ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 204
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚМЖ №6
Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов тарауы:6. Пәні:жаратылыстану Күні: .09.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Макро және микроәлем | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | макро- және микроәлем нысандарының параметрлерін атау | |||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады Нысан;обьект;Object Микроәлем;Микрмир;Microcosm Макроәлем;Макромир;Macrocosm Мегаәлем;Мегамир;Megacosm | |||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу. | |||||||||||
Пәнаралық байланыс | География,биология | |||||||||||
Алдыңғы білім | | |||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау
Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:микро және макро дегенімізді қалай түсінесіңдер? Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар ойларын ортаға салады. Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі. Макро және микрәлем нысандары туралы қысқаша ақпарат беріледі. | | ||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 5 минут 5 минут Сабақтың соңы | Тапсырма-1 Т-кесте.
Дескриптор -микро,макро әлемді талдап ажыратады ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау) Тапсырма-2 «Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады. Дескриптор -тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды Сабақты қорытындылау.... Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:
ҚБ (мадақтау арқылы бағалау) Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады. | | ||||||||||
| Үйге тапсырма: §7 | |||||||||||
| Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | |
ҚМЖ №7
Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов тарауы:6. Пәні:жаратылыстану Күні: 24 .09.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жер туралы жалпы мағлұматтар | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды түсіндіру | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады Жердің қасиеті;Свойство земли;Property of Earth Табиғи үдерістер;Природные процессы;Natural processes Салдар;Следствие;corollary | |||||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | География,физика,биология | |||||||||||||
Алдыңғы білім | | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау
Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:жердің қасиеті дегенімізді қалай түсінесіңдер? Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар ойларын ортаға салады. Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі. Жер мағлұматтары туралы қысқаша ақпарат беріледі. | | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 5 минут 5 минут Сабақтың соңы | Тапсырма-1 Т-кесте.
Дескриптор -жердің қасиеттерін талдап ажыратады ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау) Тапсырма-2 «Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады. Дескриптор -тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды Сабақты қорытындылау.... Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс: INSERT кестесі
ҚБ (мадақтау арқылы бағалау) Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады. | | ||||||||||||
| Үйге тапсырма: §8 | |||||||||||||
| Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | |
ҚМЖ №8
Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов тарауы:6. Пәні:жаратылыстану Күні: 25 .22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жер өрістері және олардың құрамдас бөліктері | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Жер қабықтарының өзара байланыс тәсілдерін түсіндіру | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады Жер қабықтары;Оболочки земли;Earth Қабықтардың өзара әрекеттесуі;Взаимодействие оболочек;Interaction shells Заттар айналымы;Круговорот веществ;Cycling of substances | |||||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | География,физика,биология | |||||||||||||
Алдыңғы білім | | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау
Жер тіршілік планетасы? Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:жердің қабықтары дегенімізді қалай түсінесіңдер? Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар ойларын ортаға салады. Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі. Жер өрістері туралы қысқаша ақпарат беріледі. | | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 5 минут 5 минут Сабақтың соңы | Тапсырма-1 Т-кесте.
Дескриптор -жер қабықтарының өзара әрекеттесуін талдап ажыратады ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау) Тапсырма-2 «Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады. Дескриптор -тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды Сабақты қорытындылау.... Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс: INSERT кестесі
ҚБ (мадақтау арқылы бағалау) Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады. | | ||||||||||||
| Үйге тапсырма: §9 | |||||||||||||
| Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | |
ҚМЖ №9
Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов тарауы:6. Пәні:жаратылыстану Күні: 01.10. 22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жердегі тіршілік | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Жердегі тіршіліктің пайда болуы туралы ғылыми болжамдарды салыстыру | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады Өмір;жизнь;Life Эволюция;эволюция;Evolution Гипотеза;гипотеза;Hypothesis | |||||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | География,физика,биология | |||||||||||||
Алдыңғы білім | | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау
Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:жердегі тіршілік дегенімізді қалай түсінесіңдер? Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар ойларын ортаға салады. Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі. Жердегі тіршілік туралы қысқаша ақпарат беріледі. | | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 5 минут 5 минут Сабақтың соңы | Тапсырма-1 Т-кесте.
Дескриптор -тіршіліктің пайда болуын талдап ажыратады ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау) Тапсырма-2 «Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады. Дескриптор -тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды Сабақты қорытындылау.... Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс: INSERT кестесі
ҚБ (мадақтау арқылы бағалау) Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады. | | ||||||||||||
| Үйге тапсырма: §10 | |||||||||||||
| Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | |
ҚМЖ №10
Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов тарауы:6. Пәні:жаратылыстану Күні: 02.10.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қазіргі адамның тіршілік ортасы | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | адамның Жерде тіршілік етуінің қазіргі жағдайларын бағалау | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
| |||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады Табиғи орта; природная среда;Natural environment Антропогендік орта;антропогенная среда;Antropogenic environment қоғам;общество;society | |||||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу. | |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | География,физика,биология | |||||||||||||
Алдыңғы білім | | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау
Биогенез Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:адамның тіршілік ортасы дегенімізді қалай түсінесіңдер? Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар ойларын ортаға салады. Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі. Қазіргі заман адамның тіршілік ортасы туралы қысқаша ақпарат беріледі. | | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 5 минут 5 минут Сабақтың соңы | Тапсырма-1 Т-кесте.
Дескриптор -адамның тіршілік ортасын талдап ажыратады ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау) Тапсырма-2 «Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады. Дескриптор -тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды Сабақты қорытындылау.... Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс: INSERT кестесі
ҚБ (мадақтау арқылы бағалау) Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады. | | ||||||||||||
| Үйге тапсырма: §11 | |||||||||||||
| Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | |