Файл: It жне жаратылыстану ылымдары жоары мектебі Кнделікесеп Психологиялыпедагогикалы істжірибе бойынша.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 23.11.2023

Просмотров: 69

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Білім алушының қолы _____________________

20___ж. «____»____________


5. Білім алушы - практикантты мадақтау және жазалау
Практикант Азатқадыр Асқар 10.05.23-19.05.23 жж. аралығында ШҚО білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің №46 орта мектебі КММ-ден іс тәжірибеден өтті. Алғашқы күннен бастап ынтасымен көзге түсті. Берілген тапсырманы уақытылы орындап келеді. Балалармен жақсы жұмыс жасай алады. Сабақ беруде әр-түрлі сабақ беру әдістерін қолданды. Практикалық тапсырмаларды тиянақты, уақытылы әрі ізденімпаздық таныта отырып, толық орындады. Бұл практикантқа ұсыныс ретінде келесі оқу жылдықта практикалық тәжірибеден өтуді ұсынамын.
6. Іс-тәжірибе қорытындылары бойынша бағалау парағы


Күні

Сынып

Сабақтың тақырыбы (сыныптан тыс / тәрбиелік іс-шара

Балл

Мұғалімнің / сынып жетекшісінің қолы

16.05.2023

9 «Ж-1»

«Отбасы - кіші Отан»







16.05.2023

8 «М»

«Квадраттық теңдеулер»







Қорытынды баға








7. Іс-тәжірибе жетекшісінің сипаттамасы

Студент-практикант Азатқадыр Асқар көрсетілген мерзімде ШҚО білім басқармасы Өскемен қаласы бойынша білім бөлімінің №46 орта мектебі КММ-да оқу іс-тәжірибеден өтті. Іс-тәжірибе барысында берілген тапсырмаларды мұқият орындады. Мінезі ашық, іскер, ұйымшылдық қабілеті жоғары. Мектептегі мұғалімдер ұжымымен жақсы қарым-қатынаста болды. Практикалық тапсырмаларды тиянақты, уақытылы әрі ізденімпаздық таныта отырып, толық орындады. Жетекші тарапынан қойылған барлық талаптарға сай келу мақсатында өзіндік ізденіс жасай отырып, болашақ мамандығына қызығушылығының жоғары дәрежеде екендігін көрсетті, теориялық білімін ұштады. Мектеп қабырғасында өзін мұғалім ретінде еркін ұстау үшін алғы шарттармен танысты.



Педагогикалық-психологиялықіс-тәжірибежетекшісі:

(іс-тәжірибе түрі)

___________________ Балгазина Э.О.
_________________ Абдугожанова Г.С.


Білім беру ұйымы басшысының қолы ___________________Ауганбаева Г.Б.

20___ж. «____»____________М.О.

8. Есепке қосымшалар (кафедра жетекшісінің талабы бойынша)

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер


Бөлім:

Квадрат теңдеулер

Педагогтің (студент-практикант) аты-жөні:

Азатқадыр Асқар Айдынұлы

Күні:

16.05.2023

Сыныбы: 8 «М»

Қатысушылар саны: 28 Қатыспағандар саны: 2

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешеді

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: Квадрат теңдеуді, оның коэффициенттерін анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі: Дискриминант формуласын біледі; Квадрат теңдеудің түбірлерінің формулаларын біледі және қолданады;

Кейбір оқушылар: Квадрат теңдеулерді шешу жолдарын талдайды.

Бағалау

критерийлері

Квадрат теңдеуді, оның коэффициенттерін анықтайды Дискриминант табады;

Қандай жағдайда квадрат теңдеудің белгілі бір түбір саны болатынын біледі;

Квадрат теңдеулерді шешеді

Сабақтың жүру барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Басталуы

2 минут



Ұйымдастыру кезеңі:

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру





Білімді актуалдандыру

2 минут

Жұптық жұмыс 6 минут


І. «Ой қозғау»
Жаңа тақырыпқа бастапқы қадам:




Үлестірме тарату

Жаңа

материалды

түсіндіру
15 минут




Квадрат теңдеуді шешудің барлық әдіс-тәсілдерін меңгерту қажет екеніне назар аударамыз.





Алгебра 8. Жалпы білім беретін мектептің 8 – сыныбына арналған оқулық.


Жұптық жұмыс
5 минут






5 минут







Жалпы жұмыс

3 минут







Жеке жұмыс

3 минут


Тапсырма - 2



Интербелсенді тақтада дұрыс жауабы көрсетіледі




3 тапсырма. «Ойынды жалғастыр» белсенді әдісін қолданамын,себебі алдыңғы білімді бекіте отырып,тереңдеу, талдау мақсатын негізге алдым.



Алгебра 8 сынып Әбілқасымо-ва А.

Бекбоев И.

Сабақтың соңы 3 минут

Рефлексия

Тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді.

Бүгін мен ................ білдім

Маған ........ қызықты болды

Маған ..................... қиын болды

Мен ......... тапсырманы орындадым

Мен .................................... түсіндім

Енді мен ..........................................








Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілеті жоғары оқушылар үлгерімі

төмен оқушыларға қолдау көрсету


Мадақтау Бірін-бірі бағалайды Бір – бірінің дәптерін алып, өзара бағалау жүргізу.




Жалпы бағалау

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Тәрбие сағатының тақырыбы: «Отбасы- кіші Отан».
Мақсаты: Білімділік – оқушылардың отбасы құндылықтары туралы білімдерін молайту;
Дамытушылық – отбасыға деген сүйіспеншілігін арттыру, тәрбие негізін қалыптастыру;
Тәрбиелік – отбасының қадірін түсінетін, отбасы қызметтерін айқындай білетін, дәстүрлі отбасылық құндылықтарды білетін ұрпақ тәрбиелеу. Көрнекілігі: слайд, бейнетаспа, плакат, фотосуреттер.




«Аудиал, визуал, кинестетик?» сауалнамасының қорытындысы

Мақсаты: оқушылардың қабылдау қабілетінің түрлерін, деңгейін анықтау

Әдістеме: С. Ефремцева «Аудиал, визуал, кинестетик?»

Түрі: сауалнама

Сынып: 9 «Ж-1»



Аты- жөні

Визуал

(көзбен қабылдау)


Аудиал

(есту арқылы қабылдау)


Кинестетик (қимыл-қозғалыс арқылы қабылдау)

1

Курмангазы Диляра

6

5

5

2

Аманжолқызы Азиза

4

6

6

3

Жеңісбек Нұрай

7

8

6

4

Сиятай Толғанай

8

6

5

5

Шаймарданқызы Аружан

8

8

3

6

Мырзағалиев Ералы

4

4

5

7

Слямбеков Мадияр

4

3

8

8

Серікбол Шырайлым

5

8

6

9

Темірхан Әмір

6

5

1

10

Заманбекова Алтынай

8

6

4

11

Кенесхан Мағжан

2

6

6

12

Кенжебек Еркежан

6

4

4

13

Нурланбекұлы Али

5

4

6

14

Аманкелсін Азамат

6

2

8

15

Нұрбекұлы Елжас

6

4

4

16

Серіков Елдос

3

5

4

17

Батырбекова Толғанай

7

3

7

18

Аманкелсін Асылзат

2

8

8

19

Солтанова Альбина

7

6

3

20

Ермекқызы Айдана

6

4

6

21

Мейрамбекұлы Ералы

5

3

7

22

Сазанов Әділжан

7

4

7