Файл: Тарауы Пні жаратылыстану.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 206

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

ҚБ (Бас бармақ арқылы бағалау)

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Б.Б.Б. кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §58




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?




ҚМЖ №65

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: 16 .05.23 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстандық ғалымдардың зерттеулері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.7.1.2 жаратылыстану ғылымдарын дамытуда қазақстандық ғалымдардың үлесін талқылау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: жаратылыстану ғылымдарын дамытуда қазақстандық ғалымдардың үлесін анықтайды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жаратылыстану ғылымдарын дамытуда қазақстандық ғалымдардың үлесін талқылайды

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Қазақстандағы ғылымның дамуы

  • Вакцина және антибиотиктер

Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Химия,физика

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

  • Экожүйе

  • Қоректік тізбектер

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап: әлемді өзгерткен қандай жаңалықтар бар?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Қазақстандық ғылымдар туралы қысқаша ақпарат беріледі.





Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте

Қазақстандық ғылым

Вакцина және антибиотктер








Дескриптор

- әлем жаңалықтарын ажыратады

Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

ҚБ (Бас бармақ арқылы бағалау)

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Б.Б.Б. кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §59




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?





ҚМЖ №66

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: 21 .05.23 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Болашақ жаңалықтары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.7.1.3 ғылыми зерттеулердің бағыттарының болашақтағы дамуына болжам жасау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: ғылыми зерттеулердің бағыттарының болашақтағы дамуына болжам жасап анықтайды

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: ғылыми зерттеулердің бағыттарының болашақтағы дамуына болжам жасап талқылайды

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Қазақстандағы ғылымның дамуы

  • Вакцина және антибиотиктер

Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Химия,физика

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

  • Қазақстандық ғылымдар

  • Қоректік тізбектер

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап: әлемді өзгерткен қандай жаңалықтар бар?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Болашақ жаңалықтары туралы қысқаша ақпарат беріледі.





Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте

Нанотехнология

Биотехнология








Дескриптор

- болашақ жаңалықтарын ажыратады

Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

ҚБ (Бас бармақ арқылы бағалау)

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Б.Б.Б. кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §60




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?