ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 196
Скачиваний: 11
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар №16 сабақ
Бөлім | Бізді қоршаған әлем | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Жаңа жылға сый | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1 ән айтуда оның сипатына және әндету ережелеріне сәйкес орындау; 1.1.2.3 музыкалық аспапатардың көмегімен шығармаларды сүйемелдеу; 1.1.3.4 музыкалық жанрларды білу; 1.1.3.5 түрлі музыкалық аспаптардың дыбысталуын анықтау; | ||||
Сабақтың мақсаты | «Шырша әні» мен «Бала тілегі» әндерін тыңдау, мәнерлеп орындайды. Шығармашылық тапсырмаларда ұжыммен бірге белсенділік танытады. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | Педагогикалық ахуал қалыптастыру. Балаларға жаңа жылдық көңіл күй сыйлау: -Жыл сайын отбасың, достарың жаңа жылды асыға күтеді. Өзің де мектептегі Жаңа жыл мерекесіне жаңа ән, жаңа би дайындайсың. Сабақ Жаңа жыл мерекесіне тұтас болғандықтан, музыкалық материал мен тапсырма түрлерін таңдауда оқушылардың қызығушылығына ерекше мән берілуі керек. 1-тапсырма. Орындау. Мұғалім Л.Хамидидің (өлеңін жазған: Ә.Дүйсенбиев) «Шырша әнінің» бірінші шумағын үйретеді. Белгілі композитор Л.Хамидидің жарты ғасырдан астам уақыт бұрын шығарған «Шырша әні» - бүгінге дейін мектепте шыршаны айнала, қосылып айтатын балалардың сүйікті әндерінің бірі. Әннің әуені тез есте сақталып, орындауда қиындық келтірмейді | Оқушылар Л.Хамидидің «Шырша әнінің» бірінші шумағын үйренеді. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно - хрестоматия | |
Ортасы | 2-тапсырма. Тыңдау. Орындау. Оқушыларға тыңдауға және орындауға «Бала тілегі» атты жаңа ән ұсынылады (әнін жазғандар:Т.Тоқжанов, Ү.Ерниязов, өлеңін жазған: О.Сәндібек). Гармониялық ля-минор тональдылығында жазылған, көңілді, жарқын ән. Әнді орындаудағы қиындық – қайырмасындаға диапазондық шарықтаулар, өтпелі 2-ші октавадағы екі сегіздік до және бір сегіздік ре нотасы. Бұл ән жылдам екпінде орындалып, үнемі жоғары қалыпта қалмайтындықтан, кейбір сыныптарда қиындық туындамауы да мүмкін. Дегенмен үйрену барысында ән қайырмасының бірінші және екінші өлең жолдарын октава төмен түсіріп орындауға болады. Балалар кіші октавағы ля нотасын әдетте орындап жүр. Бірінші сыныпта ересек балаларға қарағанда көмей жоғары орналасқандықтан, кеуделік дыбыс күші әлі қалыптаса қоймаға. Үндері өте нәзік, таза, сыңғыр. 3-тапсырма. Шығармашылық. Мұғалім оқушылармен жұмбақтар шешеді.
4-тапсырма. «Әуенді тап» ойыны. Оқушылар шыршаларда ілінген ойыншықтар түріндегі ноталарды әуендетіп, таныс әндерді табады. | «Бала тілегі» әнін тыңдап, мазмұнына көңіл бөледі. Бірінші шумағының әуенін үйренеді. | | «Музыка» оқулығы, Нота хрестоматиясы, Фоно - хрестоматия | |
Соңы | Шығармашылық тапсырма түрлерінде балаларға сурет көрмесі мен «Әуенді тап» ойыны ұсынылады. Мұғалім суреттегі шыршаға ілінген ойыншық түріндегі ноталарды балалармен бірге орындап, «Бала тілегі» әні мен «Сәлем, досым» әнінің әуендерін табады. | Мұғалімнің көмегімен шыршаға ілінген ойыншық түріндегі ноталдан таныс әндерін табады. | | «Музыка» оқулығы |
Қысқамерзімді жоспар №17 сабақ
Бөлім | Саяхат | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Музыкалық серуен | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | | ||||
Сабақтың мақсаты | | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | | | | | |
Ортасы | | | | | |
Соңы | Қызыл- бүгінгі сабақты түсінбедім. Сары-сабақтың кейбір жерлерін түсіндім. Жасыл-сабақта барлығын түсіндім. | | | |
Қысқамерзімді жоспар №18 сабақ
Бөлім | Саяхат | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Көңілді пойыз | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | | ||||
Сабақтың мақсаты | | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | | | | | |
Ортасы | | | | | |
Соңы | | | | |
Қысқамерзімді жоспар №19 сабақ
Бөлім | Саяхат | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Атпен серуендеу | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | | ||||
Сабақтың мақсаты | | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | | | | | |
Ортасы | | | | | |
Соңы | | | | |
Қысқамерзімді жоспар №20 сабақ
Бөлім | Саяхат | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Жайлауға сапар | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | | ||||
Сабақтың мақсаты | | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | | | | | |
Ортасы | | | | | |
Соңы | | | | |
Қысқамерзімді жоспар №21 сабақ
Бөлім | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Балаларға арналған әндер | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | | ||||
Сабақтың мақсаты | | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | | | | | |
Ортасы | | | | | |
Соңы | | | | |
Қысқамерзімді жоспар №22 сабақ
Бөлім | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Төрт түлікке арналған әндер мен күйлер | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | | ||||
Сабақтың мақсаты | Төрт түлік туралы түсінік алады, осы тақырыпқа байланысты әндерді ұжыммен бірге үйренеді және «Тепеңкөк» күйін тыңдап, көңіл күйін ажыратады. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | | | | | |
Ортасы | | | | | |
Соңы | | | | |
Қысқамерзімді жоспар №23 сабақ
Бөлім | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті | ||||
Педагогтің аты- жөні | Мамырова Аширкул | ||||
Күні | | ||||
Сынып: 1 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Музыкадағы халық ойындары | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | | ||||
Сабақтың мақсаты | | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі\уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | | | | | |
Ортасы | | | | | |
Соңы | | | | |