ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.01.2024
Просмотров: 27
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Физикалық шамалар мен өлшеулер | |
Педагогтың аты жөні: | Турсынбаева Галина Карибжановна | |
Күні: | | |
Сынып: 7 | Қатысуылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | №2-зертханалық жұмыс. «Физикалық шамаларды өлшеу» | |
Оқу бағдарламасына сәкес оқыту мақсаттары | 7.1.3.2 – кішкентай денелердің өлшемін қатарлау әдісі арқылы анықтау; 7.1.3.3 – физика кабинетінде қауіпсіздік ережелерін білу және сақтау | |
Сабақтың мақсаты: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Өлшеулер мен есептеулердің дәлдігі. Үлкен және кіші сандарды ықшамдап жазады. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Өлшемдердің метрлік жүйесімен таныстыру. Үлкен және кіші сандарды ықшамдап жазуды үйренеді. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңі/уақыт | Педагготың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 4 минут) (6 минут) |
| Сәлемдеседі. Қар атысу ойынын ойнап,топтарға бөлінеді.Кейбір қар кесектерінде сұрақтар жазылған,сол сұрақтарға сәйкес оқушылар жауап береді. Сабақта жұмыс жасауға дайындалады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Сабақ мақсатын анықтауға талпынады Жекелеген оқушылар сабақ мақсатымен қатар міндеттерін анықтайды. Өз ойларын ортаға сала отырып, топтарға бөлінеді | ҚБ: мұғалімнің ауызша бағалауы. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||
(3 минут) | Жаңа материалды игеруге дайындау Топтық «Оқы, талқыла, бөліс» әдісі арқылы топтарға тапсырма беремін. Жұмыстың жасалу жолын түсіндіруді тапсырамын. | Жұмыстың негізгі мақсатын түсінеді.Жұмыстың жасалу жолын өз беттерінше оқып шығады, топта талқылайды, ізденеді, ойланады,өз ойларын айтады. Жұмысты орындауға дайындалады. | | Пезентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 мин | Жаңа білімді игеру Топтарға кішкентай денелерді ұсынамын. І топ. Мензурка ІІ топ Сызғыш ,таспа(рулетка) ІІІ топқа (секундомер) | Мұғалім берген көріністер арқылы негізгі ұғымды біледі, түсінеді.Теорияны тәжірибеде қолданып көреді.Өлшеулер жүргізеді.Алған білімін жүйелеп, сипаттайды. Құрылған критерий бойынша бағаланады
| | Мензурка,сызғыш,таспа ,секундомер | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Түсінуін тексеру (8 мин) | Жасалған жұмыстағы алынған нәтижелерді пайдаланып, қажетті формулаға қойып есептеу жүргізуді тапсырады. Қатемен жұмыс жасалады. | Формуланы жазады.. Берілген тапсырманы ешкімнің көмегінсіз орындайды. Топ мүшелерімен талқылып, шығарылу жолын түсіндіреді.Кеткен кемшіліктерін анықтайды, түзейді
| Бағалау шкалалары «2» - 1-4 ұпай «5-6» - 4 ұпай «4» - 7-8 ұпай «5» - 9-10 ұпай | Өлшеулер нәтижесі жазылған кесте және бағалау критериі | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 4 минут | Кері байланыс болашақта қажет болады ә ліде білімімді толықтырып, қорытуды қажет етемін бұның маған қажеті жоқ | Кері байланыс жасайды. | | Суреттер |