ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 102
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ақпаратты толықтырып,қайшылықтарын анықтайды
83) Сабақты зерттеу (Lesson ustudy) үдерісінде топ мүшелері жоспарлаған зерттеу сабағын мұғалімдердің бірі жүргізеді.Осыдан кейінгі кезеңі
Зерттеу сабағы туралы оқушылармен мұғалімдердің сұхбат жүргізуі
84)Топ мүшелерінің сабақты зерттеу барысында оқушылардың оқу үдерісін зерделеу мақсаты
Оқу сапасын арттыру
85)Іс-әрекеттегі зерттеуді жүзеге асыру айналымының бірінші қадамының мазмұны
Міндеттеме алу
86) Сабақты зерттеу тәсілінің демократиялық ерекшеліктерінің бірі
Мұғалім зерттеу барысында жинақтаған білімімен педагог қауыммен кеңінен бөлісе алады
87)Сабақты зерттеу (Lesson ustudy) үдерісінде топ мүшелерінің зерттеу сабағы жоспарлауға дейінгі кезеңі
Топ мүшелерінің бақылауға алынатын оқушыларды анықтау
88)Сабақты зерттеудің сипатталық ерекшеліктерінің бірі
Рефлексиялы
89) Сабақты зерттеуде зерттеу үшін жауапкершілік алады
Бүкіл зерттеу тобы
90)Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдерді жақсарту мүмкіндіктерін және осы мүмкіндіктерді іске асыру түрлерін анықтауға бағытталған бағалау түрі
Оқу үшін бағалау
91)Оқушының жазалауға ұшырамау,нашар баға алмау үшін оқуы
сыртқы уәж
92. Компьютерлік бағдарламауда құжаттарды ашу және мұрағаттау үдерістерін білуді қамтитын білім саласы
технологиялық білім
93. Оқушылардың алған ақпаратты есте сақтауы үшін ең тиімдісін көрсетіңіз
өзгелерді оқыту
94. Оқушылардың ой-пікірлерінде үлкен алшақтық болып әрқайсысы өз шешімдерінде қалатын әңгіме түрі
әңгіме , дебат
95.Адамның жоғары деңгейлі дағды білімді жаңа жағдайларға орайластыру арқылы оқу қабілетін белгілеңіз
ұқсастық бойынша пайымдауы
96. Толық жауап беруге, өз ойларын анық білдіруге ,өз идеяларын дамытуға көмектесетін және тапсырманы орындау барысында бағадар беретін сұрақ
сынақтан өткізу
97.Мақсатты аудитория сипатымен бағалау стратегияларын білуді қамтитын білім саласын көрсетіңіз
педагогикалық білім
98.Жаттап алынға білімді анықтауға арналған сұрақ
төмен дәрежелі
99.Оқу үшін бағалаудың мақсаты
табысқа жетуге бағыт беру
100.Оқу үшін бағалаудың мақсатын көрсетіңіз
табысқа жетуге бағыт беру
200) Оқу үдерісінің тиімділігін анықтайтын негізгі фактор
Балалардың қалай оқитынын мұғалімнің түсінуі
201. Мұғәлімге оқытудың видео веб материалдарға қол жетімділігі мен бұқаралық ақпарат құралдарын пайдалануды қамтамасызететін білім
Технологиялық білім
202. Тұлғаның өз санасына және басқа адамдар санасының мазмұнына ой жүгірте білуі
Зерде теориясы
203. Ақпараттық – коммуникациялық технологиялардың дамуы арқылы анықталатын өзгеріс
Оқыту,әдістер және технологиялар тәсілдер
204. Тапсырманы орындау барысында оқушыға бағдар беріп отыратын сұрақ қою тәсілі
Түрткі болу
205. Әлеуметтік танымдық және аффекттік компоненттер үйлесімі
“Мен “ тұжырымдамасы
206. Брунер бойынша оқушылар тапсырманы сәтті аяқтау үшін жетекшіні біртіндеп “итермелеуі” түрінде көрініс беретін , үнемі ұлғайып отыратын қолдауы
“көпіршілер тұрғызу”
207. Сабақты жоспарлау және оны өткізу технологияларын дайындаудың бірінші бөлігі:
Сабақ мақсатын, оның әрбір қадамын терең ойластыру
208. Тұлғаның өмір жолында өзін- өзі дамытуына , мүмкіншіліктеріне жете білуіне бағытталған тұтас процесс.
