Файл: Мектеп айнар мектепгимназия коммуналды мемекеттік мекемесі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 218
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Негізгі және туынды сын есім | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 16. 03.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова | ||||||
Сынып: 3 «Ә», 3 «Г» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Негізгі және туынды сын есім туралы түсінік қалыптастыру | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі және туынды сын есім | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Негізгі және туынды сын есім дегеніміз не? | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Сын есімнің қандай түрлері бар? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Негізгі және туынды сын есімді ажырата білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Негізгі және туынды сын есімді ажырата біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды сын есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Негізгі және туынды сын есім 1-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Сын есімді түрлеріне қарай ажырат. Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Сұрақтарға жауап беретін сөздерді тап 4-жаттығу. Сын есімдерді тауып сұрақ қой | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 5-жаттығу 74 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Негізгі және туынды сын есім | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 19. 03.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева | ||||||
Сынып: 3 «Б» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Негізгі және туынды сын есім туралы түсінік қалыптастыру | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі және туынды сын есім | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Негізгі және туынды сын есім дегеніміз не? | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Сын есімнің қандай түрлері бар? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Негізгі және туынды сын есімді ажырата білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Негізгі және туынды сын есімді ажырата біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды сын есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Негізгі және туынды сын есім 1-жаттығу. Сын есімдерді топтап жаз 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Мақалды көшіріп жаз Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Туынды сын есім жаса 4-жаттығу. Сын есімдерді тауып сұрақ қой | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Негізгі және туынды сын есім | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 20. 03.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова | ||||||
Сынып: 3 «Ә», 3 «Г» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Негізгі және туынды сын есім туралы түсінік қалыптастыру | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі және туынды сын есім | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Негізгі және туынды сын есім дегеніміз не? | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Сын есімнің қандай түрлері бар? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Негізгі және туынды сын есімді ажырата білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Негізгі және туынды сын есімді ажырата біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды сын есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Негізгі және туынды сын есім 1-жаттығу. Сын есімдерді тіркестіріп жаз 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Өлеңді мәнерлеп оқы Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Туынды сын есімді тап 4-жаттығу. Зат есімдерден туынды сын есім жаса | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Негізгі және туынды сын есім | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 03. 04.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова | ||||||
Сынып: 3 «Ә», 3 «Г» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Негізгі және туынды сын есім туралы түсінік қалыптастыру | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі және туынды сын есім | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Негізгі және туынды сын есім дегеніміз не? | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Сын есімнің қандай түрлері бар? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Негізгі және туынды сын есімді ажырата білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Негізгі және туынды сын есімді ажырата біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды сын есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Негізгі және туынды сын есім 1-жаттығу. Сын есімдерді топтап жаз 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Мақалды көшіріп жаз Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Туынды сын есім жаса 4-жаттығу. Сын есімдерді тауып сұрақ қой | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 5-жаттығу 78 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Сан есім | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 04. 04.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова | ||||||
Сынып: 3 «Ә», 3 «Г» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Сан есім туралы түсінік қалыптастыру | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Сөз таптары | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сан есім дегеніміз не? | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Сан есімнің қандай түрлері бар? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Сан есімді ажырата білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Сан есімді ажырата біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды сын есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Сан есім 1-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз 2-жаттығу. Сан есімдерді теріп жаз Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Сан есімдерді тауып, астын сыз. 4-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 5-жаттығу 79 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |