ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.11.2023

Просмотров: 22

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Күні: 02.02.22 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Әжіғалиева Толқын Қуандыққызы

Сынып: 6

Қатысқандар саны: 6

Сабақ тақырыбы

Мәтін есептерді теңдеу құру арқылы шығару




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.5.1.6 мәтін есептерді сызықтық теңдеулерді құру арқылы шығару

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

Мәтінді есептерді сызықтық теңдеулерді құру арқылы шығара алады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт




Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

Ұйымдастыру. Амандасу.

Оқушылардың көңіл күйлерін біліп, өткен тақырып бойынша кері байланыс алу

Үй тапсырмасын тексеру, оқушылар бір-бірінің дәптерлерін тексереді, түсінбеген сұрақтарын тақтада орындайды.

1. Бірінші қатардағы кітап екінші қатарға қарағанда 5 есе артық. Егер бірінші қатардан 12-і кітапты екінші қатарға қоятын болсақ, онда екі қатарда кітаптар саны тең болады. Алғашында әр қатарда қанша кітаптан болған?


Сәлемдесу

Көңіл күйлерін смайлик арқылы білдіреді.

Блоб ағашынан өткен тақырыпта нені үйренгені туралы, әлі де түсінбеген мәселелерін анықтап, өздерінің қай деңгейде екенін көрсетіп, пікірлерін айтып өтеді




1 қатар: 5х-12=5*6-12=18

2 қатар: х+12=6+12=18

5х-12=х+12

5х-х=12+12

4х=24

Х=6



Ауызша мадақтау

Сабақ барысындағы бағалау бағалау парағы бойынша жүргізіледі

Толық дұрыс шығарылған есепке 2 балл





Стикерлер

Бағалау парағы


Сабақтың ортасы
10 минут



«Білім таусылмайтын кен»

«Quiziiz» бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау


Тест жауаптары

6-4 «2» балл

3-1 «1» балл





Сергіту сәті

5 минут

«Көңілді лабиринт»



Соңында ауызша есептеулер орындайды

Жарайсыңдар!

Дұрыс жауапқа сыйлық





Топпен жұмыс

10 минут

«Тордағы өрмекші» әдісі

1. Бірінші себетте екінші себетке қарағанда 5 есе артық алма бар. Егер бірінші себеттен 8 кг алманы екінші себетке салатын болсақ, онда екі себетте алмалар саны тең болады. Алғашында әр себетте қанша алмадан болған?

2. Екі себетте алмалар саны бірдей. Егер бірінші себеттен 2,8 кг алманы алсақ, онда екінші себетте бірінші себетке қарағанда 2 есе көп алма болады. Алғашында әр себетте қанша килограмм алма болған?


Дескриптор: Білім алушы:

– белгісіз шамаларды анықтайды;

  • мәтінді есептің шартын құрады;

  • бір айнымалысы бар теңдеу құрады;

  • ax = b түріне келтіреді;

  • теңдеудің түбірін табады;

  • жауабын жазады.






6-5 «3» балл

4-3 «2» балл

2-1 «1» балл

Суретті плакаттар

Жеке жұмыс

5 минут

«Есепті аяқта!» - оқушылардың тез есептеу қабілеттерін, шапшандықтарын дамыту



Оқушылар жеке жұмыс жасап, бірін бірі тексеріп, өзара бағалау жүргізеді.

16-12 «3» балл

11-7 «2» балл

6-1 «1» балл

Таратпа қағаздар

Соңы

5 минут

Кері байланыс. Блоб ағашы

Рефлексия.

Үйге тапсырма. Шығармашылық жұмыс. Өмірмен байланыстыра отырып мәтін есеп құрастыру

Бағалау парағының қорытындысы бойынша оқушы білімін бағалау





10-8 жарайсың!

7-5 жақсы

4-1 талпын