Файл: Блім Адамгершілікасыл асиет Мектеп Абай жом Пні аза дебиеті.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 25
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет» | Мектеп: Абай жом Пәні: қазақ әдебиеті | ||||
Күні:21/02/2023 | Мұғалімнің аты-жөні: Насирова Майра | ||||
Сынып: 5 а | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесіндегі кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыру. | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.2.4.1. Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу; 5.3.2.1.Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнын білу, мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру, кейіпкерге хат жазу; Көпшілігі: Үзіндіден алған әсерін сипаттап, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыру, шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат жазу; Кейбір оқушылар: Кейіпкерлердің шынайы өмірмен байланысы жайлы көзқарасын мәтіннен дәлелдер келтіре отырып нақтылау, өз сөздерін тұжырымдап, бағасын беру, шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат жазу. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді. Қызығушылықты ояту. «Галереяға саяхат» әдісі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. | Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар «Галереяға саяхат» әдісімен шығарма желісі бойынша суреттер тамашалайды, оқиғаны еске түсіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. | Қалыптастырушы бағалау ҚБ | 5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы | |
Сабақтың ортасы | Мағынаны тану. 1-тапсырма. «Кейіпкер сұлбасы» графикалық органайзер арқылы оқушылар хикая бойынша кейіпкердің бейнесін анықтайды, авторға сұрақтар қояды, кейіпкер туралы өз ойын білдіреді. Кейіпкерге сұрақ. Кейіпкер туралы өз ойың? Кейіпкер бейнесін бүгінгі өмірмен салыстыр. Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Жұлдызша» Тапсырма. РАФТ страгетиясын негізге ала отырып, «Қожа - менің сүйікті кейіпкерім» тақырыбында өз ойларыңды айтып, авторға хат жазыңдар. Р (роль) оқушы А (аудитория) автор Ф(форма)хат Т(тақырып) «Қожа-менің сүйікті кейіпкерім» Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы» Үздік жазылған жұмыстар «Автор орындығында» оқылады. | Оқушылар хикая бойынша кейіпкердің бейнесін анықтайды, авторға сұрақтар қояды, кейіпкер туралы өз ойын білдіреді. Кейіпкердің шығармадағы әрекеттерін жазып,ол әрекеттердің қазіргі өмірде көрініс табуын өз сөздеріңмен жеткізеді. РАФТ страгетиясын негізге ала отырып, «Қожа - менің сүйікті кейіпкерім» тақырыбында авторға хат жазады. Үздік жазылған жұмыстар «Автор орындығында» оқылады. | «Жұлдызша» Смайликтер ҚБ «Одағайлар» әдісі Оооооо! – тамаша жауап; Оййййй! – төмен жауап | 5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы Оқулықпен жұмыс А3 парағы,оқулық, маркер стикер | |
Сабақтың соңы | Кері байланыс | | |||
Үй жұмысы | Эссені аяқтау | |
Тексерілід:
Оқу ісі орынбасары: Б.Дағмырзаева