Файл: Оушыларды эмоциялы жадайын баылау кезінде тмендегідей нтиже крсетті.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 18
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Мектебімізде 2020-2021 оқу жылында 1 «А» сыныбында 24/14 оқушы, ал 1 «Ә» сыныбында 23/9 , 1 «Б» сыныбында 21/11 оқушы, ал 1 «В» сыныбында 21/11оқушы, 1Г сыныбында 23/10 бар. Мектеп жарғысындағы оқушының міндеттері мен ережелерін үнемі сақтап отырады. Күн тәртібінің орындалуы, мектеп формасының сақталуы, күнделікті толтыруы жақсы жағдайда. 1
Сынып жетекшілерінің сынып оқушыларымен қарым-қатынасы жақсы деңгейде, оқушылар сабаққа көтеріңкі көңіл күймен келеді, сынып жетекшілерін ата-аналарынан кейінгі екінші орынға қояды, жақсы көреді.Сынып жетекшілері оқушылармен жексенбіде басқа апта күндерінің бәрінде түске дейін бірге болады.Оқушылармен жеке, топпен, жалпылама жұмыс жасайды.
Оқушылардың эмоциялық жағдайын бақылау кезінде төмендегідей нәтиже көрсетті.
№ | Эмоциялық жағдайы | 1 «а» | 1 «ә» |
1. | Мұғаліммен тілдесуі | өте жақсы- 7 оқушы жақсы- 5 оқушы | өте жақсы-8оқушы жақсы- 3оқушы орташа- 1 оқушы |
2. | Мектепке келуі | Көңілді- 17оқушы | Көңілді- 20 оқушы |
3. | Сабақта | өте жақсы- 10 оқушы жақсы- 7 оқушы орташа- 3оқушы | өте жақсы-9 оқушы жақсы- 9 оқушы орташа- 3 оқушы |
№ | Эмоциялық жағдайы | 1 «б» | 1 «в» | |||
1. | Мұғаліммен тілдесуі | өте жақсы- 11оқушы орташа- 1 оқушы | өте жақсы-8 оқушы жақсы- 2оқушы орташа- 1 оқушы | |||
2. | Мектепке келуі | Көңілді- 12оқушы | Көңілді- 11оқушы | |||
3. | Сабақта | өте жақсы-5оқушы жақсы- 5оқушы орташа- 2оқушы | өте жақсы-6оқушы жақсы- 4оқушы орташа- 2 оқушы | |||
| | | | |||
| | | | |||
№ | Эмоциялық жағдайы | 1 «Е» | 1 «Ғ» | |||
1. | Мұғаліммен тілдесуі | өте жақсы- 8 оқушы жақсы- 7 оқушы орташа- 5оқушы | өте жақсы-10 оқушы жақсы- 8 оқушы орташа- 3 оқушы | |||
2. | Мектепке келуі | Көңілді- 17оқушы | Көңілді- 20 оқушы | |||
3. | Сабақта | өте жақсы- 10 оқушы жақсы- 7 оқушы орташа- 3оқушы | өте жақсы-9 оқушы жақсы- 9 оқушы орташа- 3 оқушы | |||
4. | Құрдастарымен қарым-қатынасы | Жақсы- 20 оқушы | Жақсы- 21 оқушы | |||
5. | Үйге қайту | Көңілді- 20 оқушы | Көңілді- 21 оқушы |
Сынып жетекшілерінің сынып оқушыларымен қарым-қатынасы жақсы деңгейде, оқушылар сабаққа көтеріңкі көңіл күймен келеді, сынып жетекшілерін ата-аналарынан кейінгі екінші орынға қояды, жақсы көреді.Сынып жетекшілері оқушылармен жексенбіде басқа апта күндерінің бәрінде түске дейін бірге болады.Оқушылармен жеке, топпен, жалпылама жұмыс жасайды.
1 «А» сыныбы бойынша | 1 «Ә» сыныбы бойынша |
Бала-бақшадан келген- 7 бала | Бала-бақша б\б- 7бала |
Мектепалды даярлық тобы -15 бала | Мектепалды даярлық тобы -12бала |
Үйден- 1бала | Үйден- 4 бала |
| |
1 «Б» сыныбы бойынша | 1 «В» сыныбы бойынша |
Жауқазын б\б- 14 бала | Бала-бақшадан келген- 4 бала |
Мектепалды даярлық тобы -4бала | Мектепалды даярлық тобы -12 бала |
Үйден- 1бала | Үйден- жоқ |
| |
1 «Г» сыныбы бойынша | |
Жауқазын б\б- 2 бала | |
Мектепалды даярлық тобы -10 бала | |
Үйден- 1бала | |
| |
Мектепке дайындығын зерттеудің қортындысы
Мақсаты: 1 сынып оқушыларының мектепке оқу қабілетін анықтау
Қатысқандар саны - оқушы
Сынып | Оқушы саны | Жоғары | Орташа | Төмен |
1 «А» | 12 | 5 | 6 | 1 |
1 «Ә» | 11 | 7 | 4 | |
1 «Б» | 12 | 5 | 5 | 2 |
1 «В» | 13 | 6 | 4 | 2 |
1 «Д» | 13 | 3 | 7 | 3 |
1 «Ғ» | 14 | 4 | 5 | 7 |
1 «Е» | 20/11 | 7 | 5 | 8 |
1 «Г» | 13 | 2 | 7 | 5 |
Оқушылардың эмоциялық жағдайын бақылау кезінде төмендегідей нәтиже көрсетті.
№ | Эмоциялық жағдайы | 1 «а» | 1 «б» |
1. | Мұғаліммен тілдесуі | өте жақсы- оқушы жақсы- 13 оқушы орташа- 3 оқушы | өте жақсы-7 оқушы жақсы- 10 оқушы орташа- 2 оқушы |
2. | Мектепке келуі | Көңілді- 21 оқушы | Көңілді- 19 оқушы |
3. | Сабақта | өте жақсы- 4 оқушы жақсы- 7 оқушы орташа- 10 оқушы | өте жақсы-4 оқушы жақсы- 6 оқушы орташа- 7 оқушы төмен - 2 оқушы |
4. | Құрдастарымен қарым-қатынасы | Жақсы- 21 оқушы | Жақсы- 19 оқушы |
5. | Үйге қайту | Көңілді- 21оқушы | Көңілді- 19 оқушы |
1 а сынып. “Белгілерді қойып шық” тестін қорытындысы бойынша
1 «б» сынып. «Белгілерді қойып шық» ” тестін қорытындысы бойынша
Сынып жетешілері сынып оқушыларының мектеп өміріне бейімделуіне жағдай жасауда, оқушылар денсаулығын сақтау мақсатында күнде ертеңгілік жаттығу, сабақ барысында кемінде екі рет сергіту жаттығулары жүргізіледі. Үй тапсырмасының көлемі бала жасының ерекшелігіне сай беріледі, ата-ана тарапынан қадағалу бар, үй тапсырмасын орындауда ата-ана көмегі көп қажет етілмейді, оқушы өзі орындайды .
Ата-аналар жиналысы қыркүйек – қазан айлары аралығында әр сыныпта 2 рет өткізілген. Ата-аналардан бала мен қарым-қатынасы, баласының сабағына көңіл бөлуі туралы сауалнама жүргізілді. Нәтижесі: баламен қарым-қатынасы жақсы-100%, сабағына көңіл бөлуі: жоғары - 80%, орташа 20%.та-аналарға төмендегідей ұ с ы н ы м д а р мен к е ң е с т е р берілді.
1. Сөйлемейтін бала басқаның да сөзін ұқпайтынын есте ұстаңыз. Оқушы сөйлеп тұрып та өзін тыңдай білуді үйренуі керек.
2. Балаға мадақтау маңызды: сөзбен, көзқараспен, іс –әрекетпен.
3.Ештеңеге қарамастан балаға әрқашан сеніп, оны қолдап отыру керек.
4. Тәрбиені қайшылыққа әкелмеу .
Қорытынды: Бірінші сынып оқушыларының мектеп өміріне бейімделуін тексеру мақсатында 02-30.10.2012ж сыныптық жалпы бақылау өткізілді, нәтижесі директор жанындағы отырыста қаралып, тиісті шешім қабылданды. Бірінші сынып оқушыларының мектеп өміріне бейімделуі қалыпты жағдайда өтуде.
Мектептің оқу- тәрбие жұмыс жоспары бойынша қазан айының 15-27 аралығында бірінші сыныптардың бейімделуін бақылау әкімшілік тарапынан жүргізілді. Оқушылардың мектепке бейімделуі қалыпты жағдайда деген қорытынды жасалды.
Шешім:
1. Оқушылардың білім сапасын көтеру сынып жетекшілеріне жүктелсін.