Файл: дебиеттік оу 2сынып ііі тосан Педагогты атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 124

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

26.№ 74 Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы




Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән




Тақырып

Өтірік өлең құрастырамын.

Өтірік өлең.

Мақсаты:

2.1.2.1*- шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау,сахналау

2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен амандасу



Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Оқушылар қайталап айтады
Оқушылардың ара қашықтығы 1,5 метр алшақтықта отырады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау



Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

Өтірік өлең құрастырамын


Өтірік өлеңдер - тапқырлыққа құралған, күлкілі оқиғаға толы шығармасы.



  1. Өтірік жаңылтпашты жаңылмай жатқа айтуға дағдылан.

  • Мәтінге неге өтірік жаңылтпашқа жатады деп ойлайсың?




  1. Өтірік өлеңді түсініп оқы.

  2. Бірінші оқушы қандай өтірік өлең айтты?

  3. Екінші оқушы ше?

  4. Өтірік өлеңді жаттап ал.


Дескриптор:

Өтірік жаңылтпашты жаңылмай жатқа айтуға дағдыланады.

Мәтінге неге өтірік жаңылтпашқа жатады деп ойлайсың? Деген сұраққа жауап береді.


Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау






Сергіту сәті



Қимылды ойындарды ойнатқыза отырып, бойларын сергітетін жаттығулар жасайды.










  1. Әуен ойлап тауып, сахнада орында.

  2. Берілген суретке қарап, сұрақтарға жауап бер.

  • Суреттен нелерді көріп тұрсың.

  • Суретке қандай ат қояр едің.

  • Суретке қарап, өтірік өлең құқрастырып көр.





Дескриптор:

Әуен ойлап тауып, сахнада орындайды.

Берілген суретке қарап, сұрақтарға жауап береді.

Суреттке қарап өтірік құрастырылған жерлерін айтады.

Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау






Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі



Дескриптор:

«Білім гүлі» жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.


Шарларды тарату арқылы оқушылардың жауаптарын бағалау






Үйге тапсырма беру

62-63 бет.

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.









27.№ 75 Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы




Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән




Тақырып

Жаңылтпаштар. Жұмбақтар.

Мақсаты:

2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.2.5.1 - мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау

2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Оқушылар қайталап айтады

Балалардың ара қашықтығы 1,5 метр ашақтықта отырады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі



Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

Мақал-мәтел оқып, жұмбақ шешейік. Жаңылтпаш жаттайық.


  1. Сөз жұмбақты шеш. Мақал-мәтел жарысы.



  1. Осы мақал-мәтелдерге қандай ортақ тақырып беруге болады?.



Дескриптор:

Мақал-мәтел оқып, жұмбақ шешейік. Жаңылтпаш жаттайды.


Дескриптор:
Сөз жұмбақты шешеді. Мақал-мәтел жарысады.


Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі



Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі







Сергіту сәті



Қимылды ойындарды ойнатқыза отырып, бойларын сергітетін жаттығулар жасайды.











Жаңылтпаштар дыбыстар мен сөздері дұрыс, анық айтып жаттығу үшін қолданылады.


Дескриптор:

Жаңылтпаштарды оқиды, жаттайды.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі






Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі



Дескриптор:

«Білім гүлі» жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.


Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі






Үйге тапсырма беру

66- 67 бет.


Күнделікке үй тапсырмасын жазады.









28 № 76 Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы




Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән







Үш бидің шешендік сөздері?

Мақсаты:

2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану

2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау

2.3.3.1 - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы




Сабақтың тақырыбын хабарлау
Сабақтың мақсатымен таныстыру

Оқушылар қайталап айтады

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі



Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

Билерше билік айтуға үйренеміз.


Шешендік сөздер – терең оймен, шебер тілімен айтылған халық шығармасы. Ол – тапқыр да шебер сөйлеуге үйрететін көркемсөз үлгісі.



  1. Түсініп оқы.





Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды.

Билермен танысады . шешендік сөздермен

танысады.


Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі






Сергіту сәті



Қимылды ойындарды ойнатқыза отырып, бойларын сергітетін жаттығулар жасайды.










  1. Түсініп оқы.

Үш бидің шешендік сөздері.

  1. Рөлге бөліп , мәнерлеп оқыңдар.\

  2. Берілген мәтінді сахналық қойылым ретінде көрсетіңдер.







Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі






Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі



Дескриптор:

«Білім гүлі» жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.


Гүлдердің суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі






Үйге тапсырма беру

67-69 бет

Күнделікке үй тапсырмасын жазады.








29.№ 77 Әдебиеттік оқу 2сынып ІІІ – тоқсан

Мектеп атауы




Мерзімі, күні

2021 жыл

Сынып

2

Пән




Тақырыбы

Не үйрендім?

ТЖБ

Мақсаты:

2.1.5.1 - өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

2.2.7.1 - мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (теңеу, кейіптеу) табу

2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету

Сабақ барысы

Оқытушының іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Оқушылар қайталап айтады

Балалардың ара қашықтығы 1,5 метр ашақтықта отырады.

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі



Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

  1. Бөлімнен қазақ ауыз әдебиетінің қандай түрлерімен

таныстың?

?

?

?

Төрт түлік туралы жырлар



?

?

?



  1. Екі немесе үш қатар бойынша жаңылпаш айтудан жарысып көріңдер.

Дескриптор:

Бөлімнен қазақ ауыз әдебиетінің қандай түрлерімен

Танысқандарын айтады.

Екі немесе үш қатар бойынша жаңылпаш айтудан жарысады.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі






Сергіту сәті



Қимылды ойындарды ойнатқыза отырып, бойларын сергітетін жаттығулар жасайды.












2.Екі немесе үш қатар бойынша айтудан жарысып көріңдер.


2- қатар

1-қатар


Тарғыл итім талға оралар.

.....

Шын еңбекшіл - өрмекші, Өрмекші – шын еңбекші

.....

....




  1. Белгілі бір тақырып төңірегінде мақал айтудан жарысып көріңдер.


Үлгі : достасу тақырыбы:

1-бала: «Жүз» сомың болғанша, жүз досың болсын» дегендей, сенімен дос болғым келеді.

2- бала: достассақ достасайық «Мыңның жүзін білгенше» бірдің атын біл. Деген. Атың кім?


Дескриптор:

Екі немесе үш қатар бойынша айтудан жарысып көреді.


Дескриптор.

Белгілі бір тақырып төңірегінде мақал айтудан жарысып көреді.
Үлгіге қарап тапсырманы орындайды.

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Жұлдыздар суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі








Сабақтың соңы

Қорытынды кезеңі



Дескриптор:

«Білім гүлі» жетістігін пайдалып, сабақты қаншалықты түсінгенін белгілейді.







Үйге тапсырма беру




Күнделікке үй тапсырмасын жазады.









Жаратылыстану сабағынан 2-сыныпқа арналған қмж