Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі орта мектебі кмм.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 44
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------ орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 174-сабақ
Бөлім: | Болашаққа саяхат. Үшбұрыш. Симметрия | |
Мұғалімнің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қорытындылау | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен жүреді. -Әртүрлі төртбұрыштардан біреуінің суретін таңдап, топқа бірігіп, топ басшысын сайлаңдар. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал сабағымызда да геометриялық фигураларды жазбасынан тануға, олардың үлгісін құрастыруды қорытындылауға берілген тапсырма орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Ширату жаттығуларын жасайды. Топтарға бірігеді. Тапсырма тексертеді. Жасырын сөзді табады. | «Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | Әртүрлі төрт-бұрыш суреті |
Жаңа білім 14 мин 2 мин 10мин Бекіту 15 мин | (Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Формулаларды сәйкестендіріп, мамандық атауларының аудармасын біліп алыңдар. S=V*t –ғарышкер-космонавт Р=4*а-сәулетші-архитектор S=a*b-бағдарламашы-программист V=a*b*с=дәрігер-врач 2) Фигуралардың жазбасын табыңдар. 2-фигура. 1-фигура-алтыбұрышты призма. 3-фигура-пирамида. 3) Тікбұрышты үшбұрыш сызыңдар. Бұрыштарын өлшеңдер. 0 Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Бұрыштарды өлшеп, дәптерлеріе сызыңдар. Оларға атау беріңдер. Бұрыштардың атауын түрлеріне қарай жазыңдар. Тік бұрыш: 1,4- суреттегі бұрыштар. Сүйір бұрыш:3- суреттегі бұрыш. Доғал бұрыш:2,5-суреттегі бұрыштар. 5) Өрнектер құрыңдар және олардың мәнін табыңдар. 8487:23+(45002*21-6895)=938516 29584:8*4+879-2400=13271 (90000-5010)*5-0*45879=424950 6) Тапсырманы орындаңдар. Симметриялы пішіннің суретін салыңдар. (Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Тапсырманы орындаңдар. Тұрақтағы автокөлік қойылған орынның нөмірі қандай?(87) 8) Өздерің ойдан симметриялы фигура ойлап тауып, сызыңдар. Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 130-бет №9. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. | Дескриптор: - Формуланы сәйкестендіріп мамандық атауларының аудармасын анықтайды-1балл. Фигуралардың жазбасын табады-1балл. Тікбұрышты үшбұрыш сызады-1балл. Бұрыштарды өлшеп сызады-1балл. Бұрыштардың атауын түрлеріне қарай жазады-1балл. Өрнектер құрып, мәнін есептейді-1балл. Симметриялы пішіннің суретін салады-1балл. Тұрақтағы автокөлік қойылған орынның нөмірін анықтайды-1балл. ойдан Симметриялы фигура ойлап тауып, сызады-1балл. | Математика 4-сынып 4-бөлім |
Қорытынды 1 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 130-бет №10. | Рефлексия жасайды. | ҚБ қойылады. aigul_maral75@mail.ru | |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 175-сабақ
Бөлім: | Болашаққа саяхат. Үшбұрыш. Симметрия | |
Мұғалімнің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қорытындылау | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын ажырату, фигураларды олардың жазбасымен сәйкестендіру және олардың моделін құрастыру | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 4 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен жүреді. -Әртүрлі төртбұрыштардан біреуінің суретін таңдап, топқа бірігіп, топ басшысын сайлаңдар. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал сабағымызда да геометриялық фигураларды жазбасынан тануға, олардың үлгісін құрастыруға берілген тапсырма орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Ширату жаттығуларын жасайды. Топтарға бірігеді. Тапсырма тексертеді. Жасырын сөзді табады. | «Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | Әртүрлі төрт-бұрыш суреті |
Жаңа білім 18 мин 2 мин 18мин | (Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Кестедегі сандардың орналасу заңдылығын табыңдар. А)Тігінен +1, көлденеңінен +3. Сан-76. ә)Тігінен +1, көлденеңінен +2,+3,+4. Сан- 33. 2) Есепті шығарыңдар. Ш: 3000:6*1=500 500+278=778 3000-(500+778)=1722 Ж: 1722кг қағаз жинады. 3) Өрнектерді ықшамдаңдар. 66d-21d+6d=51d 9k+20k+12p=29k+12p 74a-4m 12t-10t=2t 10m+13a+42v 42v+58n+13n+5v=47v+71n Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Графикті оқыңдар. Сұрақ құрастырыңдар. Ж: Күндізгі сағат 12.00-де (талтүсте) ауа температурасы 90 болды. Ең жоғарғы температура болған уақытты анықта. Ең төменгі температура болған уақытты анықта. тсс 5) Суретте екі симметрия осі берілген. Бұл айна деп ойлаңдар. Айнадағы бейнені төменгі бөлікке, содан кейін олардың бейнесін салыңдар. 6) Салыстырыңдар. 12/77+13/77+8/77 <45/77-9/77 24/150+(41/150-29/150) <25/150+68/150 47/194+(78/194+32/194) >72/194+49/194 14/48+21/48< 47/48-6/48 41/100-(30/100+7/100) <96/100-13/100 75/200+45/200 >95/200+15/200 Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: 133-бет №7. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. | Дескриптор: - Кестедегі сандардың орналасу заңдылығын табады-2балл. Есептің шешуін, жауабын табады-1балл. Өрнектерді ықшамдайды-1балл. Графиктерді оқып, сұрақ құрастырады-2балл. Айнадағы бейнені төменгі бөлікке, содан кейін олардың бейнесін салады-2балл. Бөлшектерді салыстырады-2балл. | Математика 4-сынып 4-бөлім |
Қорытынды 3 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 133-бет №8. | Рефлексия жасайды. | ҚБ қойылады. | |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 176-сабақ
Бөлім: | Болашаққа саяхат. Үшбұрыш. Симметрия | |
Мұғалімнің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Өзіңді тексер. Бөлім бойынша жиынтық бағалау | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.3.2.2 Градустық өлшемі бойынша бұрыш, тік бұрышқа тиісті екі қабырғасы бойынша тікбұрышты үшбұрыш, тікбұрышты сызғыштың көмегімен түзуге перпендикуляр түзу сызу | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. Ә) «Ой қозғау» әдісі: -Біз өткенде не үйрендік? - Қандай тапсырмалар орындап жүрміз? -Өте жақсы, онда бүгінгі сабағымызда «Үшбұрыш. Симметрия» бөлімі бойынша алған білімімізді тексеру мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Жаттығу жасайды. Тапсырма тексертеді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. | «Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | |
Жаңа білім 18 мин 2 мин 20 мин | (Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 1) Шеңбер сызып, диаметрі мен радиусын көрсетіңдер, олардың ұзындығын жазыңдар. 2) Радиусы 2 см болатын шеңбер сызыңдар. 3) Егер үлкен шеңбердің радиусы 16см болса, кішкентай шеңбердің радиусы қандай? 16см:4=4см 4см:2=2см Ж: кішкентай шеңбердің радиусы-2см. 4) Нұсқау бойынша шеңбер сызыңдар. Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Д) 2- тапсырма-БЖБ-9. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. | Дескриптор: Шеңбер сызып, өлшемін жазады-2балл. Шеңбер сызады-2балл. Кішкентай шеңберлердің радиусын шығарады-3балл. Нұсқау бойынша шеңбер сызады-3балл. БЖБ-10 балл. | Математика 4-сынып 3-бөлім |
Қорытынды 2 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: | Қорытынды жасайды. | ҚБ қойылады. | |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 177-сабақ
Бөлім: | Болашаққа саяхат. Үшбұрыш. Симметрия | |
Мұғалімнің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Өзіңді тексер. | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.3.2.2 Градустық өлшемі бойынша бұрыш, тік бұрышқа тиісті екі қабырғасы бойынша тікбұрышты үшбұрыш, тікбұрышты сызғыштың көмегімен түзуге перпендикуляр түзу сызу | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 2 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал бүгінгі сабағымызда да өткен тақырыптарды бекітуге арналған тапсырмаларды орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Жаттығу жасайды. Топтарға бірігеді. Тапсырма тексертеді. | «Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | |
Жаңа білім 20 мин 2 мин 20мин | (Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1) Бұрыштарды өлшеп, шамаларын жазыңдар. 2) Тік бұрышқа іргелес жатқан қабырғаларының ұзындығы 4см және 8см болатын тікбұрышты үшбұрыш сызыңдар. 3) Фигура қай жазбаға сай келеді? Ж: ә) цилиндр; Қалған жазбалардан қандай фигура құрастыруға болады? Ж: а) конус Б) пирамида. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 4) Симметриялы фигура сызып, ауданын табыңдар. Ш: S1=1*1=1см2 S2=1*1=1см2 S3=4*1=4см2 S4=3*1=3см2 S=S1+S2+S3+S4=1+1+4+3=9см2 Ж:ауданы 9см2. 5) Сандар тізбегіне қай сан дұрыс жазылмаған? 12,17,23,30,37,47 12+5,17+6,23+7,30+8, 38+9, 47 Ж: 37-қате жазылған, орнына 38 болады. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. | Дескриптор: - Бұрыштарды өлшейді, шамаларын жазады -2балл. Тікбұрышты үшбұрыш сызады-1балл. Фигура сай келетін жазбаны анықтайды-1балл. Жазбалардан құрастыруға болатын фигураларды атайды-2балл. Симметриялы фигура сызып, ауданын табады- 2балл. Сандар тізбегінде дұрыс жазылмаған санды табады-2балл. | Математика 4-сынып 4-бөлім |
Қорытынды 1 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: сандар тізбегін құру | Рефлексия жасайды. | ҚБ қойылады. | |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------ орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 178-сабақ
Бөлім: | Болашаққа саяхат. Үшбұрыш. Симметрия | |
Мұғалімнің аты-жөні | | |
Күні: | | |
Сынып: 4 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қорытындылау | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.2.2.1 қос теңсіздіктердің шешімдер жиынын табу 4.2.2.2 39+490:k=46, 230·а+40=1000:2 түріндегі теңдеулерді шешу 4.2.1.3 Айнымалысы бар өрнектерді құру және есептер шығару барысында қолдану | |
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 2 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. -Ал бүгінгі сабағымызда да өткен тақырыптарды қорытындылауға берілген тапсырмаларды орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Жаттығу жасайды. Топтарға бірігеді. Тапсырма тексертеді. | «Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | |
Жаңа білім 20 мин 2 мин 20мин | (Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 1)Суреттерде қандай графиктер туралы айтылып тұр? А-1), ә-3), б-2) 2) Өрнектер құрып, мәнін табыңдар. А) 168794:37*3=13686 Ә)277159:47- 17115:815=5876 Б) 258000-21125:65=257675 3) Сызба бойынша есептер құрастырыңдар және шығарыңдар. А) Vжақ=V1-V2=90-70=20км/саг t=S:Vжақ=220:20=11саг Ж: олар 11 сағаттан кейін кездеседі. Ә) Ш: Vжак=90-70=20км/саг S1=V*t=20*3=60км S=60+220=280км 4) Қос теңсіздіктерді шешіңдер. 7 5 5) Есептерді шығарыңдар. х*(40+50)=1800 х*90=1800 х=1800:90 х=20 Ж: тәтті наннан 800, кофеден 1000тг түсті. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 6) Суреттегі бейне айнадан қалай көрінетінін дәптерге сызып көрсетіңдер. 7) Өрнектердің мәнін табыңдар. 8900+300:3-500=8500 1200-400:5+6200=7320 23957*2+70020-4679=113255 10000-(8500+1500):5=8000 8000+(8360++360):4=10180 15228:27*40-8480:265=22528 8) Есептер бойынша өрнек құрыңдар. Ш: (24+26)*3=150км Ж: 3 сағ кейін 150км қашықтықта болады. Ә) 840: (48+92)=6 саг Ж: 6 сағаттан кейін кездеседі. Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүзеге асады Қарқынды оқушыға: 138-бет №9. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. | Дескриптор: - Берілген графиктерді анықтайды-1балл. Өрнектер құрып, мәнін табады-2балл. Сызба бойынша есептер құрастырады және шығарады-2балл. Қос теңсіздіктерді шешеді-1балл. Есептің шешуін табады-1балл. Бейне айнадан қалай көрінетінін дәптерге сызып көрсетеді-1балл. Өрнектердің мәнін есептейді, тексереді- 1балл. Есептер бойынша өрнек құрады-1балл. | Математика 4-сынып 4-бөлім |
Қорытынды 1 мин | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 138-бет №10. | Рефлексия жасайды. | ҚБ қойылады. | |