Файл: Пн геометрия 3тосан Бекітемін ыса мерзімді жоспар 1сабак.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 201
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар №8-сабак
Бекітемін:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: ЖШС < |
Педагогтің аты-жөні: | Тұрсынбай Бек Қайратұлы |
Күні: | |
Сыныбы: 8Д; 8Е | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Үшбұрыштың ауданын Герон формуласымен шешу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 8.1.3.11параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
Сабақтың мақсаты: | Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. |
Бағалау критерийлері | Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. |
Құндылықтарға баулу | Оқушыларды бірлікке, татулыққа, сыйластыққа баулый отыра ұжымдасып жұмыс істеуге қалыптастыру; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. «Ой қозғау» әдісі. 6 мин. | Ұйымдастыру: оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу, топтық және жұптық жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ескертемін. Жәнеде бүгінгі сабақтың мақсатын қысқаша айтып өтемін. «Ой қозғау» әдісі. Шайтан көлден хан сарайының арасы тай шаптырым жер, ал Тазша лашығы ат шаптырым жерде орналасқан. Өлшемей айт, Шайтан көлмен лашық арасы неше шақырым болады? Сыныпты «Термин сөздер» тәсілі арқылы 3 топқа топтастырамын. Үй тапсырмасын тексеру үшін « Жолдың шетіндегі таңбалар» әдісін қолданамын. Оқушыларға үй тапсырмасына қатысты дәптердің шетінде «Ж»- жеңіл, «Қ» қиын, «К» - күмән тудырады деп таңба қалдыруды сұранамын, мұғалім сабақтың басталуына дейін әрбір оқушының проблемаларын көруге, ал оқушы рефлексия жасауға үйренеді. | Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Шешімі: Ат шаптырым - 20 км Тай шаптырым -15 км 1 шақырым -1 км А - Шайтан көл В - Тазша баланың лашығы С - Хан сарайы Х-ізделінді шақырым а2+b2=c2 Пифагор теоремасын пайдаланып табамыз АВ2=AС2+BC2 АВ=√625=25 Жауабы: 25 шақырым. Үй жұмыстың шешімі тақтада көрсетіледі, оқушы өзінің қателерін анықтайды. | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Оқушылар дәптерлеріне әр есептің тұсына (-;+) арқылы өзін-өзі бағалайды. | Түрлі түсті кеспе қағаздар | ||
5 мин. | Ширату сұрақтары: Әр топ өткен тақырыптарға байланысты құрастырылған мозайкадағы сұрақтарға жауап береді. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады. «Синус» тобы тригонометриялық функциялардың таңбаларын оқып келеді. «Косинус» тобы тригонометриялық функциялардың периодтылығын оқып келеді. «Тангенс» тобы тригонометриялық функциялардың жұптылығы мен тақтылығымен танысады. | Сұрақтар: 1)Үшбұрыш дегеніміз не? 2) Үшбұрыштың түрлері?? 3)Үшбұрыштың элементтері? | Дескриптор: -суракка жауап береді 3-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | ДК экраны Сұрақтар топтамасы. | ||
8мин | 1..Тік бұрышты үшбұрыштың периметрі 60 см-ге тең, ал гипотену жүргізілген биіктігі 12 см-ге тең. Үшбұрыштың қабырғаларын табыңыз Жауабы: 15, 20, 25 2.Үшбұрыштың ауданын табыңыз, егер оның барлық биіктіктері бері 12, 15 және 20 см. Жауабы: 150 см2 3.Үшбұрыштың қабырғалары 8 см, 10 см, 12 см. Төбелері бері үшбұрыш қабырғаларының орталары болатын үшбұрыш қабырғаларын табыңдар. Жауабы: 4 см, 5 см, 6 см | Оқушылар жаңа сабақты үйде оқып келеді және оны оқушылар бағыты бойынша келесі топтарға түсіндіреді «Екеуі үйде, үшеуі қонақта» әдісімен бір - біріне «қонаққа» барады. Пікір алмасып, ой бөліседі. Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Оқушылар оқулықтан жаңа сабақты оқып, топ ішінде талқылап бір- біріне түсіндіріп әр топ қорғайды: | ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | Жалпы білім беретін мектептің 8-сыныбына арналған оқулық. 3-басылымы. – Алматы : Атамұра, 2018. – 192 бет. | ||
Сабақтың ортасы 8 мин. Жеке жұмыс. | «Сағат тілі » әдісі бойынша оқушылар орындаған жұмыстарын келесі топпен алмасады. 1.Үшбұрыштың периметрі 12 см-ге тең. Оның қабырғалыры біртіндеп кесінділермен қосылған. Пайда болған үшбұрыштың периме табыңдар. Жауабы: 6 см 2.С бұрышы тік, тіктөртбұрышы АВС үшбұрышында А төбесін сыртқы бұрышы 1200, АС+АВ=18 см. АС мен АВ-ны табыңдар. Жауабы: 6 см, 12 см 3.Тікбұрышты үшбұрыштың бір бұрышы 600, ал гипотенуза мен катетінің ұзындықтарының қосындысы 26,4 см. Үшбұрыш гипотенузасын табыңыз. Жауабы: 17,6 см Саралау: Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай топта оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді. Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп картаны толтырады. | Дескриптор: - Үшбұрыштың периметрін табады; -Тік төртбұрыштың төбесін табады; - Үшбұрыш гипотенузасын табады 3-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады . | ДК экраны 8-сынып оқулығы. Семантикалык карта | ||
