Файл: за мерзімді жоспар блімі Туынды Мектеп.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 19

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Туынды

Мектеп:

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 10

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Вектордың координаталары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.4.1.23 Вектордың координаталары

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Векторлардың коллинеарлық шартын қолдану

Оқушылардың басым бөлігі: Векторлардың белгісіз координатасын коллинеарлық шартын қолданып табу ;

Кейбір оқушылар: v Теореманы күрделі есептерді шешуде қолдану;


Бағалау критерийлері


Векторлардың коллинеарлық шартын қолданады.

Құндылықтарға баулу

Пәндік лексика және терминология:

- Векторлардың коллинеарлық шартының қажеттілігі

- Векторлардың коллинеарлық шартының жеткіліктілігі

- Коллинеар векторлар

-Радиус вектор

-Базистік вектор

Диалогтар және жазу үшін керекті тіркестер:

- функцияның нүктедегі шегінің анықтамасы?

- симметриялы және біртекті көпмүшелер дегеніміз не?

- Туынды дегеніміз не?

- аргумент өсімшесі мен функция өсімшесінің ...

- бірнеше айнымалысы бар көпмүшенінің...

- күрделі функция...



Құндылықтарға

баулу


Оқушыларды азаматтық жауапкершілікке, өзіне және басқаларға құрметпен қарауға, жағдайларды сараптау, жаңа жағдайларға қалыптасу, топта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өмір бойы білім алуға баулу.

Пәнаралық

байланыс

геометрия

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
Ұжымдық жұмыс.

3 мин.


Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. «Ақ тілек»әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал орнатамын.

2.Үй тапсырмасын тексеру



Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.


Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.

Үлестірмелі қағаздар

Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі.
5 мин.

«Джиксо» әдісі

10мин

Жаңа сабақты түсіндіру



Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді





ДК экраны

Сұрақтар топтамасы.

Оқулық10-сынып.


Сабақтың ортасы
10 мин.


Жеке жұмыс.

Ойлан.Жұптас.Бөліс (әдісі бойынша оқушылар алдымен жеке сосын жұппен кейін топпен талқылайды) Мұғалім жарайсың, жақсы,талпын деп бағалайды.



Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады.

Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету.

Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды

Саралау: Топтық жұмыста берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек береді

Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады.

Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету.


Дескриптор:

-бұрыштардың конустарын табады

Бағалау:

Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады


Оқулық10-сынып.



Жеке жұмыс.

9 мин.







Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды


Дескриптор:

-дәлелдеулер жасайды

-жауабын жазады

Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады



Оқулық10-сынып.


Сабақтың соңы.
Ой толғаныс.

Рефлексия
3-мин


Жеке жұмыс «Жинақтау» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын

Үйге тапсырма № 507



Оқушылар сабақ соңында келесі сөйлемдерді толықтырады

Бүгін сабақта мен.....үйрендім

Бүгін сабақта маған....ұнады

Бүгін сабақта мен.....қайталадым

Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым


Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді

Бағалау: «Ауызша мадақтау» әдісі арқылы бағалаймын

5-жауап дұрыс болса –жарайсың

4- жауап дұрыс болса -жақсы

3- жауап дұрыс болса -талпын

Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады

шешімдер, жауаптар

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».

Қажеттілігіне қарай тапсырмалар беремін.

Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету.

10 баллдык жүйе бойынша бағалау

Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2: