Файл: Бірнеше айнымалысы бар кпмшелер жне оларды стандарт трі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 276
Скачиваний: 7
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бағалау | № | Дескриптор | Балл | |
критерийлері | Білім алушы | |||
Көпмүшені көпмүшеге | 1а | көпмүшені екімүшеге «бұрыштап» бөлуді қолданады; | 1 | |
«бұрыштап» бөледі | бөліндіні табады; | 1 | ||
Көпмүшені көбейткіштерге | 1b | көпмүшені екімүше мен квадрат үшмүшеге жіктеп жазады; | 1 | |
жіктеп, оның түбірлерін табады | квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу әдісін қолданады; | 1 | ||
| көпмүшені толықтай көбейткіштерге жіктейді; | 1 | ||
| 1с | көпмүшенің түбірлерін жазады; | 1 | |
Жалпыланған Виет | 2 | Виет теоремасын қолданады; | 1 | |
теоремасын | бір белгісіз коэффициентті табады; | 1 | ||
қолданады | басқа белгісіз коэффициентті табады; | 1 | ||
Горнер схемасын | 3 | көпмүшені екімүшеге «бұрыштап» бөлуді қолданады; | 1 | |
қолданады | Қалдықты анықтайды | 1 | ||
| Горнер схемасын сызады | 1 | ||
есептің жауабын жазады. | 1 | |||
Барлығы: | 13 |
Бекітемін:
«Ш.Т.Еркінов атындағы орта мектеп» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Үшінші дәрежелі көпмүше үшін жалпыланған Виет теоремасы
Бөлім: | 10.3А Көпмүшелер | ||||||||||||
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда | | ||||||||||||
Күні: | | ||||||||||||
Пән/Сынып: | Алгебра, 10 сынып, ЖМБ | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Үшінші дәрежелі көпмүше үшін жалпыланған Виет теоремасы. ББЖБ №7. | ||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 10.2.1.12 - жалпыланған Виет теоремасын білу және оны үшінші ретті көпмүшелерге қолдану | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушы:
Үшінші дәрежелі көпмүше түбірлері және коэфициенттері арасындағы байланысты бағалауға есептер шығарады. | ||||||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||
3 минут | Ұйымдас тыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Үшінші дәрежелі көпмүше үшін жалпыланған Виет теоремасы тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жалпыланған Виет теоремасын білу және оны үшінші ретті көпмүшелерге қолдану Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру. | Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. | | Оқулық | ||||||||
5 мин | Негізгі бөлім | Оқушылардан үшінші дәрежелі көпмүше үшін Виет теоремасын сұрау. «Борды бер» әдісі бойынша жалғастырып алты оқушыдан сұрау жүргізіледі. Оқушылар тақтада келесі өрнектерді жазып, дәлелдеуін жүргізеді: Дәлелдеу: ; ; | Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Сұрақтарға жауап береді. Бұл – кубтық теңдеу үшін Виет формулалары деп аталады. | «Екі жұлдыз бір ұсыныс» Дескриптор:
| Оқулық | ||||||||
10 мин | Бекіту тапсырма лары | Тапсырмалар:
(a) (b) (c) (d) (f) 2. Кубтық теңдеу берілген , мұнда p, q – бүтін сандар. α, β және γ – теңдеудің түбірлері. q мәнін жазыңыз, p мәнін табыңыз, егер болса жауабы: Сергіту сәті. Сөзжұмбақ шешу. | Есептер шығарады Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Өз бетімен жұмыс. Тапсырма №1 үшмүшесі үшін келесі өрнектердің мәнін анықтаңыз Тапсырма №2 Түбірлері 7, -2, 3 болатын және үлкен коэффициенті -5–ке тең үшінші дәрежелі көпмүшені жазыңыз. Оқулықтан №35.5, №35.6. | Дескриптор:
Дескриптор: -Оқушы Виет теоремасы жазады; -Виет теоремасын қолданып (a), (b), (c) өрнектерінің мәнін анықтайды; -Қажетті түрлендіруді орындап Виет теоремасын қолданып (d), (f) өрнектерінің мәнін табады; -Кубтық теңдеудің коэффициенттерін Виет теоремасымен табады, және көпмүшені жазады. ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау | Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. | ||||||||
25 мин | Жеке жұмыс | ББЖБ №7. | Тапсырмаларды орындайды. | | Парақша лар | ||||||||
2 минут | | Бүгінгі сабақта: - жалпыланған Виет теоремасын біледі және оны үшінші ретті көпмүшелерге қолдана алады. Кері байланыс:
| Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. №35.7. | Кері байланыс | |