ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 122
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан
Педагогтың аты-жөні | Толыбаева Айнұр Ертайқызы | |||
Күні | | |||
Сынып | 2 | |||
Пән | | |||
Тақырып | Ерте, ерте, ертеде. Ұр, тоқпақ (Ертегі) | |||
Мақсаты: | 2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 2.2.2.1 - мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну | |||
Сабақ барысы | Оқытушының іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | ресурстар |
Сабақтың басы | Сабақтың тақырыбын хабарлау Сабақтың мақсатымен таныстыру | Оқушылар қайталап айтады | Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сабақтың ортасы |
«Ұр тоқпақ»
| Дескриптор: 1. Ертегінің мазмұнынын түсінеді; 2. Ертегінің мазмұны бойынша сұраққа жауап береді; 2. Бір-бірін тыңдап толықтырады; | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сергіту сәті | | Қимылды жаттығулар жасау арқылы бойымызды сергітіп алайық | | Көңілді музыка ойнатылады. |
|
| Дескриптор: Ұр, тоқпақ» ертегісі қай топқа жататынын айтады. ертегіге берілген суретке зер салады. Қандай оқиға сәйкес келеді. Әңгімеле. Салған суреттерін көрсетеді. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сабақтың соңы Қорытынды кезеңі | | Дескриптор: Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | |
Үйге тапсырма беру | 38-40 бет оқу. | Күнделікке үй тапсырмасын жазады. | | |
Педагогтың аты-жөні | Толыбаева Айнұр Ертайқызы | |||
Күні | | |||
Сынып | 2 | |||
Пән | | |||
Тақырып : | Ерке күнім, Келді міне кезегі ертегінің. Сақина (Ертегі) | |||
Мақсаты: | 2.1.5.1 - өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу 2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету | |||
Сабақ барысы | Оқытушының іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | ресурстар |
Сабақтың басы | Сабақтың тақырыбын хабарлау Сабақтың мақсатымен таныстыру | Оқушылар қайталап айтады | Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сабақтың ортасы |
«Сақина» (Ертегі) Арман пиғылды - жаман ойлы. Жиһаз – бұл жерде қымбат зат. Бітік – мол оңбаған, залым.
Ертегі неше бөлімнен тұрады? Әр бөлімге ат қойып көр. | Дескриптор: Ребусты шешеді Келесі ертегіні алады. ескриптор: Ертегіні дұрыс түсініп оқиды. Ертегінің соңғы сөйлемін қайталап оқы. Қалай түсінгеніңді айтады. Ертегі бойынша берілген сызбаларға зер салып қарайды.. Дескриптор: Ертегінің соңғы сөйлемін қайталап оқиды. Қалай түсінгеніңді айтады. Ертегі бойынша берілген сызбаларға зер салып қарайды. Ертегі неше бөлімнен тұратыны атайды. Әр бөлімге ат қояды. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Ребус суреттері |
Сергіту сәті | | Қимылды ойындар ойнату арқылы жаттығулар жасап, бойларын сергітеді. | | |
|
ЕРТЕГІЛЕР Тұрмыс –салт ертегілер Жан – жануарлар туралы ертегілер Қиял - ғажайып ертегілері | Дескриптор: Осы жоспар бойынша ертегіні әңгімелейді. Егер осы сақина сенің қолыңа түскен болса, не тілдер едің? Деген сұраққа жауап береді. Тілегіңді дәптерге жазады.. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | |
Сабақтың соңы Қорытынды кезеңі | | Дескриптор: Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | |
Үйге тапсырма беру | 41-44 бет оқу. | Күнделікке үй тапсырмасын жазады. | | |
Педагогтың аты-жөні | Толыбаева Айнұр Ертайқызы | |||
Мерзімі, күні | | |||
Сынып | 2 | |||
Пән | | |||
Тақырып | Ертегілер әлемінен. Леонардо да Винчи. Құмырсқа және бидай дәні. | |||
Мақсаты: | 2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру 2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру | |||
Сабақ барысы | Оқытушының іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | ресурстар |
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылардың көңілін сабаққа аудару Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақтың мақсатымен хабарлады. | Оқушылар қайталап айтады Балалардың ара қашықтығы 1,5 метр ашақтықта отырады. | Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сабақтың ортасы |
46- беттегі суретте ертегінің қай сәті бейнеленген? Әңгімеле .
| Дескриптор: Ертегіні түсініп оқиды. 46- беттегі суретте ертегінің қай сәті бейнеленген әңгімелейді . Әр қатарпда отырған оқушылар, бірі – құмырсқа, екіншісі бидай болып сұхбаттасады. | Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сергіту сәті | | Қимылды ойындар ойнату арқылы жаттығулар жасап, бойларын сергітеді. | | |
|
ЕРТЕГІЛЕР Тұрмыс –салт ертегілер Жан – жануарлар туралы ертегілер Қиял - ғажайып ертегілері | Дескриптор: Бидай пікіріңің дұрыстығын дәлелдеңдейді. Осы ертегінің қай топқа жататынын белгілеп, сызбаны толтырады. | Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сабақтың соңы Қорытынды кезеңі | | Дескриптор: Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді. | Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | |
Үйге тапсырма беру | 45-47 бет. | Күнделікке үй тапсырмасын жазады. | | |
Педагогтың аты-жөні | Толыбаева Айнұр Ертайқызы | |||
Мерзімі, күні | | |||
Сынып | 2 | |||
Пән | | |||
Тақырып | Ұйықта,бөпем, жата ғой. Ыбырай алтынсарин. Бұл кім?! Әлди, әлди аппағым! Мағжан Жұмбаев. Бесік жыры. | |||
Мақсаты: | 2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау 2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету | |||
Сабақ барысы | Оқытушының іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | ресурстар |
Сабақтың басы | Сабақтың тақырыбын хабарлау Сабақтың мақсатымен таныстыру | Оқушылар қайталап айтады | Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі. | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сабақтың ортасы |
«Бұл кім» Ыбырай Алтынсарин
«Әлди, әлди, аппағым!»
Мағжан Жұмабаев Солтүстік Қазақстан облысында туған. Ақын . Ұзтаз. | | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі. | |
Сергіту сәті | | Қимылды ойындар ойнату арқылы жаттығулар жасап, бойларын сергітеді. | | |
|
| Дескриптор: Суретке зер салады. Бесік жырларындағы сөздерді пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап бер. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі. | |
Сабақтың соңы Қорытынды кезеңі | | Дескриптор: Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді. | | |
Үйге тапсырма беру | 78-49 бет. | Күнделікке үй тапсырмасын жазады. | | |
Педагогтың аты-жөні | Толыбаева Айнұр Ертайқызы | |||
Мерзімі, күні | | |||
Сынып | 2 | |||
Пән | | |||
Тақырып | Қош келдің, Наурыз! Наурыз мерекесі. Наурыздағы тілек Қабдеш Жұмаділов. Ұзынсары. | |||
Мақсаты: | 2.1.1.1 - шығарманың мазмұны бойыншасұрақтарға жауап беру 2.2.8.2 - мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру 2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету. | |||
Сабақ барысы | Оқытушының іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | ресурстар |
Сабақтың басы | Сабақтың тақырыбын хабарлау Қош келдің, Наурыз! Наурыз мерекесі. Наурыздағы тілек Қабдеш Жұмаділов. Ұзынсары. Сабақтың мақсатымен таныстыру | Оқушылар қайталап айтады | Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі | Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
Сабақтың ортасы |
«Наурыз мерекесі»
«Наурыздағы тілек» | Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды. Мәнерлеп оқиды. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі. Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі. | |
Сергіту сәті | | Қимылды ойындар ойнату арқылы жаттығулар жасап, бойларын сергітеді. | | |
| «Ұзын сары» мәтінді оқы. Қабдеш Жұмаділов (1936 жылы туған) Тарбағатай аймағында туған халықжазушысы «Соңғы көш» т.б. Кітаптары бар. 4. Сонымен , ұзынсары деген не екен? 5.Наурыз мерекесіне қатысты 5 сөзден сөйлем құрастырып жаз. Түсіндір. 6.«Наурыз дастарқаны» ойыны. Дастарханға қандай тағамдар қоятыныңды айт. 7. Наурыз ата-анаңна, ұстазыңа, достарыңа арнап қандай тілек айтар едің? Құттықтау хат жаз. | Дескриптор: Мәтінді оқиды. Наурыз мерекесіне қатысты 5 сөзден сөйлем құрастырып жазады. Түсіндіреді. Наурыз дастарқаны» ойынын ойнайды. Дастарханға қандай тағамдар қоятыныңды айтады. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі. | |
Сабақтың соңы Қорытынды кезеңі | | Дескриптор: Баспалдақ жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді. | Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі. | |
Үйге тапсырма беру | 51-53 бет. | Күнделікке үй тапсырмасын жазады. | | |