Файл: Білім беру йымыны атауы Мажан Жмабаев атындаы гимназия.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 69
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | «Мағжан Жұмабаев атындағы гимназия» КММ | |||||||||||||
Пәні: | Дүниежүзі тарихы | |||||||||||||
Бөлім: | ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Азия елдерінің даму ерекшеліктері | |||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: | Жусупова Т. Г. | |||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Үндістанның тәуелсіз дамуы:мәселелер және шешілу жолдары. | |||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 9.3.1.3 мемлекеттің тарихи даму заңдылықтарын анықтау; 9.1.2.2 әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау; | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Үндістанның Республика болып жариялануы және Кашмир мәселесін анықтау; Үндістанның әлеуметтік-экономикалық жетістіктерін талдау. | |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Сәлемдесу. Ой салу 1.Картада не көріп отырсыздар? 2.Не ерекше болды? 3.Тақырыпты болжап көріңіз.... Болжамдарын негіздейді | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | ҚБ Мұғалім кері байланыс беріп отырады | Тақырып тық суреттер | ||||||||||
Жаңа білім | Жеке жұмыс. 1 тапсырма. IDEA әдісі бойынша Кашмир мәселесін бағалау.
2 тапсырма. Сандар сөйлейді. Маңызды оқиғалар орнаған жылдарға анықтама бер: 1950ж. 26 қаңтар – ................................ 1980ж. – ................................ 1995ж – ................................ 1998ж. – ................................ 2010ж. – ................................ 3 тапсырма. «ПТМС формуласы» Позиция Түсіндіру Мысал Салдар «Үндістан тәуелсіздік жылдарында әлеуметтік-экономикалық дамуында ірі жетістіктерге қол жеткізді» тақырыбында «ПТМС формуласы» бойынша жазба жұмысын жазыңыз. Менің ойымша ... Мен оны былай түсіндім ... Мұны мына факторлармен ... мысалдармен дәлелдей аламын ... Мен мынадай қорытынды шешімге келдім. | Мәтінмен таныса отырып, кестені толтырады. Дескриптор:_Үндістанда_орнаған_мәселенің_себептерін_анықтайды;дәлелдерді_сипаттай_отырып,_елдің_ішкі_және_сыртқы_саясатына_баға_береді.Дескриптор'>Дескриптор: Үндістанда орнаған мәселенің себептерін анықтайды; дәлелдерді сипаттай отырып, елдің ішкі және сыртқы саясатына баға береді. Дескриптор: дәлелдер келтіреді; елдегі ахуалды өзгерткен маңызды оқиғаларға талдау жасайды; Әлеуметтік-экономикалық өзгерістерге мән бере отырып, салыстырады Дескриптор: өз пікірін білдіреді; - ойын жеткізеді; - дәлелдер келтіреді; -қорытынды жасайды | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс» Өзін-өзі бағалау | Ақпараттық мәтіндер 9 сынып Дүние жүзі тарихы оқулық авторлары: Н.А.Алдабек, К.Н.Мақашева, Қ.И.Байзақова 147б. | ||||||||||
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Берілген тақырыпты мазмұндап келу. | Оқушылар Балық қаңқасы әдісі бойынша тақырыпты қорытындылау | «Ең үздік жауап» | | ||||||||||
Кері байланыс | Не білдім? Не көрдім? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |