ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 30
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім | Сөз және оның мағынасы | ||||
Пәні: | Ана тілі | ||||
Күні: | 12.04.2023 | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Канапина Г | ||||
Сынып: 1 «Ғ» | Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Шынығу Заттың атын білдіретін сөздер | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау 1.4.2.1* заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
Сабақтың мақсаты | Суреттер бойынша сөйлемдер құрау Заттың атын білдіретін сөздерді ажырату Әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
Р.Л Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Пішініне қарай ажырату» ойыны -Адамдар неге спортпен айналысады? Берілген спорттық бұйымдарды байлаулы көзбен не екенін ажыратып, айт (тоғызқұмалақ тасы, шахмат тасы,ысқырық) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді тыңда. «Серпілген сауал» әдісі -Өлең не туралы? -Өлең неліктен «Шынығу» деп аталған? -Шымыр болу үшін тағы не істеу керек? ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Шымырлықтың мәні неде? | Сұраққа жауап береді спорттық бұйымдарды байлаулы көзбен не екенін ажыратып, айтады 1. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 2.бірінші сұраққа жауап береді 3.екінші сұраққа жауап береді Сұраққа жауап береді | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді -бірінші сұраққа жауап береді -екінші сұраққа жауап береді ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді | Тоғызқұмалақ тасы, шахмат тасы,ысқырық Аудиотыңдалым https://atamuraweb.kz/?page_id=33219 Оқулық 1 –жаттығу 88–бет | |
10 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1) З әрпі бар сөздерді айт және көркем жаз. 2-жаттығу а)Сөйлемдерді көшіріп жаз. ә)Мағынасын түсініп ал. ЕББҚ Сөйлемдерді көшіріп жаз. Қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Салқын судың қандай пайдасы бар?? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса | 1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады 2. сөйлемдерді қатесіз жазады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады -сөйлемдерді қатесіз жазады ЕББҚ Дескриптор: -сөйлемдерді көшіріп жазады Жарайсыңдар! Керемет! | Оқулық 2-жаттығу 88 -бет Дәптер Қаламсап Бейнежазба | |
8 мин | 3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Ойлан, тап» әдісі Суреттер бойынша сөйлем құра. Заттың атын білдіретін сөздерді тап. ЕББҚ Суреттегі заттардың атын айт Талқылау сұрақтары: 1.Күн тәртібі бізге не үшін керек? | 1. суреттер бойынша сөйлемдер құрайды 2.заттың атын білдіретін сөздерді табады Сұраққа жауап береді | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -суреттер бойынша сөйлемдер құрайды -заттың атын білдіретін сөздерді табады ЕББҚ Дескриптор: -суреттегі заттардың атын айтады | Оқулық 3 –жаттығу 89-бет Дәптер қаламсап | |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті, 1000 теңгелер |