ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 20
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Пайыз |
Педагогтің аты-жөні: | Cапарова С |
Күні: | 03.04 |
Сыныбы: 5г | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Санның пайызын және пайызы бойынша санды табу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
Сабақтың мақсаты: | Оқушылар берілген пайызы бойынша санды табу ережесін біледі және есептер шығаруда қолдана алады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Үй жұмысын тексеру №1579 | Тақтаға шыққан оқушы жауабымен өзін-өзі тексеру | Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалау | Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
Жаңа сабаққа кіріспе | (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Сұрақтар: 1.Берілген санның пайызы қалай табылады? 2.Берілген санның пайызын табу үшін пайызды қандай бөлшекпен өрнектеген тиімді? 3.Микрокалькуляторда берілген а санының Р%-ын табу үшін, оның клавиштерін қандай реттілікпен басу керек? | 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. | Дескриптор: 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. | Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. | 1-тапсырма. Оқу мақсаттарына қол жеткізуге ықпал ететін тапсырма. Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма. 1)34%-ы 170 болатын сан 2)1%-ы 85 болатын сан 3)13%-ы 325 болатын сан 4)60%-ы30 болатын сан 5)40%-ы52 болатын сан | Әр оқушы тапсырманы жеке орындайды. 1)500 2)8500 3)2500 4)50 5)130 | Дескриптор:
Оқушылар өз –өзін бағалайды | Үлестірмелі қағаз Интербелсенді тақта |
| 1- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. | 1-тапсырма Проценті бойынша санды табыңдар: 1)1%-і 8-ге тең; 2,6-ға тең; 2)2%-і 6-ға тең; 3,4-ке тең; 3)10%-і 0,8-ге тең; 2,2-де тең. | Дескриптор: 1.Тиісті сандарды табады. 2.Жауабын жазады. | ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| 2- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 3-тапсырма | 2-тапсырма Шебер 295 бөлшек дайындап, жоспарды 18%-ке артық орындады. Шебер неше бөлшек дайындауды жоспарлаған еді? 3-тапсырма Мұздатқыштың 10%-ке арзандатылғаннан кейінгі бағасы 72900тг. Мұздатқыштың арзандатылғанға дейінгі бағасы неше теңге? | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді. 2.Бөлшегін есептейді. 3.Жауабын табады. | ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | Үйге тапсырма:1606 | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. | 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады | |