ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 8
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Мектеп: | ЖШС < | ||||||||||
Тақырыбы: | Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті | ||||||||||
Күні,айы: 27.03.2023-12.04.2023 ж.ж. | Мұғалімнің аты-жөні: Тұрсынбай Б.Қ. | ||||||||||
Сынып: | 7 Д | ||||||||||
| Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | |||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 7.2.1.16 алгебралық бөлшектерді танып білу; 7.2.1.17 алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; 7.2.1.18 алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолдану: ; | ||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Сын тұрғысынан ойлай отырып, оқушыларды математик туралы сөздік қорларын молайту арқылы топпен тапсырмаларды қатесіз орындауға үйренеді | ||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптың мазмұнын түсіну, оны өмірмен байланыстыруға , ой қорытындысын жазуға үйренеді | |||||||||||
Кейбір оқушылар: Тақырыпты оқи отырып , идеясын тарау тақырыбымен байланыстыра ашуға мүмкіндік беру, батылдықтың негізгі маңызын түсіне отырып топпен жұмыс істеуге үйренеді | |||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: Алгебралық бөлшек алымын да, бөлімін де нөлден өзге бірдей санға көбейтіп, бөле алады. | ||||||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Бөлшек, әріпті өрнек, көбейту, бөлу. | ||||||||||
| Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер:
| ||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарына баулу | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих | ||||||||||
Алдыңғы оқу | Алгебралық өрнектер | ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру шаралары: Үш тілде амандасу, оқушыларды түгендеу -Сәлеметсіңдер ме, балалар?! -Здравствуйте, ребята?! -Good morning, children? Менің аты-жөнім: Аббасовп Риза Тусупбековна Шаттық шеңбері: «Шаңырақ» Бір-біріне деген сенімін нығайту мақсатында жағымды тілектер айтады. | | |||||||||
| Саяхат сабақ: «Мәңгілік Ел» ұлттық идеясының негіздемесі - 7 негізгі мемлекет құраушы - жалпыұлттық құндылықтар болып табылады. Бүгін біз осы құндылықтар негізінде есептер шешеміз. Саяхат сабақтың кіріспесі ретінде осы жылы болған тарихи оқиға –Экспога саяхат жасайық. Тапсырма 1. «ЕХРО» кестесіне есептер шығару арқылы дұрыс жауаптарын орналастырыңыз. (Өткен тақырыпты қаншалықты меңгергендіктерін бақылау үшін)
О. бөлшекті қысқартып, х=6, у=0 болғандағы мәнін табыңдар. Жауабы: 7 Е. бөлшектің мәнін табыңдар, мұндағы в=2. Жауабы: 2 Х. у+2 ——— бөлшектің мәнін у2 – 2 табыңдар, мұндағы у=-2 Жауабы: 0 Р. Жауабы: х ≠1 Бағалау: «Бас бармақ» әдісін пайдаланамын | Кеспе қағаздар | |||||||||
Сабақтың ортасы 30 мин Сабақтың соңы 4 мин | Тапсырма 2. І. Қазақстанның Тәуелсіздігі және Астана. 2002 жылы Еуразияның кіндігі –Астананың төрінде Елбасы Н.Назарбаевтың идеясымен Елорданың символына айналған «Астана-Бәйтерек» монументі салынды. ІІ. Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім Қазақстан Республикасында 131 ұлыстың өкілдері тұрады. ІІІ. Зайырлы қоғам және жоғары руханият. ІҮ. Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. Бағалау: «+, -, керемет» бағалау әдісін қолданамын (оқушылар әр топты бағалайды). «Графиктер» сергіту сәтін жасату. Ү. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы ҮІ. Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Экспога келген туристердің і орыс тілін біледі, 5 қазақ тілін, 2 ағылшын тілін біледі. Бөлшек-дробь-fraction Қысқарту-сокращение- reduction Мәні-значение- value ҮІІ. Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы – мемлекетіміздің белсенді, теңестірілген, сындарлы және жауапты ішкі саясатының басты мәні Бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау жүргізіледі. 2 жулдыз беріп, қателігі болса, мына жерде қателестің деп, қатесін түзеп ұсыныс айтады. Кері байланыс «Күн көзі» Оқушылар сабақ туралы өз ойларын сары түсті жолақ қағаздарға жазып, тақтада салынған күннің суретіне барып жапсырады. Тапсырма соңында пікірлер оқылып, сабаққа қорытынды жасалады Үйге тапсырма -Сау болыңдар!!! - Досвидания!!! -Good bye!!! Кім шапшаң? = -а-1 2) = = - 3) = 4) = | Слайд | |||||||||
| |||||||||||
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | | ||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
Қатесін тап, сәйкестендір
-
4)
2 ) 5)
3) 6)
«Кім жылдам? » Бөлшекті қысқарт:
-
=
2) = = - = - п