Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі орта мектебі кмм.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 08.11.2023

Просмотров: 45

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 179-сабақ

Бөлім:

Болашаққа саяхат. Үшбұрыш. Симметрия

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тоқсан бойынша жиынтық бағалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары




Сабақтың мақсаты



      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

1 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді.

- Өте жақсы, бүгінгі сабағымызда тоқсандық жиынтық бағалау тапсырмаларын орындаймыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Жаттығу жасайды.









Жаңа білім

43 мин

2 мин


(Д) ТЖБ тапсырмасы.

Тапсырманы орындаңдар.

Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.


Тапсырмаларды орындайды.

Билеп сергиді.



Математика

4-сынып 3-бөлім


Қорытынды 1 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Рефлексия жасайды.

ҚБ қойылады.





Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

«------------------------ орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 180-сабақ

Бөлім:

Болашаққа саяхат. Үшбұрыш. Симметрия

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қорытындылау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.2.3 кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастыру


Сабақтың мақсаты

  • кеңістіктік геометриялық фигуралардың (пирамида, цилиндр, конус) жазбасын дайындау және олардың моделін құрастырады.


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру

2 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді.

Топқа бөлу «Санау» әдісімен жүреді.

Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:

А)Үйге берілген тапсырманы тексеру.

-Ал бүгінгі сабағымызда да өткен тақырыптарды қорытындылауға берілген тапсырмаларды орындайтын боламыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Жаттығу жасайды.

Топтарға бірігеді.

Тапсырма тексертеді.



«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.



Жаңа білім

20 мин

2 мин

20мин



(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

1)Көлемді есептеңдер.

a=1м=10дм

с=8дм

b=2дм

V=?дм3

V= a*b*c=10*2*8=160дм3

2) Сызба бойынша есептер құрастырыңдар, оларды шығарыңдар.

Ш: Vкаш=V1+V2=90+70=160км/саг

S=Vкаш*t=160*3=480км

Ж: Олардың арақашықтығы 480км.

Ә)Ш: Vкаш=V1+V2=90+70=160км/саг

S=Vкаш*t=160*3=480км

S= 480+220=700км

Ж: Олардың арақашықтығы 700км.

3) Баған түрінде жазып есептеңдер.

Есептеу жазбаларын салыстырыңдар. Ұқсастығы мен айырмашылығы қандай?

3513*210=737730

3513*201=706113

4551*430=1956930

4551*403=1834053

7471*120= 896520

7471*102=762042

4) Есептеңдер. Тексеріңдер.

8562*352=3013824

73201*123=9003723

39000:125=312

46550:98=475

78192:724=108

93380:230=406

5) Есептерді шығарыңдар.

А) Ш:Sеден=a*b= 32*24=768м2

768*150=115200г=115кг200г

Ж: 11кг200г сыр қажет.

Ә) Ш: 18+24=42

1470:42=35қыш.

Ж: әрқорапта 35 қыштақта бар.
Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.
(Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.

6) Есептерді шығарыңдар.

А) Ш: 18*12=216см2

216:24=9см2

Ж:ауданы 9см2

Ә) 17-12=5м

21000:5=4200

4200*12=50400

4200*17=71400

Ж: 50400 және 71400тг.

7) Автобустың қозғалыс графигін оқыңдар.

1) 50км.

2)35км

3) 20мин

4)35мин

5)15мин

Аялдамада қанша уақыт тұрды?

Автобус 5 минутта қанша км жол жүрді?

8) Есепті шығарыңдар.

90-70=20км/саг

20:2=10км

Ж: 10км жүреді.

Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүзеге асады

Қарқынды оқушыға:

141-бет №9.

Тапсырмаларды орындайды.

Билеп сергиді.

Тапсырма орындайды.


Дескриптор:

- Көлемді есептейді-1балл.
Сызба бойынша есептер құрастырады, шығарады-2балл.

Өрнектердің мәнін Баған түрінде жазып есептейді-2балл.
Өрнектердің мәнін есептейді, тексереді- 1балл.
Есептерді шығарады, жауабын жазады-1балл.

Баған түрінде жазып есептейді-1балл.

Автобустың қозғалыс графигін оқиды-1балл.


Есептерді шығарады, жауабын жазады-1балл.

Математика

4-сынып 4-бөлім


Қорытынды

1 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.

Үй тапсырмасы: 141-бет №10.

Рефлексия жасайды.

ҚБ қойылады.




9>12>