Файл: ыса мерзімді саба жоспар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.01.2024

Просмотров: 29

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

САБАҚ: Қазақ тілі

Мектеп: №10

Күні: 07.04.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Мустажапова А.Б.

Сыны: 5

Қатысқан оқушылар саны: 23

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ғаламның ғажайып сандары

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т/А5.1. 6.1 – коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру

Ж5.3.5.1 – оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу;

Сабақтың мақсаттары

- коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысады, өз пікірін білдіреді.

- оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады.

Жетістік критерийлері

Тыңдалған мәтіндегі көтерілген мәселені тақырыпқа сай баяндайды.

Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог( ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру)құрастырады көтерілген мәселені баяндайды

Тілдік мақсаттар

Оқушылар стиль түрлерін ажырата алады.

Пән лексикасы және терминология: Мәтінге қатысты термин сөздерді, омонимдерді ажыратады.

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер;

диалог,монологтердегі , ән мәтіні,хабарлама, жарнама ,хабарландыру үлгілеріндегі негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды.

Осыған дейін меңгерілген білім

Ай мен Шолпан тоғысты


Жоспар

Жоспарланатын уақыт 40 минут

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

Жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Бекроним» әдісі бойынша бір-біріне тілек айтады. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлінеді.

І топ Ай

ІІ топ Күн

Ой шақыру


Суреттер

Сабақтың ортасы

10 минут

13минут

1 минут

15минут

1 тапсырма

«Бұл не сөз,тауып көрші» әдісі арқылы

Видеоролик көрсету

Қалыптастырушы бағалау

Тапсырма

Дескриптор

Тыңдалған мәтіндегі көтерілген мәселені тақырыпқа сәйкес айтады.



1



Тыңдалған мәтіндегі негізгі тақырыпты анықтайды.

2

Көтерілген мәселені тақырыпқа сай баяндайды.

Жетек сұрақтар: Ғалам құндылығы , жаратылыс, болмыс дегенді қалай түсінесің?

Қалыптастырушы бағалау

«Бас бармақ» әдісі арқылы



3 тапсырма «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы (әртүрлі ғаламшарлар ілулі тұрады ,Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог( ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру)құрастырады

Қалыптастырушы бағалау

Тапсырма

Дескриптор

диалог,монолог, ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландырулардағы көтерілген мәселені салыстыра отырып, түсіндіре алады.

1

Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог( ән мәтіні,хабарлама, жарнама,хабарландыру)құрастырады


2

негізгі ақпараттарды анықтап түсіндіреді.

Кері байланыс: Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

Жетек сұрақтар қойып толықтырады.



2 тапсырма

«Кубизм» әдісі арқылы сабақты бекітеді


1
1 -беті сипаттама

2- беті салыстыр

3- беті дәлелде

4 -беті талда

5 -беті ой толғау

6 -беті ұсыныс



Қалыптастырушы бағалау

Тапсырма

Дескриптор

Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монолог тердегі нақты ақпараттарды анықтайды.



1


Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтардағы негізгі тіркестерді анықтайды.

2

Нақты ақпараттарды салыстырады. Дәлелдемелер арқылы ұсыныс айтады.


Кері байланыс смайликтер арқылы

Жетек сұрақ: Ғаламшарлар саны қанша?Жерге жақын орналасқан ғаламшар?
Сергіту сәті: « Мен қазақпын» әні



Видеоролик




1


Сабақтың соңы

1 минут

Рефлексия

Сабақтың соңында оқушылар: Сыныпқа қорап қойылып, оған оқушылар сабақтың соңында өз ойларын,сұрақтарын қалдыра алады. Бұл сұрақтар келесі сабақтың басында талқыланады.



Үй тапсырмасы:

Эссе «Егер мен ғарышты билесем...» деген тақырыпта эссе жазу.