Жеке жұмыс. 8 мин. | 1.Қабырғалары 5, 12, 13 болатын үшбұрыштың 13-ке тең қабырғас қарама-қарсы жатқан бұрышты табыңдар. Жауабы: 900 2..Тікбұрышты үшбұрыштың гипотенузасына жүргізілген биіктік 5-ке катеттерінің бірі 13-ке тең. Гипотенузаны табыңдар. Жауабы: 169/12 Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. | Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды | Дескриптор: - қарама-қарсы жатқан бұрышты табады -жауабын жазады 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 8-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2018 | ||
Жұптық жұмыс. 5 мин. Жазылым. | 1.Бір мезгілде зауыт трубасы көлеңкесінің ұзындығы 40 м, ал биіктіг м болатын тік баған көлеңкесінің ұзындығы 2 м. Зауыт трубасы ұзындығын табыңыз. Жауабы: 30 м 2.Тең бүйірлі үшбұрыштың периметрі 5,4 дм. Бүйір қабырғ табанынан 13 есе ұзын. Үшбұрыштың қабырғаларының ұзынды табыңыз. Жауабы: 2,6 дм және 0,2 дм Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады. Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың«Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. | Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жуптык талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. | Дескриптор: - Зауыт трубасы ұзындығын табады -жауабын жазады 2-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | . 8-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2018 | ||
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. | «Пікір алмасу» (Showdown). Әрбір топ тақырыпқа қатысты 5 сұрақ немесе есеп дайындайды. Әрбір сұрақты немесе есепті стикердің бірінші жағына, ал жауабын екінші жағына жазып, келесі топпен стикерлерін ауыстырады. Топ басшысы стикердегі сұрақтар немесе есепді оқиды (көрсетеді), топ мүшелері жауаптарын жазып дайындайды. Көшбасшы белгі бергенде, барлығы өз жауабын ашады және жауаптарды талқылап, дұрыс жауаппен салыстырады. Үй жұмысы: Рефлекция: «Уақытпен ойла» әдісі Мұғалім сөз айтады. (функция, синус,косинус) | Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды. Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Пікір алмасу» (Showdown). тәсілі көрініс табады 1 минут аралығында оқушылар сол сөзге. Уақыт аяқталған соң іштерінен оқиды. Сдан кейін мына сұрақтарға жауап береді: Неге мен осы сөздер мен сандарды жаздым? Осыны жазғанда не ойладым? Жазғандарым мен үшін қаншалықты қажет? | Дескриптор: -сұрактарға жауап береді -есептерді шығарады Бағалау: «Жұлдызша» тақтада топтың атауының тұсына жұлдызшалар қойылады. Ол тақтада көрініп, сол арқылы оқушылар өздерінің сабақта қаншалықты сабақты орындап отырғанын анық біле алады. Топ басшы топ ішінде жұлдызшамен бағалайды. | ДК экраны 8-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2018 | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
Көмек қажет оқушыларға белгілі бір уақыт беріліп, уақыт біткен соң жылдам орындаған оқушылар аяқтай алмаған оқушыларға көмек көрсетеді. | 10-баллдык жүйе бойынша багалау | Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
Қысқа мерзімді жоспар №9 сабак
Бекітемін:
| Мектеп: ЖШС < | ||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Тұрсынбай Бек Қайратұлы | ||
Сынып: 8Д; 8Е | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Ромб ауданы, формулалары | | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; | ||
Сабақтың мақсаты | Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. | ||
Бағалау критерийі | Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. | ||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:синус,косинус,тангенс,котангенс,бұрыш,формула,квадрат бөлшек,қос бұрыш,жарты бұрыш. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер…., тригонометриялық функциялардың қосу формулалары…., қос бұрыштың тригонометриялық функциялары дегеніміз…, Жарты бұрыштың тригонометриялық функциялары дегеніміз …, бөлшекті қысқарту…, тригонометриялық функциялардың қасиеттері... қысқаша көбейту формулалары…. | ||
Құндылықтарға баулу | Азаматтық жауапкершілікке баулу,ынтымақтастыққа,сыни тұрғыдан ойлауды қалыптастыру |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 6 мин. Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі. | Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру. Оқушыларды төртке дейін санау арқылы төрт топқа бөлу. Ромб деген сөйлем параллеллограмныңD дербес түрі болғандықтан параллелограмның барлық қасиеттері ромбының қасиеттері болады.Оқушыларға сұрақ қойып ромбының қасиеттерін айтқызу.Ромбының қарама – қарсы бұрыштары теңбір қабырғасына іргелес бұрыштарының қосындысы 1800 қа тең.Ромбының диагональдары қиылысу нүктесінде тең екіге бөлінеді.Ромбының диагональі оны өзара тең екі үшбұрышқа бөледі. Оқушылар енді оның қасиеттері мен бірге ромбының өзіне ғана тән мынадай қасиеті бар екен. Ол қасиеті мына теоремада тұжырымдалады Теорема: Ромбының диагональдары тік бұрыш жасап қиылысады. Ромбының диагональдары оның бұрыштарының биссекрисалары болады. | Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. «Көршіңді тексер» әдісімен бір бірінің үй жұмысын тексереді және бағалайды. | Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | Оқулық 9-сынып. | ||
Ұжымдық жұмыс. 5 мин. «Джигсо» әдісі | Жаңа тақырыпты меңгеру. Мұғалім тарапынан бақылау, бағыт беру. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады. | Оқушылар сұрактарға жауап береді . | Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. -2-ші сұраққа жауап береді. -3-ші сұраққа жауап береді. Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 9-сынып. | ||
Сабақтың ортасы 10 мин. Жеке жұмыс. | Мысал 1. 1.Тең бүйірлі үшбұрыштың бүйір қабырғасы табан қабырғасынан 2 ге артық, ал оның периметрі 10 см. Үшбұрыштың қабырғаларын табың Жауабы: 2 см, 4 см, 4 см Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. | Дескриптор. -есептерді шығарады -Үшбұрыш-тың қабыр-ғаларын табанын табады; -периметрін анықтайды 3-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 8 сынып, Алгебра Шыныбеков «Атамұра» 2018 | ||
Жеке жұмыс. 10 мин. | Мысал 2. Саралау. Қабілетті оқушыларға қосымша тапсырма беремін, көмек қажет ететін оқушыларға кеспе қағазда тапсырма беремін. | Берілген тапсырма бойынша есепті жеке орындайды | Дескриптор. -есептерді шығарады -Үшбұрыш-тың қабыр-ғаларын табанын табады; -периметрін анықтайды Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | ДК экраны 8-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2018 | ||
Жеке жұмыс. 7 мин. Жазылым. | Мысал 3 Нүктеден өтетін екі көлбеудің ұзындықтары 10 см және 17 см. көлбеудің проекциясын табыңыз, егер берілген нүкте жазықтықтан 8 қашықтықта болса. Жауабы: 6 см, 15 см Саралау. Оқушылардың деңгейіне байланысты деңгейлік тапсырмалар беремін. | «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі бойынша жұмыс жасайды. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. | Дескриптор -ромбның ауданын табады -есептер шығарады -формулаларды қолданады 3-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады | . . ДК экраны қосымша | ||
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. | Сабақты қорытындылау. Ромбының диагональдарының қатынасы 3 : 4 қатынасындай. Ромбының қабырғасының ұзындығы оған іштей сызылған шеңбердің радиусынан неше есе артық? Сөйлемді толықтыр. бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. мен өзімді.....үшін мақтар едім. сабақтан соң маған........келді. бүгін маған..........сәті түсті. ......қиындық тудырды. менің түсінгенім..... енді мен......аламын. | Оқушылар тестті орындайды Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. | Дескриптор: -бөлшекті кыскартады -есептейді -мәнін табады Бағалау. Өзін-өзі бағалайды (дұрыс жауаптарын слайдта көрсетемін) | ДК экраны 8-сынып оқулығы. | ||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Қажеттілігіне қарай тапсырмалар беремін. Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. | бағалау кестесі (+дұрыс,-дұрыс емес). 10-баллдык жүйе бойынша багалау | Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару. Барлық тапсырмалар оқушылардың жас ерекшеліктерін ескеріп алынған. Іс-әрекеттердің ауысып отыруы ең үлкен нәтижеге қол жеткізу мақсатында оқушылардың күші мен зейінін дұрыс үлестіруге ықпалын тигізеді. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2 Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2 Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
Қысқа мерзімді жоспар №10 сабак
Бекітемін:
| Мектеп: ЖШС < | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Тұрсынбай Бек Қайратұлы | |||||
Сынып: 8Д; 8Е | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Аудан | Мектеп: | | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 8 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | | |||
Сабақтың тақырыбы | Ромб ауданына есептер шығару | | | | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; | | ||||
Сабақтың мақсаты | Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. | | ||||
Бағалау критерийі | Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. | | ||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:синус,косинус,тангенс,котангенс,бұрыш,формула,квадрат бөлшек,қос бұрыш,жарты бұрыш. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер…., тригонометриялық функциялардың қосу формулалары…., қос бұрыштың тригонометриялық функциялары дегеніміз…, Жарты бұрыштың тригонометриялық функциялары дегеніміз …, бөлшекті қысқарту…, тригонометриялық функциялардың қасиеттері... қысқаша көбейту формулалары…. | | ||||
Құндылықтарға баулу | Азаматтық жауапкершілікке баулу,ынтымақтастыққа,сыни тұрғыдан ойлауды қалыптастыру | | ||||
Алдыңғы білім | Тригонометрия элементтерін біледі,тригонометриялық функциялардың таңбаларын анықтай алады,қосу формулаларын қолдана алады. | |