ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 194
Скачиваний: 11
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар №1 сабақ
Бөлім | Өзім туралы | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | 03.09.2021 | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Мен және менің Отаным | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1 ән айтуда оның сипатына және әндету ережелеріне сәйкес орындау; 1.1.2.2 әнді орындау барысында негізгі дирижерлік қимылдарды түсіну; 1.2.1.1 музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу | ||||
Сабақтың мақсаты | Отан, туған жер туралы түсінік алады және түсіндіреді, «Менің Отаным» әнінің бірінші шумағын мұғалімнің берген талаптары бойынша үйренеді. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | (МК.Ұ ОТ) 1-тапсырма. Тыңдау. Талдау. Оқулықтың «Өзім туралы» бөліміндегі тақырыптар оқушыларға өздерінің күнделікті болып жатқан тіршіліктермен байланысын көрсетуге бағытталған. (М) Бірінші тақырып әр оқушыға Отанына, туған жеріне құрмет көрсету, сүйіспеншілік білдіруге бағытталған. Балаларды өз халқына, Отанына еңбек ету үшін – оқу, жақсы білім алу қажет деген сезімге жеткізу керек. Балалар ақыны Рахат Наурызбаеваның өлеңін мәнерлеп оқып берді, одан кейін оқушылармен бірге мазмұнын талдайды. Мысалы, «Отаныма сүйікті, Еңбегімді арнаймын», - деген сөздердің мәніне балалардың назарын аудару қажет. Олар сұраққа берген жауабын мектеп, оқу, білім алумен байланыстырғаны жөн. (М\О) Бейнетаспа көру. «Менің туған жерім – егемен Қазақстан» деген бейнетаспаны көріп болған соң, мына сұрақтарды қойған жөн: -Бейнетаспада қандай көріністер бейнеленген? -Сенің туған өлкеңе қандай көрікті жерлер бар? -Қазақстанның астанасы қалай аталады? 2-тапсырма. Орындау. Еліміздің құрметіне сыныппен бірге халқымыздың басты әні – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Гимнін (әнін жазған: Ш.Қалдаяқов, өлеңін жазғандар: Ж.Нәжмеденов, Н.Назарбаев) үнтаспаға қосылып, салтанатты, көркем орындау. | Сабаққа қатысу, партада отыру, жауап беру және т.б. тәртіпке қатысты мұғалімнің айтқанын тыңдайды, орындайды. Мұғалімнің тақырыпқа қатысты әңгімесін тыңдайды, бейнетаспаны көреді, қойған сұрақтарға жауап береді. Үнтаспаға қосылып, «ҚР Мемлекттік Гимнін» орындайды. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно- хрестоматия Менің туған жерім – егемен Қазақстан ҚР Мемлекеттік Гимні 1,49 мин | |
Ортасы | (МК. Ұ. ОТ) 3-тапсырма. Суырыпсалма. «Танысу» (қысқа қайырым) Ойын шарты. (М) Оқушыларды ойын шартымен таныстырады. 1. Мұғалімнің сұрағына жауап бергенде, өз есімін қалаған әуенге салып, әндетіп айту керек (Үлгі оқулықта берілген). 2. Шеңбер құрып тұрады, қалаған ұрмалы аспабымен (асатаяқ, қоңырау, даңғыра) сүйемелдеп, өз есімдерін әндетіп айтады. Ал партада отырған сыныптастары шапалақ соғып қайталайды. (МК. Ұ. ОТ) 4-тапсырма. Әнді үйрену. «Менің Отаным» (Өлеңін жазған: Б.Ысқақов, әнін жазған: Ө.Байділдаев) (М) Ән үйрету әдістемесі бойынша оқушыларға әнді үйретеді (ән және авторларымен таныстыру, орындап беру, әңгімелесу, талдау, бірінші шумағын үйрету). 1. Отан – менің ата-анам, Отан – досым, бауырым. Отан – өлкем, астанам, Отан – Туған ауылым. 2. Бақыт елі – бұл Отан, Бәріне мен иемін. Біздің Отан – ұлы Отан, Ұлы Отанды сүйемін. Тапсырмалар:
| «Танысу» (қысқа қайырым) ойынының шарты бойынша «сұрақ-жауап» түрінде есімдерін әндетіп айтады, бір-бірімен танысады. «Менің Отаным» Әнін мұғалім айтқан талаптар бойынша үйренеді. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. | | «Музыка» оқулығы Нота хрестоматиясы Фоно- хрестоматия Отаным (Өлеңін жазған: Б.Ысқақов, әнін жазған: Ө.Байділдаев) | |
Соңы | (МК. Ұ. ОТ) (М.О) Бірінші тоқсанда әліппені жаңа бастап, оқу мен жазды білмеген бірінші сынып оқушыларының алған білімдерін «Бағдаршам» әдісі негізінде бағалауға болады. Рефлексия. «Бағдаршам»: Қызыл- бүгінгі сабақты түсінбедім. Сары – сабақтың кейбір жерлерін түсіндім. Жасыл – сабақта барлығын түсіндім. | Қойылған сұрақтарға жауап береді. | | «Бағдаршам» әдісі туралы |
Оқу ісінің меңгерушісі; Оразымбетов Б.
Бөлім | Өзім туралы | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | 10.09.2021ж. | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Өзімді таныстыру | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.1.1 есту қабілетіне сүйеніп таныс дыбыстарды, музыканы тану; 1.1.1.2 шулы және музыкалық дыбыстарды ажырату; 1.1.2.1 ән айтуда оның сипатына және әндету ережелеріне сәйкес орындау; 1.1.3.5 түрлі музыкалық аспаптардың дыбысын анықтау; 1.2.1.1 музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу; | ||||
Сабақтың мақсаты | Шулы және музыкалық дыбыстар туралы өз түсінігін айтады, «Алтын күз» шығармасын тыңдайды және өз түсінігін айта алады, «Отаным» әнінің екінші шумағын үйреніп, талабына сай әндетіп орындайды. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | (МК. Ұ. ОТ) 1-тапсырма. Суырыпсалма. «Менің есімім» (ойын) (М) Оқушыларды ойынның шартымен таныстырады. 1. Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Әр бала өз есімін буынға бөліп, әндетіп айтқан кезде ұрмалы аспаппен әр буынды сүйемелдейді. Мысалы: Ай-нұр (екі буынды есімді аспаппен соғып көрсетеді. 2. Мұғалімнің сұрағына жауап бергенде өз есімін қалаған әуенге салып, әндетіп айтады. | Ойын шартымен танысады және сыныппен бірге талаптарын сақтап орындайды. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно - хрестоматия | |
Ортасы | (МК. Ұ. ОТ) 2-тапсырма. Тыңдау. Талдау. Орындау (М) Тапсырма алдында шулы және музыкалық дыбыстар тулары әңгіме бастайды. Бейнетаспаны көрсетеді. Өз тәжірибесімен байланыстырып, келесі сұрақтарға жауап беруді ұйғарады. Тапсырма сұрақтары:
Оқулықтағы суреттермен жұмыс. -Берілген суреттердің қайсысы шулы, ал қайсысы музыкалық дыбыстарды бейнелейді? -«Шулы және музыкалық дыбыстар» деген жаттығуды сыныппен бірге мұғалімнің талабы бойынша орындайды: Шу-шу, шу-шу, шу-шу, шу-лы ды-быс-тар (жаттығу бір дыбыста сыбырлап айтылады) Му-зы-ка, му-зы-ка, му-зы-ка-лық ды-быс-тар (жаттығу әуені мұғалімнің қалауы бойынша) -«Музыка» дегенді қалай түсінесің? (М) «Алтын күз» (Әнін жазған: С.Еркімбеков) Оқушыларға музыканы тыдау әдістемесі бойынша тыңдатады. Тапсырма сұрақтары: -Шығарманы басынан аяғына дейін зейін қойып тыңда. Түсінгеніңді айтып бер. -Музыка қандай көңіл күйде орындалады? (көңілді, көңілсіз, нәзік, ойлы) -Күзді неге «алтын күз» деп атайды? -Музыканы тыңдағанда көз алдыңа не елестеттің? Музыканы дұрыс түсіну үшін: - басынан аяғына дейін зейін қойып тыңдау; -музыканың атауына көңіл бөлу; -музыканы есте сақтау үшін бірнеше рет қайталап тыңдау керек. | Мұғалімнің шулы және музыкалық дыбыстар туралы әңгімесін тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. Оқулықтағы суреттермен жұмыс жасайды, «Шулы және музыкалық дыбыстар» деген жаттығуды мұғалімнің талабы бойынша орындайды. «Алтын күз» пьесасын музыка тыңдау талаптары бойынша тыңдайды және берілген сұрақтарға әңгіме барысында жауап береді. «Менің Отаным» әнінің екінші шумағын үйретеді, мәнерлеп әдемі айтуға тырысады. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно - хрестоматия Сольфеджио сабақтары. Музыкалық және шулы дыбыстар. «Алтын күз» (әнін жазған: С.Еркімбеков) Менің Отаным (өлеңін жазған: Б.Ысқақов, әнін жазған: Ө.Бәйділдаев) | |
Соңы | (МК. Ұ. ОТ) (М.О) Бағалау: - «Менің Отаным» әнін қалай орындадым? - Әнді орындағанда қандай қиындықтар болды? Бірінші тоқсанда әліппені жаңа бастап, оқу мен жазуды білмеген бірінші сынып оқушыларының алған білімдерін «Бағдаршам» әдісі негізінде бағалауға болады. Рефлексия. «Бағдаршам»: Қызыл-бүгінгі сабақты түсінбедім. Сары-сабақтың кейбір жерлерін түсіндім. Жасыл-сабақта барлығын түсіндім. | Қойылған сұрақтарға өз ойларын ашық айтады. | | «Бағдаршам» әдісі туралы |
Оқу ісінің меңгерушісі : Оразымбетов Б.
Бөлімі: | Өзім туралы | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | 17.09.2021ж. | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Әнші болғым келеді | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.1.1 есту қабілетіне сүйеніп таныс дыбыстарды, музыканы тану; 1.1.1.2 шулы және музыкалық дыбыстарды ажырату; 1.1.2.1 ән айтуда оның сипатына және әндету ережелеріне сәйкес орындау; 1.1.3.5 түрлі музыкалық аспаптардың дыбысын анықтау; 1.2.1.1 музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу; | ||||
Сабақтың мақсаты | Ән орындау талаптары, әннің құрылымы туралы түсінік бере алады, музыканы кім шығаратыны, кім басқаратыны, кім орындайтыны туралы түсінік алады және түсіндіре алады. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | (МК.Ұ. ОТ) (М) Әңгімелесу. Сабақ барысында оқушыларды әнге және ән орындау өнеріне қызықтыру үшін шағын әңгіме жүргізгені жөн. Мысалы, мына сұрақтар арқылы балалардың ой-пікірін білуге болады: - Қандай әндерді білесің? - Адамның өмірі ән болмаса қызықты бола ма? - Әнші болғың келе ме? Бейнетаспа көру. Нұрмұхаммед Жақыптың орындауында «Әке-ана» әнін тамашалайды. | Оқушылар сабақ тақырыбы бойынша мұғалімнің әңгімесіне қосылады, сұрақтарға жакап береді және бейнетаспаны көріп, өз пікірлерін айтады. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно - хрестоматия Нұрмұхаммед Жақып «Әке-ана» | |
Ортасы | (МК.Ұ.ОТ) 1-тапсырма. Ән орындау. Әнші болғым келеді (Өлеңін жазған: А.Рахметов, әнін жазған: Т.Тоқжанов, Ү.Ерниязов) (М) Ән үйрету әдістемесінің талаптары бойынша оқушыларға әнді үйретеді. 1. Елді сүйсынып көреді, Өлең айтып береді. Мен өскенде арманым, Әнші болғым келеді. Қайырмасы: Жаттап алам өлеңді, Аралаймын ел-елді. Жақсы оқып сабақты, Боламын мен өнерлі. Тапсырма мен сұрақтар: -Әнді басынан аяғына дейін зейін қойып тыңда. -Ән не туралы? -Әнді мұғалімнің берген талабына сай үйрен. -Хорға қосылып, мәнерлеп, көңілді орында. (МК.Ұ.ОТ) 2-тапсырма. Талдау. Ақпарат іздеу. (М.О) Бұл тапсырманы оқулықта берілген суреттер немесе суретті үлестірмелі қағаздар бойынша диалог ретінде өткізуге болады. -Әнді кім шығарады? Жауап: композитор, ақын -Музыкалық шығарманы кім орындайды? Жауап: әнші, домбырашы, пианист. -Хор мен оркестрді кім басқарады? Жауап: дирижер. (МК.Ұ.ОТ) 3-тапсырма. Шығармашылық. Әнші бала (ән-ойын) (Өлеңін жазған: А.Асылбек, әнін жазған: Ж.Тезекбаев) Оқушы ойын алдында әннің шумағын сыныппен бірге үйренеді. Әнді дұрыс, әдемі айту үшін: -түзу отыру немесе тұру; -бас пен денені тік ұстау; -иықты төмен түсіру; -отырғанда екі қолын тізеге қою, тұрғанда төмен түсіру керек. | Әнмен танысады, талап бойынша үйренеді, берілген сұрақтарға жауап береді. Суретті үлестірмелі қағаздар бойынша сұрақтарға жауап береді. «Әнші бала» ән-ойынның шартымен танысады, сыныппен бірге ойынға қатысады. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно - хрестоматия Әнші болғым келеді (Өлеңін жазған: А.Рахметов, әнін жазған: Т.Тоқжанов, Ү.Ерниязов) Суретті үлестірмелі қағаздар: Композитор, ақын, әнші, домбырашы, пианист, дирижер Әнші бала (ән-ойын) (Өлеңін жазған: А.Асылбек, әнін жазған: Ж.Тезекбаев) Ән орындау ережесі бойынша түсінік алады. Ән орындағанда сақтайды. | |
Соңы | (МК.Ұ.ОТ) (М.О) Бағалау: -«Әнші бала» әнін қалай орындадым? -Әнді орындағанда қандай қиындықтар болды? Рефлексия. «Бағдаршам» Қызыл- бүгінгі сабақты түсінбедім. Сары-сабақтың кейбір жерлерін түсіндім. Жасыл-сабақта барлығын түсіндім. | Қойылған сұрақтарға жауап береді | | «Бағдаршам» әдісі туралы. |
Оқу ісінің меңгерушісі: Оразымбетов Б.
Бөлім | Өзім туралы | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | 24.09.2021ж. | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Менің сүйікті ойыным | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.1.1 есту қабілетіне сүйеніп таныс дыбыстарды, музыканы тану; 1.1.2.1 ән айтуда оның сипатына және әндету ережелеріне сәйкес орындау; 1.1.3.1 есту қабілетіне сүйене отырып музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау; 1.2.1.1 музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу; | ||||
Сабақтың мақсаты | Халық әні, би, күй туралы жалпы түсінік алады, жұмбақ әнді ұжыммен бірге айтады, биші қыз билегенде аққудың бейнесін қандай қимылдар арқылы сала алғандығымен түсіндіреді. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | (МК.Ұ.ОТ) 1-тапсырма. Талдау. (М) Сабақ тақырыбына байланысты оқушылардың назарын өздерінің өмірінде ойын қандай орын алатынына аудару қажет. Күнделікті сабақтарды бірге оқып жүрсе де, ойынның орны бөлек екендіггі мәлім. Балалар сабақта алған білімдерін бірге меңгерсе де, ойындарға бірге қатысу керек деген ойға келу керек. Себебі жақсы мазмұнды ойын оларды қызықтырады, көңіл күйін көтереді, білімдерін кеңейтеді. Ал тәрбие жағын алатын болсақ, бір-бірін тануға, достыққа апарады. Алдыңғы сабақтардағы ойындарды еске түсіріп, жаңа сабақтың тақырыбына көшуге болады. Тапсырма мен сұрақтар: -Қайдай ойындарды ұнатасың? Атап бер. -Оқулықта берілген сурет атауларының басқы әріптерін қосып, ойынның атын тауып ал. (Жауабы: Жұмбақ шешу) | Мұғалімнің «ойын» туралы берген мәліметтерін тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. Оқулықта берілген суреттерге қарап, ойынның атын табады. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно - хрестоматия | |
Ортасы | (МК.Ұ.ОТ) 1-тапсырма. Талдау (жалғасы) (М.О) Бұл тапсырманы ойын түрінде өткізуге болады. Мысалы: оқушыларды үш топқа бөліп, бір-бірімен жарыстыру. Көп ұпай жинаған топқа бірінші орын беріледі, қалған топтар ретімен орналасады. Жұмбақ: -Ауыл сыртында сайда жатыр бір айна. (Жауабы: көл) -Орманда сайрайды, Сайраудан талмайды. (Жауабы:бұлбұл) -Кезекті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. (Жауабы: түйе) -Таңмен көзін ашады, Әлемге нұрын шашады. (Жауабы:Күн) (МК.Ұ.ОТ) 3-тапсырма. Тыңдау. Талдау. (М.О) Оқушылар «Аққу» биін (Н.Тілендиевтің күйі) бейнетаспадан тамашалайды. М. «Аққу» күйін- атақты күйші, композитор Нұрғиса Тілендиев жазған. Композитор күй музыкасы арқылы көл бетіндегі аққуды суреттеген. Ал осы күйге билеген алты жасар, сендердің құрдастарың Софи Манасян би арқылы аққудың әдемілігін көрсетуге тырысқан. (О) Сұрақтар: -Биші қыз аққуды көрсете алды ма? -Биге қарап, көз алдыңа не елестеттің? Халық әні – халық арасында кең таралған ән. Әнді шығарған адамның есімі ұмыт болған. Күй – домбырада орындалатын музыкалық шығарма. Би – дене қимылымен музыкалық ырғаққа сай көрсетілетін өнер. | Жұмбақ шешеді. Бейнетаспа көреді. Өз пікірлерімен бөліседі. Мұғалімнің көмегімен сабақта кездесетін жаңа сөздер туралы түсінік алады. Оқушылар сабақтың соңында бірінші тақы | Смайлик арқылы бағалау | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно – хрестоматия Балалар әлемі: Жұмбақтар Табиғат туралы жұмбақтар. Жұмбақтар жауабымен: Табиғат құбылыстары. | |
Соңы | (МК.Ұ.ОТ) (М.О) Бағалау: -«Жұмбақ саусақ» әнін қалай орындадым? -Әнді орындағанда қандай қиындықтар болды? -«Аққу» биін түсіне алдым ба? Рефлексия. «Бағдаршам» Қызыл- бүгінгі сабақты түсінбедім. Сары-сабақтың кейбір жерлерін түсіндім. Жасыл-сабақта барлығын түсіндім. | Қойылған сұрақтарға өз ойларын айтады. | | «Бағдаршам» әдісі |
Пәні: музыка: Оқу ісінің меңгерушісі: Оразымбетов Б.
