Файл: ыса мерзімді жоспар дебиеттік оу 12саба.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 38

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу 12-сабақ

Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні

Тарланова У.К.

Күні:

21.04.23ж.

Сынып: 3Е

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ғажайып әлем. Адам - балық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды, көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтай алады.

Көптеген оқушылар: шығарма бойынша бағалауға негізделген сұрақтар қояды және жауап бере алады.

Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді.

Өткен тақырыпқа шолу:

- Мәтінді мазмұндау.

- Бір-біріңе мәтін мазмұнын анықтауға арналған сұрақтар қойыңдар және жауап беріңдер.

- Суға қатысты мақал-мәтелдер айтып, мағынасын ашыңдар.

Жаңа оқу материалын жариялау:

Адам құрлықта да, суда да өмір сүре ала ма? Егер өмір сүре алса, қалай тіршілік етер еді? Бір сәт қиялдап көріңдер.

- Орыс жазушысы Александр Беляевтің «Адам-балық» атты фантастикалық шығармасы бар. Басты кейіпкер Ихтиандр су астында да өмір сүре алады.

-Олай болса, бүгінгі сабақта көл туралы шығармаларды оқитын боламыз.

Жаттығу жасайды.
Топқа бірігеді.

Мәтінді тізбектей мазмұндайды

Сұрақтарға жауап береді.

«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!





Жаңа білім

15 мин


2 мин

Бекіту

15 мин


(Ұ) 1- тапсырма «Тізбек» әдісімен орындалады.

А) «Адам-балық» шығармасын жазушы қиялына мән бере түсініп, дауыстап оқыңдар.

- Неліктен адам су астында өмір сүре алмайды? Сендер қалай ойлайсыңдар?

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Қандай көлдерді білесіңдер? Олар қайда орналасқан?
Сергіту сәтінде табиғат үні тыңдалады «теңіз, құстар дыбысы).
(Д) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

- Мәтінге сүйеніп, сурет бойынша Ихтиандрдың киімі, заттары туралы әңгімелеңдер.

- Су астында жүзгенде Ихтиандр неден сақтану керек? Оның достары туралы не айта аласың? Санамалап айтыңдар.

- Мәтіндегі оқиғаны әрі қарай болжап әңгімелеңдер. Не болуы мүмкін?


- Өлеңді түсініп оқиды.

Табиғат үнін тыңдап сергиді.

-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:

Мәтінді дауыстап оқиды-2балл.

Неліктен адам су астында өмір сүре алмайтыны туралы әңгімелейді-2балл.

Дескриптор:

- Сурет бойынша Ихтиандрдың киімі, заттары туралы әңгімелейді -2балл.

- Су астында жүзгенде Ихтиандр неден сақтану керек дүниелерді атайды-2балл.

- Мәтіндегі оқиғаны әрі қарай болжап әңгімелейді-2балл.

Оқулық



Кері байланыс

5 мин

Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді.

Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау.

Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.

ҚБ қойылады.