Білім бер
209. Оқытудың ғылыми принципі
Оқушылардың дүниетанымдық көзқарасын қалыптастыратын ғылыми білімдер жүйесімен қарулану
210. Кохлбергбойынша моральдік пайымдаудың екінші деңгейі
Дәстүрлі моральдік пайымдау
211. Компьютерлік бағдарламалауда құжаттарды ашу және мұрағаттау үдерістерін білуді қамтитын білім саласы
Технологиялық білім
212. Білім берудегі инновациялық үрдістер
Дәстүрлі мәселелерді жаңаша оптималды шешу нәтижесінде қолданатын педагогикалық Үрдістер
213. Оқушылар әлемді түсіну үшін құрылымдар мен модельдерді игереді және құрылымы бар ортаға қатысады деген тұжырымдамаға негізделген оқу тәсілі
Әлеумметтік жағдаяттық тәсіл
214.Оқуға қызығуды ынталандыру әдісі –бұл
Танымдық ойындар
215.Сабақты зерттеу үдерісінде білім сапасын арттыратын белгілі бір тәсілді дамыту жолын анықтау үшін зерделенеді
Оқушылардың оқу үдерісі
216.Ата-анасынан ұрпақтарына қандай да бір белгілер мен ерекшеліктердің берілуі
Тұқым қуалаушылық
217.Зерттеушілік әңгімеге тән белгілер
Әркімнің идеясы пайдалы деп саналғанмен,мұқият бағаланады
218.Оқу бағдарламасының белгілі бір бөлімінде ,оқу тәрбие үрдісінің сабақ жүйесінде білім жетілдіруді анықтаудың ең қолайлы тәсілі
Тақырыптық жоспарлау
219.Дәлелдеу,пікірталас пен келіссөз барысында қалыптасатын білім ретінде қарастыратын көзқарастық оқу
Диалогтік
220.Мектептен және сыныптан тыс тәрбие жұмыстарын ұйымдастырушының міндетіне жатпайды
Сабақ кестесін жасау
221.Ғылыми негіздегі педагогикалық процестің даму стратегиясын басқарудың коллегиялық органы
Мектептің педагогикалық кеңесі
222.Оқыту құралы деп нені айтады
Оқу кітаптары,көрнекі және техникалық құралдар
223.Бірінші жауап алу үшін және оқушының жауабын түзетуге көмектесу үшін қойылған сұрак
Түрткі болу
224.Мұғалімнің инновациялық іс-әрекеті
Оқушыларды өз бетінше жауап іздеуге ,ізденуге үйрету
225.Оқу пирамидасына сәйкес оқушылардың алған ақпаратты есте сақтауы үшін ең тиімдісі
Өзгелерді оқыту
226.Оқудың жоспарын құрастырудың негізі
Тақырыптық жоспар
227.Оқытудың жаңа тәсілдерін әзірлеуде мұгалімдердің жаңа бастамасын жинақтауды көздейтін сабақты зерттеу тәсілінің түйінді сипаты
Креативтілік
228.Ата-анасынан ұрпақтарына қандайда бір белгілер мен ерекшеліктердің берілуі
тұқым қуалаушылық
229.Тәрбие мақсаты
Жеке тұлғаны жан жақты дамыту
230.Әлеуметтік,танымдық және аффектік компоненттер үйлесімі
«Мен» тұжырымдамасы»
231.Оқушылардың білім алуын қолдау үшін пайдаланылатын сынақтан өткізу үшін сұрақ қою мысалы
Осы ойыңызды дәлелдейтін мысал бар ма
232.Білімнің педагогикалық аспектісі
Оқушыларға ғылымды оңтайлы түсіндіру тәсілі
233.Оқулыққа қойылатын негізгі талап
Оқу бағдарламасына сәйкес болу
234.Оқушыны толығырақ жауап беруге итермелеп,өткен материалды ойға салу кезінде қолданылатын сұрақ қою тәсілі
Түрткі болу
235. Оқу үшін бағалаудың мақсаты
Табысқа жетуге бағыт беру
236.Ғылымдағы білімнің мазмұны анықталады
Адам ,техника ,қоғам ,табиғат туралы білімдер негізгі ретінде
237.Бұл өлшемге сәйкес келетін балаларда ерте жасынан бастап ерекше қабілеттерін ұзақ уақытқа ұстай алатыны байқалады
Шоғырлану
238.Оқытуды ұйымдастырудың қосымша түрлері
Кеңес беру
239.Мұғалімнің сабаққа дайындығының бірінші кезеңі
Сабақтарды тақырып бойынша жоспарлау
240.Топтық талқылауды таспаға жазып алу іс әрекеттегі зерттеу үдерісінің қай кезеңі жатады
қадағалау
241.Оқу үшін бағалаудың мақсаты
Табысқа жетуге бағыт беру
242. Іс-әрекеттегі зерттеуді жүзеге асыру айналымынын бірінші қадамынынң мазмұны
Міндеттеме алу
243) Мұғалімнің іс-әрекетінің нәтижелілігі
тиімділігімен анықталады
244) Білім берудегі инновациялық процестердің педагогикалық маңызды проблемасы
Озық педагогикалық тәжірибені зерттеу, жинақтау және тарату
245) Білім мазмұнын таңдау принципі
пәнарлық ж/е пәншілік
246) Жарыс әдісі
Өз нәтижесін басқалармен салыстыра отырып, тұлға қасиеттерін қалыптастыру ж/е бекіту
247) тәрбие әдістерінің логикалық қатарынан қайсысына шектеу қоюға болады
Көрнекілік
248) Тәрибе әдістерін таңдап алу шарттары тәуелді.
