ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 23
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпараттық жүйелер | Мектебі: Л.Қылышев атындағы ЖОББМ | ||||||
Күні: 07.04.2021 ж. | Мұғалімнің аты-жөні: Ибраемова Ж.Ж. | ||||||
Сынып: 10 «а» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақтың тақырыбы | Деректер қорының негізгі ұғымдары. | ||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 10.3.1.1 “реляциялық деректер қоры” ұғымын түсіну 10.3.1.2 өріс, жазба, индекс терминдерінің анықтамаларын құрастыру. | ||||||
Сабақтың мақсаттары | “Реляциялық деректер қоры” ұғымын түсіндіру Өріс, жазба, индекс терминдерінің анықтамаларын құрастыру. | ||||||
Бағалау критерийлері | Білу және түсіну: - Деректер Қоры және ДҚБЖ біледі; Түсіну: -Деректер қорының өрістерінің типтерін дұрыс анықтай алады -кілттік өрісті анықтай алады. Талдау: -Деректер Қорының өрістерін және жолдарын анықтай алады, өрістердің және жолдардың мысалдарын келтіре алады. | ||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: Деректер қоры, ДҚБЖ, деректер. | ||||||
Құндылықтар | Индустриаландыру мен инновация негізінде экономикалық өсім: Жаһандық бәсекеге қабілетті кәсіби маман болуға баулу | ||||||
Алдыңғы білім | Деректер Қоры және ДҚБЖ түсіндіре алады. Нақты Деректер Қорының өрістерін және жолдарын айта алады. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 2 мин 2 мин Сабақтың ортасы 3 мин 15 мин 10 мин | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Шаттық шеңбері: Сыныпта көңілді ахуал орнату Үй тапсырмасы бойынша сұрақтар. Bigdata-деген не? Bigdata экономика мен бизнесте алатын орны қандай? Қалыптастырушы бағалау: Жауап берген оқушыларды «Жарйсың!», «Бәрекелді!», «Өте жақсы!» сөздерімен мадақтау. Жаңа тақырыпқа кіріспе. ДҚ байланысты видеоролик көрсету. Жаңа сабақ. Сабақтың тақырыбы: Деректер қорының негізгі ұғымы. Оқушылар, біз бүгінгі сабағымызда Деректер қоры дегеніміз не?
осы сұрақтарға жауап алатын боламыз. Деректер қоры-бір-бірімен белгілі бір тәртіппен байланысқан ақпарат жазбаларының жиынтығы. Деректер көлемі үлкен болса деректер қорында негізгі қажетті деректерді сақтай отырып, оларды қалаған уақытта сұрау салу арқылы пайдалануға болады. Деректердің арасындағы байланыстарды ұйымдастырудың келесі түрлері бар:
Топтық жұмыс: Постер қорғау. Оқушылар ДҚ түрлері жазылған карточкалар арқылы үш топқа бөлінеді: 1) Иерархиялық ДҚ; 2) Желілік ДҚ; 3) Реляциялық ДҚ; Топқа түскен деректер қоры түрін қарастырып талқылау. Мысалдар келтіріп, сипаттамасын беру және схема түрінде көрсету. Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: Топтар бір-бірінің жұмыстарын «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды. Жеке жұмыс. Берілген ақпараттық ресурстармен жұмыстана отырып, келесі терминдерді түсіндіру: жазба, өріс, кілт, индекс. Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: Меннен бір жұлдыз. Өз ойын жақсы жеткізе білген ерекшеліктерді нақты айта білген оқушыға әр оқшы өз жұлдызшаларын береді. | Қасындағы оқушыға оның бойындағы жағымды бір мінезін айтады Презентация Презентация Қосымша ақпараттар берілген үлестірме қағаздар, оқулық Презентация,Электронды оқулық, үлестірме қағаздар | |||||
Сабақтың соңы 5 мин 3 мин | Сабақты қортындылау үшін АКТ техналогияны пайдалану арқылы,EasyQuizzy бағдарламасы көмегімен тест аламын.
Депкриптор:
Қалыптастырушы бағалау: «Өте жақсы!», «Жақсы», «Орташа» смайликтері арқылы бағалау. Кері байланыс Шульмaнның үш көмекшісі. Бaс, қол, жүрек суреттерін қолдaну. - Бүгінгі сaбaқта бaсыңыз aрқылы нені меңгердіңіз? - Бүгінгі сaбaқтa қолыңыз aрқылы нені жaсaй aлдыңыз? - Бүгінгі caбaқта жүрегіңіз aрқылы нені сезіндіңіз? Үй тапсырмасы. Келесі сабақтарда біз MySQL ДҚББЖ ортасында жұмыс істейтіндіктен, осы ДҚББ жүйесі туралы өз беттеріңмен танысып, мәлімет жинақтап келіңдер. | EasyQuizzy бағдарламасында тест | |||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | |||||
Топтық жұмыс кезінде төмен оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан үйренеді. Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Топтық жұмыс кезінде төмен оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан үйренеді. Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Топтық жұмыс кезінде төмен оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан үйренеді. Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | |||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |