ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.11.2023
Просмотров: 35
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар-1
Бөлім: | Жаңа заманның басталуы | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып:7 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Курсқа кіріспе. XVII ғасырдың ортасындағы Ағылшын буржуазиялық революциясы қандай маңызға ие болды? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 7.4.2.3 дүниежүзі тарихының жаңа кезеңін сипаттау үшін «жаңа заман» ұғымын қолдану; 7.3.2.1 Батыс Еуропадағы буржуазиялық революциялардың себептерін сипаттау; 7.1.1.1 «капитал», «буржуазия», «жұмысшы табы» \пролетариат\ ұғымдарын қоғамның әлеуметтік құрылымын түсіндіру үшін қолдану; 7.1.2.1 экономикалық және саяси жүйенің өзгеруіне буржуазияның әсерін анықтау | |||||
Сабақтың мақсаты | Барлығы: ХҮІІ ғас. Батыс Европа мен Солтүстік Америкадағы буржуазиялық революциялардың себептерін сипаттайды; Көпшілігі: қоғамдық қатынастар жүйесіндегі буржуазияның рөлін анықтайды;Кейбірі: Батыс Европа мен Солтүстік Америкадағы буржуазиялық революцияларды салыстыра отырып, негізгі қорытындыларын талдайды | |||||
Бағалау критерийлері | Батыс Еуропадағы буржуазиялық революциялардың себептерін анықтайды | |||||
Тілдікмақсаттар | Оқушылар белсенді әрекет арқылы қоғамдық қатынастар жүйесіндегі буржуазия рөлін сипаттап,түсіндіреді Негізгі сөздер мен тіркестер: буржуазия, абсолютизм, революция, гуманизм, монархия Сыныптағы диалог/жазылым үшін тілдік бірліктер: Буржуазиялық революцияның маңызы ........... Мұнан біз .................................. деген қорытынды жасай аламыз Жазылым бойынша: «Баяндама» әдісі | |||||
Құндылықтарды дарыту | ынтымақтастық, жауапкершілік, сын тұрғысынан ойлау | |||||
Пәнаралық байланыстар | География, Қазақстан тарихы | |||||
Бастапқы білім | Жалпы революция және ӛнеркәсіп тӛңкерісі жайлы мағлұматты біледі | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру кезеңі | (Ұ) «Брейнсторминг» әдісі Шарты: алдыңғы білімдерді жаңғырту 1. Революция деген не? Оның қозғаушы күштерінатай аласыздар ма?
Буржуазиялық-демократиялық революциялар қай құрылықта басым болды?Неліктен? Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Тақырыптық суреттер | ||
Жаңа сабақ | Мәтінмен жұмыс «Ақпараттық карточкалар» әдісі 1-қадам: «Ағылшын революциясы» кезеңі бойынша, оныңөнеркәсіптіктӛңкерісжәнеқазіргікапитализмнің алғышарты ретіндегі маңызын айқындайтын 12 карточкатаратылады. 2-қадам: әр топ «Уақыт сызығына» сәйкес келеді деген ақпараттық карточкаларды орналастырады (барлық карточканы таңдау міндетті емес) «Баяндама» әдісі Шарты: мәтін беріледі, жұптар мәтіннің мазмұнын ашатын тілдік бірліктерді жинақтайды. Бұл «шпаргалканы» оқушы оң жағындағы оқушыға береді, енді әрқайсысы баяндама жасайды. Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма
| Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады. Дескрипторы: -Батыс Еуропадағы революцияның басталуының 4 себебiн жазады | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» ҚБ «Өзін-өзі бағалау» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар ҚБ парағы | ||
Қорытынды | Кері байланыс Кері байланыс – «Жұлдыз, алақан» әдісі Шарты: «жұлдыз» – мен ............ көмектесе аламын. «алақан» – маған .................................. көмек керек. | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект | ||
Үй тапсырмасы | Қоғамдық қатынастар жүйесінің хронологиялық шеңберінанықтау. | | | |
Қысқа мерзімді жоспар-2
Бөлім: | Жаңа заманның басталуы | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып:7 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Өнеркәсіп төңкерісі әлемді қалай өзгертті? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 7.4.1.1 себеп-салдарды анықтау арқылы Еуропадағы феодалдық құрылыстан капиталистік шаруашылыққа (мануфактура, фабрика) өту процесін түсіндіру; 7.1.1.2 мануфактура, фабрикалардың пайда болуы мен жалдамалы жұмысшы табының қалыптасуы арасындағы байланысты анықтау; | |||||
Сабақтың мақсаты | Барлығы: өнеркәсіп төңкерісінің Англияның әлемдік жетекші державаға айналудағы рөлінтүсінеді; Көпшілігі: қоғамдағы индустриямен индустриялдық дамуды жіктейді; Кейбірі:өнеркәсіптөңкерісініңАнглияныңәлемдікжетекшідержаваретінде қалыптасуындағы маңызынбағалайды | |||||
Бағалау критерийлері | Жұмысшы табының қалыптасуы мен мануфактура, фабриканың пайда болуы арасындағы байланысты көрсетеді; Еуропадағы феодалдық құрылыстың капиталистік шаруашылыққа өту процесінің себеп - салдарын анықтайды | |||||
Тілдікмақсаттар | Оқушылар: Еуропадағы капиталистік шаруашылыққа өтудің ұқсастықтарын, себеп - салдарын анықтап айтады. Өзінің пікірін білдіру үшін жазбалар арқылы бүкіл сыныптың алдында ауызша түрде ұсынады Негізгісөздерментіркестер:аграрлықтөңкеріс,өнеркәсіптіктөң- керіс, мануфактура, фабрика, луддашылдар, капитализм, буржуазия, пролетариатқытай ойшылдары, Конфуций, конфуциандық, даосизм, Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Келесі себептер / факторлар әлеуметтік / экономикалық / саяси /мәдени болып табылады. Келесі себептер / факторлар қмж / омж / ұмж болып табылады. Талдауға арналған тармақтар:
Жазылым бойынша: «Венн» диаграммасы | |||||
Құндылықтарды дарыту | Азаматтық жауапкершілік, мәдениет пен тілдің біртұтастығы, зайырлылық | |||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақстан тарихы, Географияы, География, Әдебиет, Әлемтану | |||||
Бастапқы білім | Революция, отарлық держава туралы біледі | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру кезеңі | (Ұ)Бастапқы ынталандырушы материал «Уақыт тізбегі» әдісі Құлиеле- Феодалдық Капиталис- нушілік құрылыс тікқұрылыс құрылыс (М) Түсініктеме уақыты «Капиталистік құрылыста қандай ӛзгерістер болады?» | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Тақырыптық суреттер | ||
Жаңа сабақ | Мәтінмен жұмыс Ағылшын революциясының себептерін түсіндіру үшін оқушыларға мәтін таратылады: 1. Экономикалықсебептер 2. Саясисебептер 3. Әлеуметтіксебептер 4. Дінисебептер (Ұ) «Миға шабуыл» «Суреттер сөйлейді»
Топтастыру -«Өзгерістер» (1, 2, 3, 4-ке санау арқылы) 1 – «Экономикалық өзгерістер»; 2- – «Әлеуметтік өзгерістер»; 3-–«Саясиөзгерістер»;4-топ–«Мәдени өзгерістер» (Ж) Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма Тестік тапсырманы орындаңыз Тестік тапсырманы орындаңыз: 1. Өнеркәсіптік тӛңкеріс – бұл ................................ көшу дегенді білдіреді:
2. Англиядағы ӛнеркәсіп тӛңкерісі ең алдымен ........................... басталды: А) машинажасау өнеркәсібінде;
3. өнеркәсіп тӛңкерісі барысында Англияда жаңа қоғамдық таптар қалыптасты:
4. өнеркәсіп тӛңкерісінің Англия үшін ең басты маңызы мынада:
Е) мануфактураның орнына фабрика келді, қол еңбегі машиналық еңбекпен алмастырылды | Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады. Дескрипторы -өнеркәсіп терминіне анықтама береді; -жаңа қоғамдық таптарды анықтайды; -Англия үшін басты маңызын анықтайды; | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» ҚБ «Өзін-өзі бағалау» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте Карта ҚБ парағы | ||
Қорытынды | Кері байланыс «Үш жағымды сәт» стратегиясы. Оқушыларға сабақтың барысында орын алған үш жағымды сәтті, яғни, тапсырманы орындауда болған үш жағдайды және келесі сабақта олардың жұмыстарын жақсарта түсуге керек болатын бір әрекетті атау ұсынылады.. | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект | ||
Үй тапсырмасы | Өнеркәсіп төңкерісі әлемді қалай өзгертті? | | | |
Қысқа мерзімді жоспар-3
Бөлім: | Жаңа заманның басталуы | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып:7 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Өнеркәсіп төңкерісі әлемді қалай өзгертті? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 7.4.1.2 Англияның әлемдік жетекші держава ретінде қалыптасуындағы өнеркәсіп төңкерісінің рөлін сипаттау; 7.4.2.2 қоғамның индустрияға дейінгі және индустриялық даму кезеңдерінің арасындағы айырмашылығын анықтау | |||||
Сабақтың мақсаты | - Англия мен басқа да еуропалық елдердегі өнеркәсіптік революцияның себептері мен салдарын анықтау; - қоғам дамуының өнеркәсіптік және өнеркәсіптік кезеңдерінің арасындағы айырмашылықтарды анықтау; - Англияның жетекші әлемдік держава ретінде қалыптасуындағы өнеркәсіптік революцияның рөлін анықтау. | |||||
Бағалау критерийлері | ФеодалдықтанЕуропағакапиталистікэкономикағакөшудіңсебептері мен салдарын, зауыт пен зауытмысалында; - зауыттардың, зауыттардыңпайдаболуы мен жалақықызметкерлерініңкластарынқалыптастырудыңөзарабайланысынанықтайды; - қоғамдамуыныңөнеркәсіптікжәнеөнеркәсіптіксатыларындағыайырмашылықтардыанықтайды - ИндустриалдыреволюцияныңАнглияныңдамуынаәсерінанықтайды | |||||
Тілдікмақсаттар | - Пәнгеқатысты лексика мен терминология өнеркәсіптік революция, буржуазиялық революция,фабрикалық жүйе, шойын, паровоз, тоқыма фабрикасы, жіп иіретін фабрика, жіп иіретін машина, тоқыма білдегі, механикалық ұршығы, бу қозғалтқышы, пароход, темір жолдар, домна пеш, табыс, капитал Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Сурет... бейнелейді Осыдан келесі қорытынды жасай аламын… Менің ойымша, ең маңызды жаңалық/өнертабыс/жетістік келесі…, себебі… Жақсаруына/нашарлануынаәсеретті… | |||||
Құндылықтарды дарыту | Ашықтық, академиялық адалдық, ынтымақтастық. Мәндердің дамуы топтық жұмыс кезінде өзара әрекеттесу ортасын құру арқылы, өз пікірін ашық білдіру арқылы, әрбір ашу немесе өнертабыстың авторы болғанын түсіну арқылы қол жеткізіледі. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Экономикамен интерсабатық қарым-қатынас жасау мүмкіндігі (индустриалды қоғам экономикасындағы өзгерістер); Орыс тілі (мәтінмен жұмыс істеу) | |||||
Бастапқы білім | 7-сыныптың секцияларынан ақпарат алу керек: сауда, өндіріс өндірісін дамыту; «Сауда, қолөнер және әлемнің дамуы» секциясында еуропалықтардың әлемді және отаршылдық жаулап алуын дамыту туралы; Англиядағы Уолтер Тайлердің жетекшілігімен көтерілістердің салдарлары туралы, ол жұмыс класының туылуына жағдай жасады. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру кезеңі | Ой салу. Лондондағы Олимпиада ойындарының ашылуы туралы видеороликті қарау. Оқушылармен сұрақтарды талқылау: Сіз не байқадыңыз? Бұл өзгерістерге қандай өзгерістер әсер етті? Өнеркәсіптік революция дегеніміз не? Оқушыларға индустриалды революцияның нәтижесі ретінде дүниедегі өзгерістердің зерттелетінін түсіндіру. Оқу мақсаттарын және оны бағалау критерийлерін талқылау, «өзгеріс пен сабақтастық» тақырыбының тарихи тұжырымдамасын талқылау. Оқу мақсаттары мен тақырыптарына негізделген зерттеу бағытын қалыптастыру: 1. «Өнеркәсіптік революция» ұғымының мазмұнын анықтаңыз; 2. Содан кейін болған әлемдегі өзгерістерді анықтаңыз; 3. Сабақтың тақырыбы туралы пікір айтыңыз. | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Тақырыптық суреттер | ||
Жаңа сабақ | (С) Ағылшын буржуазиялық революцияның салдарының бірі индустриалды революция деп санайсыз ба? (кестені қолдана отырып, оқушылармен цех, мануфактура және фабриканың арасындағы, ұқсастықтар мен айырмашылықтарды анықтау Сұрақ : Неліктен фабрика жүйесі тиімдірек? Оқушыларды «Феодализм» секциясынан білімді пайдалана отырып, цех-зауыт-фабрикалардың пайда болуының логикалық моделін түсіндіруге шақыру, Тапсырмаға арналған дескрипторлар: - Оқушыларцех, мануфактура мен фабрика арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарды (кемінде 2) дұрыс анықтады; -Оқушылар«өнеркәсіптік революция» түсінігін дұрыс тұжырымдады. (Ұ)Оқушыларды тарихи оқиғалар мен құбылыстары бар карталармен қамтамасыз ету. Олар оларды логикалық тізбектерге қойып, Англиядағы өндірістік революцияның басталу себептерін түсіндіруі керек. Слайдта дұрыс тәртіпті көрсету арқылы қызметтің нәтижелерін бағалау және талқылауды ұсынамыз. Оқушыларға сұрақ қойыңыз: Неліктен буржуазия өнертапқыштар мен ғалымдарды қолдап, өнертабыстарды өндіріске енгізді? Тапсырмаға арналған дескрипторлар: - Оқушы кемінде 7 тарихи оқиға мен құбылыстың дәйектілігін дұрыс белгіледі Оқушылармен индустриалды революцияның ықпалымен әлемдегі өзгерістер туралы болжамдарды талқылау Өнеркәсіптік қоғам туралы «Өнеркәсіп қоғамы өткен заман (дәстүрлі қоғамнан) адамының көзқарасымен» тақырыбында әңгіме құрастыру. Қолдау үшін әртүрлі уақытта Англияның суреттерін таратады. Тапсырмаға арналған дескрипторлар: - Оқушы индустриалды революцияның салдарынан кем дегенде 3 өзгерісті дұрыс көрсете білді. - сабақ тақырыбы бойынша оқушыларқорытынды жасайды. | Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушылармен жұмыс нәтижелерін талқылап, еңбек ұйымының формасын өзгертуге және жұмысшылардың жаңа класын қалыптастыруға назар аудару. Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады. | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» ҚБ «Өзін-өзі бағалау» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте Карта ҚБ парағы | ||
Қорытынды | Кері байланыс Табыс сатысы» әдісі: кәдімгі сатының суреті, сатының 1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН 2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН*, 3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект | ||
Үй тапсырмасы | Өнеркәсіп төңкерісі әлемді қалай өзгертті? | | | |
Қысқа мерзімді жоспар-4
Бөлім: | XVIІI ғасырдағы Үндістан және Ұлыбритания | |||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||||||
Сынып:7 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ағылшындар саудагерлерден Үндістан билеушілеріне қалай айналды? | |||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 7.2.2.1 тарихи оқиғаларды интерпретациялау үшін өнер туындыларын пайдалану; 7.1.1.3 Еуропалық державалардың отаршылдық экспансиясы кезеңіндегі Азия мемлекеттерінің әлеуметтік құрылымындағы ерекшеліктерді анықтау (Қытай, Үндістан, Жапония); | |||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлығы: өнер туындыларын пайдалана отырып, Англияның әлеуметтік - экономикалық жағдайын түсіндіреді; Көпшілігі: еуропалық державалардың отаршылдық экспансиясы кезеңіндегі Азия мемлекеттерінің әлеуметтік құрылымындағы ерекшеліктерді анықтайды; Кейбірі: отаршылдық экспансиясы кезеңіндегі Азия мемлекеттерінің әлеуметтік құрылымындағы ерекшеліктерін ӛздігінше дәлелдейді. | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Ұлыбританияның азиялық елдерге жасаған отаршылдық экспансия- сына қарсы көтерілістерді саралайды | |||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар | Оқушылар қоғамның дамуы үшін тарихи оқиғаның, құбылыстың, процестің маңыздылығын анықтайды. Негізгі сөздер мен тіркестер: сипайлар, отаршылдар, уаххабшылар, реформа, свараджа, свадеши, т.б. Сыныптағы диалог/жазылым үшін тілдік бірліктер:
Талдауға арналған тармақтар Үндістандағы ағылшын отаршылдары ХІХ ғасырда қандай қанау әдістерін қолданды? ХІХ ғасырда Ұлыбритания мен Үндістанның қарым-қатынасы қандай болды? | |||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | азаматтық жауапкершілік, құрмет, шығармашылық ойлау | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | География, Экономика, Әдебиет, Әлемтану | |||||||||||||||||
Бастапқы білім | Үндістанның әлеуметтік экономикалық және касталык жағдайын біледі | |||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | (Ұ) «Суреттер сөйлейді» әдісі – Отаршылдар қандай саясат ұстанды? Оқушыларға «Үндістан мен Англияның XVIII ғасырда» деген бөлімде екі сабақ бойына бір тақырып бойынша зерттеу жүргізілетінін ескертіңіз: Ағылшындар саудагерлерден Үндістан билеушілеріне қалай айналды? | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді | ҚБ «Мадақтау сэндвичі» | Тақырыптық суреттер | ||||||||||||||
Жаңа сабақ | Мәтінмен жұмыс «ПАЗЛ» әдісі - мәтінмен жұмыс
Жұмыс барысы: 1 қадам: шекараны анықтайды 2 қадам: терминдермен диктант ҚБ «Ауызшабағалау» «Венн диаграммасы» әдісі Шарты: Еуропа мен Азия елдерінің айырмашылығы мен ұқсастығын көрсетеді. Оқушыларға Шах-Жахан шарап ыдысының суреттері, мугал императорларының зергерлік бұйымдары ұсынылады. Олар бұл суреттердің бар екендігін дәлелдейтін қолөнерлерді,қолөнерді дамыту деңгейінкөрсетуі керек; Бұл заттар саудагерлердің назарын аударта алар ма еді? Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма Еуропалық державалардың Азия елдерінің отаршылдыққа қарсы әрекетін анықтап, кестені толтыру
| Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады. Дескрипторы - оқушы кемінде 3 қолөнерді дұрыс атайды; - оқушы қолөнер деңгейін дамыту туралы қорытынды жасайды; - оқушы кем дегенде 2 еуропалық трейдердің мақсаттарын анықтайды. | ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақан-жұдырық» ҚБ «Өзін-өзі бағалау» | Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте Карта ҚБ парағы | ||||||||||||||
Қорытынды | Кері байланыс
| Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект | ||||||||||||||
Үй тапсырмасы | Азия мемлекеттерінің Қазақстанмен экономикалық байланысы туралы қосымша мәліметтер жинақтау. | | | |