Педагогикалық жағдаятқа
249) Баламалы шарттардың ж/е іс-әрекет жоспарларының болжамды шынайы әсерлерін көрсету үшін қолданылады.
Модельдеу
250) “Тәрбие” ұғымына анықтама
Қоғамдық өндірістік ж/е мәдени өмірдің белсенді қатысушысын даярлауды мақсат етіп қойған, жеке адамды қалыптастырудың жүйелі процесі
251) Баламалы шарттардың ж/е іс-әрекет жоспарларының болжамды шынайы әсерлерін көрсету үшін қолданылады.
Модельдеу
252) Тарихи тәжірибені іздестіру процесінде жинақталған адамзаттың рухани байлығының көрінісі
Білім
253) Идея қайталанады ж/е жасалады, бірақ үнемі мұқият бағалана бермейтін әңгіме түрі
Кумулятивтік әңгіме
254) Бағалаудың барлық түрлеріне тән үш сипаттама бар. “Қадағалау” сипаттамасына сәйкес мұғалім әрекеті.
Оқушының сұраққа жауабын тыңдау
255) Компьютерлік бағдарламалауда құжаттарды ашу және мұрағаттау үдерістерін білуді қамтитын білім саласы.
Технологиялық білім
256. Білім беру мазмұны:
ғылыми білімдер, іскерліктер мен дағдылар жүйесі
257. Мұғалімнің озық педагогикалық тәжірибесінің жай тәжірибеден айырмашылығы
логикасы, әдісі, тәсілі жағынан ерекше тиімді нәтиже береді
258. Білім беру мазмұны:
ғылыми білімдер, іскерліктер мен дағдылар жүйесі
259. Сабақты зерттеуді жүзеге асыратын педагогтар
оқытудың жаңа тәсілін модельдейді
260. Әлеуметтік желілерді қолданудың мысалы болып табылады
қайта ұсыну және сұхбаттасу
261. Зерттеушілік әңгімеге тән белгілер
әркімнің идеясы пайдалы деп саналғанмен, мұқият бағаланады
262. Білімді игеруде "үнемі қайталап отыру арқылы фактілерді, ойларды және күнделікті іс-әрекеттерді жаттау" әдісі
механикалық есте сақтау
263. Адамның өзіндік жағымды сапаларын дамытуға бағытталған саналы іс-әрекет
өзін-өзі тәрбиелеу
264. Сабақты зерттеу тәсіліне қатысты дұрыс тұжырым
Топты кәсіби ұйымдастыру үшін тәжірибесі бар мұғалім арнайы шақырылады
265. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес әдістерді анықтауды талап ететін оқытудың принципі:
сәйкестік
266. Оқуды даралаудың шешуші критерийі
білім алуда тәуелсіздікті қамтамасыз ету
267. Белгілі бір жаңа енгізілімнің тиімділігіне баға беретіндей нақты критерий ол
жаңашылдық
268. Әрбір жарғы жыл бойынша жасалатын жоспар:
күнтізбелік
269. Елестету, салыстыру, түсіндіру және дәйек келтіру, мақұлдау кезеңдерін қамтитын тәсіл
дәлелдеу
270.Ең үздік оқушыларды анықтаудағы икемділік сенімді өлшемінің сипаттамасы
Басқаларға қарағанда ойлау қабілеттері жақсы ұйымдастырылған
271.Курс тарауы аяқталғаннан кейін оқушылардың өз бетімен орындайтын лабороториялық жұмысының кешендісі:
практикумдар
272.Н. Мерсер балалардың сыныпта талқылау кезінде өз сөздерін дәйектеуінің үш түрін анықтаған. Соның бірі болып табылатын пікірталастық әңгіменің сипаттамасы
Басқа адамдардың көзқарасын қабылдауды қаламайды, бәсекеге қабілетті
273.Оқушыны бағалау үшін қорытынды жасау үдерісі