Бөлім | Менің мектебім | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул Кузеновна. | ||||
Күні | 01.10.2021ж. | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Мен және менің мектебім | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1 ән айтуда оның сипатына және әндету ережелеріне сәйкес орындау; 1.1.3.5 түрлі музыкалық аспаптардың дыбысталуын анықтау; 1.1.3.6 нота сауаттылығының негіздерін білу; 1.2.1.1 музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу | ||||
Сабақтың мақсаты | Жіңішке, орташа, жуан және музыкалық дыбыстарды ажыратады, «Біз мектепке барамыз» әнін ұжыммен бірге орындайды. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | (МК.Ұ.ОТ) (М) Сабақ пен бөлім тақырыбының мақсатын ашу үшін алдыңғы сабақтың ойын жалғастырады. Бірінші тоқсанда оқушылардың көңіл күйі көбінесе ойын әрекетіне жақын болады. Сабақтың басында оқушыларғы өздерінің оқып жүрген мектебі туралы бейнетаспаны көрсеткені дұрыс. Қазіргі кезде ондай бейнетаспалар көп мектептерде бар. (М.О) Жалғасы ретінде мұғалім әңгімесін диалог түрінде музыка сабағымен байланыстырып өткізеді. | Сабақ басында мектеп туралы ақпарат тыңдайды, бейнетаспа көреді. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно - хрестоматия Мектеп туралы бейнетаспа: «80 мектеп, Білімді мектеп Мәңгі ел» | |
Ортасы | (МК.Ұ.ОТ) 1-тапсырма. Ән үйрену. Біз мектепке барамыз (Өлеңін жазған: Р.Наурызбаева, әнін жазған: Ғ.Тамендаров) (М) Ән «ән үйрету» әдістемесі бойынша үйретіледі. Жұмыс барысында оқушыларға әннің әуенін таза, сөздерді анық, әндетіп, айқайлатпай айтқызғаны жөн. 1. Біз мектепке барамыз, Оқып, білім аламыз. Мейірімге бөленген Біз бақытты баламыз. Қайырмасы: Әжеміз бен атамыз, Әкеміз бен анамыз Ұрпағымен мақтанар, Білімді деп ботамыз. 2. Біз мектепке барамыз, Жаңа достар табамыз. Бірге оқып сабақты, Ажырамас арамыз. Тапсырмалар мен сұрақтар: -Әнді үйренген кезде әуенін таза орындауға, сөздерін анық, түсінікті айтуға тырыс. -Әннің бірінші шумағын суреттегі төртбұрыштарға қарап, биіктігін қолмен көрсетіп үйрен. -Әнді үйренгеннен кейін оқушылармен бірге ұрмалы аспаптармен сүйемелде және ырғақты сана. | Әнді мұғалім айтқан талаптар бойынша үйренеді. Әннің бірінші шумағын оқулықта берілген суретке қарап үйренеді. «Сиқырлы дыбыстар» ойынының негізінде: құстар, жан- жануарлар, адам дауысы, музыкалық аспаптар дыбысы «Дыбыс биіктігі» (жоғары, орташа, төмен) туралы түсінік алады. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фонохрестоматия Біз мектепке барамыз (Өлеңін жазған: Р.Наурызбаева, әнін жазған: Ғ.Тамендаров) Бұлбұлдың дауысы керемет! Жануарлардың дауыстары! Қазақша танымдық мультильм! 2,22 мин. Балалар музыкалық аспаптары | |
Соңы | (МК.Ұ.ОТ) (М.О) Бағалау: - «Біз мектепке барамыз» әнін қалай орындадым? -Әнді орындағанда қандай қиындықтар болады? -«Сиқырлы дыбыстар» ойынында қай тапсырма маған түсініксіз болады? Рефлексия. «Бағдаршам»: Қызыл- бүгінгі сабақты түсінбедім. Сары-сабақтың кейбір жерлерін түсіндім. Жасыл-сабақта барлығын түсіндім. | Қойылған сұрақтарға өз ойларын ашық айтады. | | «Бағдаршам» әдісі туралы |