Файл: Апаратты жйелер.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 23

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім

Ақпараттық жүйелер

Педагогтың аты-жөні

Абдуллаева Ф

Күні

18.04.2023

Сынып

10

Сабақтың тақырыбы

Көпкестелі деректер қорын құру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.3.2.3 көпкестелі деректер қорын құру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: Кестелерді байланыстыру шарттарын біледі

Көпшілік оқушы: Көпкестелі деректер базасын жасайды

Кейбір оқушы: Көпкестелі деректер базасын жасауға мысалдар келтіріп жобасын ұсынады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әректі

Бағалау

Ресурстар

1.Ұйымдастыру

2. Өткен тақырыпты еске түсіру\ қайталау\


3. Жаңа сабақты меңгерту

4. Бекіту

Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгелдеу

Шаттық шеңбері: «Жақсы тілек» әдісі Оқушылар бір-біріне жақсы бір тілек айтады.

Топқа біріктіру: «Адасқан әріптер» әдісі

«Кесте», «ұяшық», «баған» сөздерін құрастыру арқылы топтарға бірігеді.

Өткен сабақты пысықтау: «Бір минут» әдісі

  1. Оқушылар тиісті тақырыпты зерделеп, өздері негізгі деп санайтын ақпаратты атап көрсетеді. Оқушыларға рөлді топта немесе жеке зерттеуіне болады.

  2. Оқуға берілген уақыттан кейін оқушылар

«ыстық» орындыққа отырып, бір минуттың ішінде өздерінің басты қорытындысын/ақпаратын ұсынады.

  1. Басқа оқушылар мұқият тыңдаулары керек, егер де олар «ыстық» орындықтағы баланың тақырыптан ауытқығанын немесе қайталанғанын, күмәнді деректер келтіргенін аңғарса, олар наразылық білдіре алады. Мұндай жағдай орын алса, уақыт тоқтатылады.

  2. Мұғалім наразылықтың дұрыс/бұрыстығын шешіп, өз шешімін дәйектеуі қажет.

  3. Егер де наразылық дұрыс деп танылса, онда

«ыстық» орындықтағы оқушы ойыннан шығып, орындықты босатады. Наразылық танытқан оқушы ұпай алады.

Егер де наразылықтан бас тартылса, онда оқушы басқа наразылық білдірілгенге дейін немесе бір минут аяқталғанша өз сөзін жалғастырады. Егер оқушы 1 минут бойынша «ыстық» орындықта отыра алса, ұпай алады
«Миға шабуыл» әдісі

- Деректерді көп кестеде құрудың қандай артықшылықтары бар деп ойлайсыңдар?

«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі

Оқушылар тақырыпты жұптасып талқылайды.

1-тапсырма.

Компьютер бөлшектері және оны жеткізушілер кестесі негізінде көпкестелі деректер базасын жасаңдар.

Дескриптор:

Көпкестелі деректер базасын жасай алады.

Смайлдер арқылы бағалау

2-тапсырма.

  • «Дыбысжазбалар топтамасы» деректер базасының жобасын дайындаңдар. Жоба «Дыбыс-CD тізімі» негізгі кестесі мен осы кестеге бағынышты «Дыбыс-CD мазмұны» кестесінен құрылсын.

Дескриптор:

  • Көпкестелі деректер базасын жасай алады.

  • Негізгі кесте мен бағынышты кесте құрады.

Смайлдер арқылы бағалау

3-тапсырма.

  • Көпкестелі деректер базасын жасауға бір мысал ойлап табыңдар. Оның қағазда жобасын жасап, ұсыныңдар. (Мысалы, сабақ кестесі, пәндер бойынша үлгерім, т.б.) Дескриптор:

-Көпкестелі деректер базасына мысал келтіріп, жобасын ұсына алады.

Оқушылардың жұмыстарын қоржындарына фишкалар салу арқылы бағалау

«Зымыран сұрақтар» әдісі

Оқушылар параққа үш сұрақтан жазып, ұшақ жасап, келесі топқа ұшырады. Ол топ сұрақтарға жауап береді.

Өздерін бағалайды

Кері байланыс: «Плюс, минус, қызық» әдісі Оқушылар сабақта маңызды ақпараттарды плюс ұяшығына, түсінбеген ақпараттарды минус ұяшығына,

қызықты тұстарын қызықты ұяшығына жазады.


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады

Мұғалімді тыңдайды

жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру

Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету

Фигуралар арқылы бағалау

Бірін-бірібағалайды


АКт

Интернет желісі

Ватцап