: біріншіден, екіншіден, қорыта айтқанда, сірә, меніңше.


Мектеп құндылықтары

Құрмет және ынтымақтастық

Осыған дейін меңгерілген білім

Ғаламторға тәуелділік

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз)

Дереккөз

дер

Сабақтың басы

Қызығушы

лықты ояту

5 минут


Қызығушылығын ояту.

Әлеуметтік желі дегеніміз не?

Виртуалды өмір дегенді қалай түсінесің?

Оқулық



15 минут

15 минут

5 минут


Жазылым алдындағы тапсырма.

Мұғалім оқушыларға «Әлемді алаңдатұан әлеуметтік желілер» тақырыбындағы мәтінді ұсынады.

Оқушылар жұпта мәтінді оқиды және талқылайды.

Жазылым тапсырмасы.

Мәтіндегі ақпараттарды пайдаланып, эссе жазу үшін күрделі жоспар құрады.

Жоспар құруға үлгі схема.

І. Кіріспе бөлім.

1. Тезис

2. Тезис

ІІ. Негізгі бөлім.

1.Тезис:

А) сөйлем;

Б) сөйлем;

2.Тезис:

А) сөйлем;

Б) сөйлем;

В) сөйлем.

3. Тезис.

ІІІ.Қорытынды бөлім

«Анықтама бұрышы»

Жоспар – ойды жинақтау үшін жасалатын қысқаша жазба:

мәтіннің мазмұнын ашады.

конспект пен тезистің орнын ауыстырады

түрлі жазба жұмыстарын (баяндама, эссе, есеп) жүйелі жазуға көмектеседі.

алынған ақпаратты тез өңдеуге көмектеседі.

өз-өзін реттеуге көмектеседі.

назарды шоғырландыруға көсектеседі.

жазба жұмысында пайдаланатын ақпараттарды есте сақтауға көмектеседі.

«ПОПС» формуласы арқылы өз ойын қорыту

Бірінші сөйлем «Менің ойымша,...... »

Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін …»

Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … »

Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім .... ».
Дескриптор

Тапсырма



Дескриптор

Жұлдызша

1

Мәтінді түсінеді




2

Фактілер негізінде өзіндік көзқарасын білдіреді




3

ПОПС формуласы негізінде өз ойын бір сөйлеммен жеткізеді




2-тапсырма:

Берілген сөйлемдердің қайсысы ауыспалы келер шаққа (жалпы шақтық мағына ), ал қайсысы ауыспалы осы шаққа (нақты шақтық мағына) жататындығын анықтаңдар.

1. Біресе жаңбыр себелейді, біресе қар ұшқындайды. 2. Келесі айда сессия басталады. 3. Қазір сені көрдім. 4. Көктемнің зәрсіз­ желі­нен­ ауа дірілдеп тұр. 5. Дүйсен үйде кітап оқып жатыр­. 6. Көзі көлденең қарайғанды шалыс жібермейді. 7. Қайта кетіп­ барады. 8. Баймағамбет сөйлеп отыр. 9. Отқа өртенсем де, өкінбеймін.



оқулық


http://www.rdfo.ru/?menu=Essay -

Эссе

http://wordru.ru/plan-sochineniya/

План сочинения

http://vaskino-sch.ru/uchenikam/pamyatki/pravila-sostavleniya-plana.html -

Правила составления плана

Үлестірмелі қағаз


Сабақтың соңы

минут

5 минут

Үйге тапсырма



Кері байланыс

БББ

Білемін

Білгенім

Білгім келеді



















5- тапсырма


Таратпа қағаз

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?




БЖБ

БЖБ

ТЖБ

2 тқс

Макс.балл

Макс.балл

Макс.балл

7

7

30

6

6

25

4

6

6

25

4

5

6

21

4

5

5

17

4

6

5

26

4

4

5

15

3

4

3

16

3

4

4

14

3

5

5

21

4

3

4

15

3

5

5

25

4

5

6

25

4

6

6

20

4

5

6

22

4

Оқушының аты мен тегі







Амренов Мадияр







Амренова Жансая







Благов Константин







Булатецкий Кирилл







Ибраев Саят







Иманмагзам Ерасыл







Иманмагзам Нурасыл







Камитов Нурасыл







Коваль Ольга







Назарова Алира







Присяжнюк Александра







Темирболатова Адия







Урумбаев Нурали







Шкиндер Александр