Файл: Тарауы Пні жаратылыстану.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 201

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

ҚМЖ №1

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: .09.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ғылым рөлі


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

жаратылыстану ғылымдарының зерттеу нысандарын тізіп атап анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: жаратылыстану ғылымдарын анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жаратылыстану ғылымдарының зерттеу нысандарын талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • зерттеу

  • жаңалық




Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

география

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау


  • тірі ағзалар?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:зертеу дегеніміз не?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Ортаның ғылым рөлі туралы қысқаша ақпарат беріледі.




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте әдісі екі обьектіні салыстыру

Ғылым рөлі

Зерттеу нысандары





Дескриптор

-зерттеу нысандарын ажыратады

ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау)
Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Не оңай болды?

Не қызық болды?

Не қиын болды?










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §1




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?







ҚМЖ №2

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: .09.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Зерттеу сұрағы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

тәуелді, тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларды анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: тәуелді, тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларды анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тәуелді, тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларды анықтап, талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • зерттеу

  • тәуелді,тәулсіз айнымалылар




Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

география

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау


  • ғылым рөлі?

  • Зертеу нысандары?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:зертеу дегеніміз не?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Ортаның ғылым рөлі туралы қысқаша ақпарат беріледі.




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте әдісі екі обьектіні салыстыру

Тәуелді айнымалы

Тәуелсіз айнымалылар





Дескриптор

-зерттеу нысандарын ажыратады

ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау)
Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Не оңай болды?

Не қызық болды?

Не қиын болды?










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §2




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?







ҚМЖ №3

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: .09.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Зерттеуді жоспарлау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

қауіпсіз жұмыс жүргізудің жағдайларын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: қауіпсіз жұмыс жүргізудің жағдайларын анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: қауіпсіз жұмыс жүргізудің жағдайларын анықтап, талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Зерттеуді жоспарлау

  • қауіпсіз жұмыс жүргізудің жағдайлары




Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

география

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау


  • зерттеу?

  • Зертеу нысандары?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:зертеу дегеніміз не?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Зерттеу жолдары туралы қысқаша ақпарат беріледі.




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте әдісі екі обьектіні салыстыру

Зерттеу жолдары

қауіпсіз жұмыс жүргізудің жағдайлары





Дескриптор

-зерттеу нысандарын ажыратады

ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау)
Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Не оңай болды?

Не қызық болды?

Не қиын болды?










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §3-4




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?







ҚМЖ №4

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: .09.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

СИ өлшем бірліктері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Халықаралық бірліктер жүйесінің өлшем бірліктерін пайдалану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: Халықаралық бірліктер жүйесінің өлшем бірліктерін анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Халықаралық бірліктер жүйесінің өлшем бірліктерін көрсетіп, талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Физикалық шаманы өлшеу

  • Метрикалық өлшем жүйесі




Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

география

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау


  • зерттеу?

  • Зертеу нысандары?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:зертеу нәтижесі?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Деректерді талдау туралы қысқаша ақпарат беріледі.




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте әдісі екі обьектіні салыстыру

Зерттеу жолдары

Деректерді талдау





Дескриптор

-деректерді талдап ажыратады

ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау)
Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Не оңай болды?

Не қызық болды?

Не қиын болды?










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §5




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?







ҚМЖ №5

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: 17 .09.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Деректерді талдау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Алынған деректерді графикалық түрде көрсету

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: алынған деректерді графикалық түрде көрсетіп анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: алынған деректерді графикалық түрде көрсетіп, талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Деректерді графикамен көрсету

  • диаграмма




Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады

Графикалық кескін;Графическое изображение;Graphic image^

Диаграмма;диаграмма;Diagram

Деректерді талдау;анализ данных;Data analysis

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

география

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау


  • зерттеу?

  • Зертеу нысандары?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:зертеу нәтижесі?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Деректерді талдау туралы қысқаша ақпарат беріледі.




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 «Жарнама әдісі»
3-кесте

Дескриптор

-деректерді талдап ажыратады
ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау)
Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Не оңай болды?

Не қызық болды?

Не қиын болды?










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §6




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?