Файл: Программалау. Кні 18. 01. 2023 Малімні атыжні Аманкулва Д. Б. Сынып 8 атысандар атыспаандар.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 37
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Python тілінде алгоритмдерді программалау. Күні: 18.01.2023 Мұғалімнің аты-жөні: Аманкулва Д.Б. Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: | | |||||
Сабақтың тақырыбы | §4.2. Кірістірілген циклдерді ұйымдастыру | | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 8.3.3.2 For цикл операторын пайдалану | | ||||
Сабақтың мақсаты | кірістірілген циклдердің орындалуын талдау, қолдану; | | ||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың | Мұғалімнің іс- | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
жоспарланған кезеңдері | әрекеті | | | | ||
/уақыт | | | | | ||
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/5мин | Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Шаңырақ» әдісі. Мұғалім ортада түрлі-түсті ленталардың бастарын бір қолына жинап ұстап тұрады. Бірінші мұғалім бір оқушының бір жақсы қасиетін айтады. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар шеңбер болып лентаның екінші ұшын ұстап шаңырақ құрып тұрады. Келесі оқушы сол жақсы қасиетіне тағы бір жақсы қасиетін қосып айтады, барлық оқушылар солай қайталайды. Мысалы, Алтынай ақылды қыз деп мұғалім айтады, ал Алтынай Бегман ақылды және жігерлі бала деп жалғастырады. | Қошемет көрсету. | Оқытудың белсенді әдістері NIS. Астана, 2013 | ||
Топқа біріктіру: 2мин | «Жеребе» әдісі. | Оқушылар жеребе тастау арқылы топтарға бірігеді. | | | ||
Қызығушы- лықты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин | «Қатені ұста» әдісі. | Оқушылар мәтіндегі қатені анықтайды: Python -да for операторы белгілі бір есептеуде көрсетілген мәнге жеткенге дейін жұмыс жасайды. Параметрлі цикл жұмысын ұйымдастыру үшін for операторын loop () функциясымен бірге қолдану керек. for операторын range () функциясын қолдану түрлері for i in range(n) for і in range(k,n * n ) for і in range( k,n 2 ,х ) Кейбір программаларда циклді басқару мүмкін болмай қалады. Әрине, бұл программалау кезінде жіберген қателерден туындайтын жағдай. Мұндай циклдерді күрделі циклдер деп атайды. | Медальдар арқылы ҚБ | |
Миға шабуыл/3мин | «Миға шабуыл»әдісі арқылыөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастыру,продлеманы біргешешу. | Оқушылар берілген сұрақ туралы пікірлерін еркін жеткізеді:
| | |
Сабақтың ортасы Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс:/5мин Саралау тапсырмалары. Жеке жұмыс/15мин | Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдайды. Слайд арқылы толықтырады. 1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі. | Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады, визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды. Мақсаты: аудиал және визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау.
1) Кіріктірілген циклдердің көмегімен деректерді n=5 жағдайы үшін тіктөртбұрыш түрінде экранға шығар. Тапсырманы орындауға ұсыныс: шарт тексеру операторымен циклдарды кірістіріп пайдаланған тиімді. i=j=0 for i in range(1,6): for j in range(1,6): print(i*j,end="\t") print() Дескрипторлар:
2) Программа орындалу аяқталған соң x айнымалысы қандай мәнге ие болады? | Ауызша мадақтау. 6 балл | Информати ка. 8- сынып оқулығы Компьютер , оқулық |
Топтық жұмыс. | 2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. алдымен мұғалім көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды. | Дескрипторлар:
2-тапсырманы мұғалімнің нұсқауымен өз бетінше орындайды. Практикалық тапсырмадағы «жай сандарды анықтау» программа кодына талдау жасай отырып, программаның әрбір жолына түсініктеме жазыңдар. Дескриптор -кірістірілген циклдерді қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. | 4 балл | |
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Жаңа сабақты бекіту/3мин | Сабақты бекіту сұрақтары. | Оқушылар сұрақтарға жауап береді:
| Өздерін-өзі бағалайды. | |